(0382) 70 20 30
Замовити зворотній дзвінок
Укр

Вам зручно українською

Ректороманоскопія в Хмельницькому

Ректороманоскопія або ректоскопія – це інструментальне ендоскопічне дослідження прямої кишки та дистального відділу сигмовидної кишки. 

Проводиться обстеження лікарем-проктологом за допомогою ректоскопа – інструменту, що вводиться в анальний отвір на 20–35 см. Така процедура є досить дискомфортною, але надзвичайно інформативною й дозволяє спеціалісту поставити максимально точний діагноз та призначити найоптимальнішу схему лікування.

Ректороманоскопія не має явних протипоказань. Відстрочити її потрібно лише в період загострення проктологічних захворювань та при загальному тяжкому стані пацієнта (стосується стаціонарних хворих або пацієнтів у реанімаційному відділенні). 

ПОКАЗАННЯ ДО ПРОВЕДЕННЯ РЕКТОРОМАНОСКОПІЇ 

Діагностична процедура проводиться під час огляду проктологом після пальпаторного огляду та аноскопії. Лікар призначає обстеження, якщо під час збору анамнезу або первинного огляду виявляються такі скарги, як кровотеча з анального отвору, гнійні чи слизисті виділення, запори та часті діареї, відчуття болю, печіння чи свербіння в задньому проході.

Найчастіше ректороманоскопія – це обов’язкова процедура під час проктологічного огляду. Окрім цього, її проводять профілактично пацієнтам, що раніше страждали на проктологічні захворювання або мають хронічну форму подібної патології у стадії ремісії. До того ж повторна ректоскопія іноді призначається для контролю стану пацієнта, динаміки розвитку хвороби та спостереження за ефективністю лікувальної схеми.

ЩО ДІАГНОСТУЄ РЕКТОРОМАНОСКОПІЯ 

Дані, отримані під час ректороманоскопії, дозволяють виставити наступні хвороби:

  • проктит – запалення слизової оболонки прямої кишки;

  • новоутворення різного генезу – доброякісні та злоякісні;

  • геморой – розширення гемороїдальних вен із подальшим утворення вузлів;

  • анальна тріщина – пошкодження слизової оболонки прямої кишки;

  • сигмоїдит – запалення слизової оболонки сигмовидної кишки;

  • виразковий коліт – запальне захворювання слизової оболонки ободової та прямої кишок з подальшим утворенням виразок (ран);

  • дивертикул – випинання стінок кишок.

В якості профілактики дане обстеження варто проходити щорічно людям, старше 40–50 років. В цей період особливо виростає ризик розвитку раку прямої кишки та інших патологій. 

ПІДГОТОВКА ДО РЕКТОРОМАНОСКОПІЇ 

Ректороманоскопія потребує ретельної підготовки пацієнта. Перш за все потрібно обмежити свій раціон за 2–3 дні до візиту у медичний заклад. Із раціону варто прибрати газовані напої, алкоголь, свіжі овочі та фрукти, бобові, кисломолочні продукти, адже вони сприяють утворенню надлишку газів, що може ускладнити обстеження. 

Безпосередньо перед процедурою варто провести очисну клізму. Пацієнт може зробити це самостійно у домашніх умовах. Для цього необхідно набрати в резинову грушу звичайну, ледь теплу воду та провести очищення. Замість води можна використати розчин натрію хлориду (фізіологічний розчин).

Перед процедурою також потрібно утриматися від прийому їжі. Якщо ж вона призначена на вечір, то останнє вживання харчів повинен бути не пізніше, ніж за 2–3 години перед візитом до лікаря. Варто надати перевагу легким стравам у невеликій кількості. У разі появи сильних нервувань можна зробити дихальну заспокійливу гімнастику або ж вжити заспокійливі рослинного походження. 

ПРОВЕДЕННЯ РЕКТОРОМАНОСКОПІЇ 

Під час процедури пацієнт повинен перебувати к в колінно-ліктьовому положенні (рачки). Лікар змащує ректоскоп та обережними рухами уводить його в анальний отвір на глибину від 20 до 35 см. Розправити просвіт кишки допомагає повітряна манжета. Зображення, отримане ректоскопом, виводиться на екран. Таким чином лікар має змогу зсередини оглянути слизову оболонки досить глибоких відділів кишківника та взяти забір для біопсії. 

Під час процедури пацієнт повинен зберігати спокій та глибоко дихати. Для людини з нормальним больовим порогом обстеження проходить безболісно, але в рідкісних випадках, коли це дозволено клінічними показниками, можливе уведення анестезії.

Дослідження займає близько 30 хвилин, а результат з’являється за 10–15 хвилин після обстеження. Якщо анестезія не застосовувалася, хворий може одразу після процедури самостійно пересуватися та йти додому.

