Анальні тріщини є дефектом анодерми, що провокується механічним травмуванням, а також закрепами, щільним калом, мацераціями, дерматитом та ін. факторами. Хронічні анальні тріщини характеризуються відсутністю загоєння, рецидивами кожні три місяці та появою сторожових поліпів.
Нестерпний біль, спазм і труднощі з актом дефекації – найбільш часті симптоми, які відчувають хворі з анальними тріщинами. Медикаментозне лікування не приносить бажаного результату, оскільки спазм і біль тільки наростають, й відбуваються часті рецидиви. Тому радимо якнайскоріше звернутися до проктолога медичного центру «Оксфорд Медікал» в Хмельницькому й застосувати передові методи безопераційної терапії ін’єкціями.
Коли використовується ін’єкційне лікування хронічної анальної тріщини
Шкірний покрив анодерми має безліч чутливих нервів, тому навіть найменші ушкодження викликають дискомфорт. У відповідь на біль сфінктер спазмується рефлекторно.
Під час дефекації спазм псилюється, що призводить що ще більших пошкоджень анодерми й посилює біль. Ін’єкція покликана розслабити анодерму в проблемній зоні, полегшити біль та процес випорожнення.
Найбільш виражена ознака, при якій показане місцеве введення препаратів – це спазм. Також уколи рекомендовані у наступних випадках:
біль в анальному проході, що посилюються під час та після випорожнень й викликає страх дефекації;
ускладнення процесу дефекації;
кровотечі від проходження щільного і твердого калу.
Без лікування хронічна анальна тріщина загрожує кровотечами та анемією, парапроктитом, появою свищів та малігнізацією тріщини і її переходом в злоякісне новоутворення. Тому необхідно вчасно звернутися до проктолога та отримати кваліфіковану допомогу.
Як працюють ін’єкції
Ліки, що вводять навколо анальної тріщини, мають в складі натуральні специфічні білки, що блокують імпульси від нервів анодерми.
Не варто боятися, оскільки нетримання або проносів не виникає. Препарат вводять точно в анодермальну зону, а не в м’яз. Тому спазм та біль – знімаються, а здоровий тонус сфінктера – залишається.
Маніпуляція протипоказана при геморої III-IV стадії, гнійних захворюваннях (парапроктит, нагноєння, кісти), алергічній непереносимості препаратів, наявності анальних стриктур, онкозахворюваннях та нетриманні калових мас.
Як проводиться процедура
За кілька годин до маніпуляції бажано випорожнитися, а безпосередньо перед процедурою – провести туалет анального отвору й надягти чисту спідню білизну.
Після огляду, пальпації заднього проходу, аноскопії та, за необхідністю, ректороманоскопії та інших обстежень проктолог визначає лікувальну тактику та індивідуально підбирає препарат.
Спазм і біль, що провокує хронічна тріщина, швидко усуваються за допомогою ін’єкцій. Ліки відкривають вже перед самим уколом. Фахівець визначає точну дозу, що гарантує збереження нормального тонусу анального сфінктера та профілактує нетримання калу. Пацієнта розташовують в проктологічному кріслі, дезінфікують робочу зону і вводять препарат. Процедура практично безболісна й не потребує знеболення. Тривалість – 30 хвилин.
Уколи виконують амбулаторно, тому госпіталізація не потрібна. Одразу після процедури можна повернутися до звичних справ.
Рекомендації
Щоб уникнути рецидивів захворювання після лікування необхідно:
дотримуватися гігієни: регулярний туалет анального проходу, використання серветок або м’якого туалетного паперу;
правильно харчуватися: відмова від надто солоних, гострих і смажених страв, ретельне пережовування горіхів, насіння та ін. твердої їжі;
дотримуватися питного режиму;
при закрепах їсти продукти, що проносять, та вживати рідку їжу або страви м’якої консистенції.
Ін’єкційне лікування хронічної анальної тріщини допоможе позбутися повторення загострень й нормалізувати стан.
Вчасно звертайтеся до проктолога медичного центру «Оксфорд Медікал» у Хмельницькому для проходження процедури у комфортних умовах та вирішуйте проблему швидко та професійно!