(0382) 70 20 30
Замовити зворотній дзвінок
Укр
Дитяча дерматологія
Дитяча дерматологія

  Дитяча дерматологія

  Однією з найпоширеніших проблем у дитячому віці є дерматологічні захворювання. За оцінками експертів, 50-80% з них – це шкірні захворювання, які супроводжують дітей з моменту народження і до повного формування організму, який значно відрізняється від дорослого й вимагає більш прискіпливого контролю.

  Найбільш зваженим рішенням буде звернутися до фахівців медичного центру «Оксфорд Медікал Хмельницький» – так ви отримаєте медичну допомогу належної якості.

  Симптоми дерматологічних захворювань у дітей

  Симптоматика може бути різною і залежить від конкретного випадку. До найпоширеніших проявів хвороб, які впливають на стан шкірних покривів, відносять різні типи висипань: бульбашки, плями, пухирі, горбки, виразки та лусочки. У деяких випадках хвороба супроводжується явною зміною кольору шкіри або окремих її ділянок. Іноді це можуть бути темніші або, навпаки, світлі ділянки тіла.

  Практично всі шкірні захворювання у дітей супроводжуються сильним печінням і свербінням, іноді – підвищенням температури тіла, нудотою та блюванням.

  При виникненні перших симптомів необхідно відразу ж розпочати своєчасне лікування – в іншому випадку хвороба може перерости в стадію хронічної та згубно вплинути на подальше життя дитини. Тільки правильна та своєчасна діагностика дозволить виявити, яке захворювання вразило тіло дитини.

  Види захворювань

  Дерматологічні дитячі захворювання поділяють залежно від факторів, що вплинули на їх виникнення. Фахівці виділяють такі причини:

  • Спадкова схильність: явним прикладом такого захворювання вважається екзема, що супроводжується різним за ступенем інтенсивності свербінням.
  • Вплив вірусів на тіло дитини: найчастіше це віруси герпесу. Зараження відбувається через контакти з іншими хворими або предметами, яких вони торкнулися, тому такі типи дерматологічних хвороб поширені у дітей, які часто досліджують світ тактильно й не мають імунітету, що повноцінно сформувався. Поширеними у дітей також є вірусні бородавки, папіломи та контагіозна епітеліома.
  • Алергени: хвороби шкіри можуть бути спричинені різними алергенами (продуктами, пилком, взаємодією з тваринами, лікарськими препаратами). Найпоширенішим захворюванням цього типу є кропив’янка, що супроводжується рожевими пухирцями по тілу і свербінням.
  • Паразитарні: виникають при взаємодії з переносниками паразитів – іншими дітьми та тваринами, а також при контакті із зараженими предметами. Серед поширених захворювань такого типу – лишай, трихофітія, що викликається грибами Trichophyton та фавус, що вражає гладку шкіру.
  • Хвороби, що з’являються під впливом стрептококів та стафілококів. Вони відрізняються високим ступенем заразності, супроводжуються утворенням гнійників. Везикулопустульоз з утворенням гнійників на шкірі голови поширений у новонароджених, імпетиго з бульбашками навколо ротової порожнини – у дітей раннього та середнього віку. Фурункули на волосяному покриві – проблема підлітків.

  В залежності від конкретного типу хвороби лікарі проводять певні лікувальні заходи.

  Особливості лікування дерматологічних хвороб

  Здебільшого лікування всіх перелічених захворювань у дітей здійснюється амбулаторно. Пропонуються різні терапевтичні дії, які спрямовані на виключення факторів, що провокують ускладнення. Для позбавлення від неприємних відчуттів прописують протисвербіжні препарати.

  На прийомі лікар проводить первинний огляд стану шкірних покривів, у деяких випадках призначає пацієнтам здачу аналізів, які дозволять розібратися у причинах хвороби та сформувати правильний курс лікування. Іноді потрібно кілька відвідувань лікаря. Це дозволить скоригувати початковий план. Важливо перед тим, як завітати до лікаря, утриматися від вживання лікарських препаратів, які борються з алергією – в іншому випадку аналізи та огляд можуть показати неправильні результати.

  Для лікування деяких шкірних захворювань у дітей лікарі призначають низку фізіотерапевтичних процедур. Серед них лазерна терапія та ультрафіолетове опромінення. У разі, якщо захворювання передається тактильно, необхідно обробити весь одяг та постіль хворої дитини засобами дезінфекції, щоб унеможливити повторне зараження. Між тим кожна дерматологічна хвороба індивідуальна, а тому вимагає огляду професійного лікаря медичного центру «Оксфорд Медікал Хмельницький». Важливо дотримуватися всіх приписів фахівця та не займатися самолікуванням, і тоді дерматологічні захворювання вдасться перемогти, не давши їм перерости у важку форму.

  ЗАПИСАТИСЯ НА ПРИЙОМ

  ( Рейтинг: 4.89, голосів: 37 )

  Наші СПЕЦІАЛІСТИ

  усі спеціалісти  Лікар косметолог, дерматолог, трихолог: Колодзінська Лілія Федорівна
  Колодзінська Лілія Федорівна Лікар косметолог, дерматолог, трихолог
  Лікар дерматолог вищої категорії, дитячий лікар дерматолог: Соболь Ганна Леонідівна
  Соболь Ганна Леонідівна Лікар дерматолог вищої категорії, дитячий лікар дерматолог
  Лікар дерматолог вищої категорії, дитячий лікар дерматолог: Соболь Ганна Леонідівна
  Соболь Ганна ЛеонідівнаЛікар дерматолог вищої категорії, дитячий лікар дерматолог

  інформація про лікаря

  В 1995 році закінчила Кримський медичний інститут за спеціальністю «лікувальна справа»

  З 1995 по 1997 рік закінчила інтернатуру за спеціальністю «Дерматовенерологія» при Херсонському ОШВР

  З 1997 по 2022 рік працювала лікарем-дерматологом, районним лікарем-дерматологом, завідувачем консультативно-діагностичною поліклінікою, заступником медичного директора з амбулаторно-поліклінічної роботи при Оленівській багатопрофільній лікарні.

  З 2021 року працювала лікарем-спеціалістом за спеціальністю організація та управління охороною здоровʼя .

  У 2021 році підтвердила вищу кваліфікаційну категорія за спеціальністю «Дерматовенерологія» при департаменті здоровʼя ХОДА

  У 2023 році отримала спеціалізацію дитячого дерматолога при Національному університеті охорони здоровʼя України ім П.Л.Щупика

  У 2023 році почала працювати у медичному центрі «Оксфорд Медікал»

  показати повний текст
  послуги Відділення Дитяча дерматологіяЦіна
  Первинний прийом дитячого дерматолога 500.00 грн
  Повторний прийом дитячого дерматолога 400.00 грн

  Зазначені ціни можуть відрізнятися від діючих в клініці. Актуальні ціни ви можете дізнатися в клініці або по телефону

  відгуки
  Залишити відгук
  Ваші персональні дані не будуть опубліковані на сайті

  Акції
  актуальна інформація

  Дякуємо!

  Дякуємо за Ваш запит. Найближчим часом менеджер зв'яжеться з вами

  Залишити повідомлення для адміністрації клініки
  Ваші персональні дані не будуть опубліковані на сайті
  up

  Записатися на прийом

  Якщо ви не знайшли потрібну інформацію - зв’яжіться з нами зручним для вас способом