Якщо ви бажаєте зробити ректороманоскопію максимально комфортно та швидко – записуйтеся на обстеження до медичного центру «Оксфорд Медікал Хмельницький»! Проктолог зробить всі необхідні маніпуляції делікатно та обережно, призначить необхідні лікувальні методи та допоможе швидко позбутися будь-якої проктологічної проблеми!

Щоб записатися на прийом, телефонуйте за номером (097) 470-20-30.

( Рейтинг: 0, голосів: 0 )

Наші СПЕЦІАЛІСТИ

усі спеціалістиЛікар хірург, проктолог, онколог, мамолог: Тарканій Вадим Іванович
Тарканій Вадим Іванович Лікар хірург, проктолог, онколог, мамолог
Лікар хірург, проктолог, онколог, мамолог: Тарканій Вадим Іванович
Тарканій Вадим ІвановичЛікар хірург, проктолог, онколог, мамолог

вул. Подільська, 93/1;

інформація про лікаря

1985-1993рр. Навчався у Буковинському державному медичному університеті.

1993-1996рр. Заочна інтернатура у Хмельницькій міській лікарні та очна інтернатура в Хмельницькій обласній лікарні.

1996р. по сьогоднішній день працює у Хмельницькій міській поліклініці №3.

З 2015р. Працює у медичному центрі Оксфорд Медікал Хмельницький.

2017р. Здобув спеціалізацію «Мамологія» та «Онкологія» у Львівському національному медичному університеті імені Данила Галицького на факультеті післядипломної освіти.

показати повний текст
Лікар-хірург, проктолог: Микитюк Святослав Ростиславович
Микитюк Святослав Ростиславович Лікар-хірург, проктолог
Лікар-хірург, проктолог: Микитюк Святослав Ростиславович
Микитюк Святослав РостиславовичЛікар-хірург, проктолог

вул. Подільська, 93/1;

інформація про лікаря

1994-2000 рр. - Вінницький державний медичний університет ім. Н.І. Пирогова, спеціальність "лікувальна справа".
2000 - 2002 рр. - інтернатура за спеціальністю "хірургія".
2002 - 2004 рр. - клінічна ординатура, спеціальність "хірургія".
2004 - 2008 рр. - аспірантура (заочне навчання), кафедра хірургічних дисциплін ФПО ВНМУ ім. Н.І. Пирогова, м Хмельницький.
показати повний текст
Лікар хірург, проктолог: Краснобаб Антон Анатолійович
Краснобаб Антон Анатолійович Лікар хірург, проктолог
Лікар хірург, проктолог: Краснобаб Антон Анатолійович
Краснобаб Антон Анатолійович Лікар хірург, проктолог

вул. Подільська, 93/1;

інформація про лікаря

2010-2016рр. Навчався у Національному медичному університеті ім. О.О. Богомольця, м. Київ.

2016-2019рр. Проходив інтернатуру на базі кафедри загальної хірургії Вінницького національного медичного університету ім. М. І. Пирогова в Хмельницькій обласній лікарні.
2019р. Здобув спеціалізацію «Проктологія» на базі Національної медичної академії післядипломної освіти ім. П.Л. Шупика.

З 2019р. по сьогоднішній день працює у медичному центрі Оксфорд Медікал Хмельницький.

показати повний текст

відгуки
Демчук Наталія Володимирівна 24-06-2019 Я сама з Рівного. За порадою звернулася до Святослава Ростиславовича Микитюка, лікаря хірурга проктолога і не пошкодувала. Я позбавилася такоі делікатноі проблеми як нориця прямоі кишки . Не лягала в стаціонар , просто приіжджала на прийом. Зараз почуваю себе чудово. Святослав Ростиславович дуже уважний і чуйний лікар, спеціаліст своєї справи і просто чудова людина. Я дуже рада, що потрапила саме до нього на прийом і усім рекомендую. Він підібрав правильне лікування і досить швидко я вилікувала своє захворювання. Святослав Ростиславович мені дуже допоміг і я йому безмежно вдячна!

відділення: Проктологія

Джура А.В. 12-01-2015 Переборол свой страх и обратился к проктологу. Всё оказалось не так страшно, как рисовало моё воображение. Я благодарен клинике за лечение и за моё хорошее самочувствие. Спасибо всему медперсоналу за отношение и деликатность.

відділення: Проктологія

Елена Гаврилюк 10-01-2015 Обратилась с проблемой геморроя. За 4 процедуры латексного лигирования мне устранили моё заболевание. Могу сказать с уверенностью - действительно не больно! Знала бы раньше, не терпела бы несколько лет! Благодарность клинике и медицинскому персоналу.

відділення: Проктологія

Залишити відгук
Ваші персональні дані не будуть опубліковані на сайті

Акції
актуальна інформація

Дякуємо!

Дякуємо за Ваш запит. Найближчим часом менеджер зв'яжеться з вами

Залишити повідомлення для адміністрації кліників
Ваші персональні дані не будуть опубліковані на сайті
up

Записатися на прийом

Якщо ви не знайшли потрібну інформацію - зв’яжіться з нами зручним для вас способом