(0382) 70 20 30
Замовити зворотній дзвінок
Укр

Ортопедія-травматологія в Хмельницькому

Ортопед – лікар, який спеціалізується на виправленні вроджених і набутих дефектів опорно-рухового апарату, минулих травм, патологій дистрофічної або запальної природи.

Зазвичай цей фахівець має справу з сухожиллями, зв’язками, кістками, суглобами та м’язами. Він застосовує консервативне лікування: прийом медикаментів, носіння бандажів та протезів, ЛФК, масажі та фізіопроцедури. Це дозволяє лікувати легкі ураження (плоскостопість, сколіози, переломи) та компенсувати інші патології, які неможливо виправити повністю (дисплазія при ДЦП, травматична ампутація кінцівки).

Що лікує ортопед

Серед найбільш частих проблем, які потребують допомоги ортопеда, виділяють такі:

 • вади постави – сколіоз, кіфоз, лордоз;
 • дефекти розвитку – вивихи стегна, клишоногість, вади розвитку кінцівок, карликовість;
 • хронічні проблеми із суглобами – остеоартроз, остеохондроз, некроз суглоба;
 • кісти та інші доброякісні пухлини;
 • травми;
 • плоскостопість;
 • кривошиї. 

Коли потрібно звернутися до ортопеда

Якщо ви помітили бодай один із нижчеперелічених симптомів, це привід записатися на консультацію ортопеда медичного центру «Оксфорд Медікал Хмельницький»:

 • забиття, підозра на вивих, розтяг зв’язок та перелом;
 • біль, дискомфорт та зменшення амплітуди при русі;
 • «ломота» суглобів;
 • почервоніння, набряк та гаряча шкіра навколо суглоба;
 • безпричинний хруст кісток;
 • обмежені, сковані рухи. 

Важливо! Навіть якщо подібні симптоми проявилися лише раз, рекомендовано проконсультуватися з ортопедом. Організм подає перші сигнали, які можуть свідчити про початок дегенеративних змін у кістковій системі, які вже прогресують, і своєчасне виявлення проблеми та точний діагноз допоможуть стримати розвиток захворювання та уникнути ускладнень.

При обстеженні спеціаліст звертає увагу на такі фактори, як постава і загальне становище хребта і суглобів, рефлекси та хода.

Що призначає ортопед

Серед заходів, які проводить ортопед, можна виділити три найголовніші:

 1. Профілактичні. Необхідні при виявленні схильності до захворювання або після операційного втручання. Виконання порад ортопеда мінімізує ризик ускладнень та прискорює відновлення.
 2. Діагностичні. Огляд і додаткове обстеження допомагає встановити точний діагноз та розробити ефективну програму лікування.
 3. Лікувальні. Після обстеження ортопед розробляє індивідуальний план. Він може складатися з прийому препаратів, особливої дієти, фізіотерапії тощо. 

Що входить в консультацію

Загалом консультація включає опитування, анамнез і повний огляд. Додаткове обстеження (рентген, УЗД, радіоізотопне сканування, цитологія та гістологія тканин) призначається при необхідності.

 1. Анамнез (опитування пацієнта щодо скарг, спадковості, способу життя, наявність та характер травм, звички і т. д.).
 2. Огляд (безпосередньо робота з турбуючою або деформованою зоною: поперек, стопа тощо). Проводиться пальпація для визначення тригера (болюча точка у м’язі, пережатий нерв, порушення іннервації, кровообігу в проблемній ділянці тощо).
 3. Функціональний тест м’язів. Визначається тонус, тригерні точки, здатність м’язів правильно функціонувати.
 4. Визначення обмежень амплітуди. Виявляється патологія рухів, викликаних спазмами, низькою еластичністю зв’язок, окостенінням, деформацією та ін.
 5. Фото в проекціях. Фото тіла в увесь зріст, в профіль та ззаду, відбиток стопи для візуальної оцінки деформацій.
 6. Заміри параметрів. Величина наклону таза, показники амплітуди рухів в суглобах та хребті.

Усі ці дії дають можливість ортопеду з’ясувати діагноз, обговорити з пацієнтом можливі наслідки проблеми і шляхи подальшого лікування. 

Лікувальні методи 

Лікування призначається за результатами обстеження. Це можуть бути консервативні заходи, що передбачають прийом медикаментів – протизапальних (НПЗЗ, кортикостероїдів), хондропротекторів, міорелаксантів, біостимуляторів, знеболювальних, вітамінів і мінералів, фіксація правильного положення (пов’язки, гіпсування, шини тощо), носіння коригувальних елементів (бандажів, корсетів та ін), ЛФК, мануальна і фізіотерапія.

В особливих випадках може бути рекомендоване хірургічне втручання. Воно може включати ендопротезування, артроскопію, використання штучних суглобів та апаратів Єлізарова для збору та фіксації частин роздробленої кістки та ін.

Якщо ви помітили біль у кістках і м’язах або маєте застарілі травми, які періодично нагадують про себе – не зволікайте записатися на прийом до досвідченого ортопеда медичного центру «Оксфорд Медікал Хмельницький». Ми попіклуємося паро ваше здоров’я!

ЗАПИСАТИСЯ НА ПРИЙОМ

( Рейтинг: 4.75, голосів: 48 )
послуги Відділення Ортопедія-травматологіяЦіна
Первинний прийом ортопеда-травматолога 500.00 грн
Повторний прийом ортопеда-травматолога 400.00 грн

Зазначені ціни можуть відрізнятися від діючих в клініці. Актуальні ціни ви можете дізнатися в клініці або по телефону

відгуки
Залишити відгук
Ваші персональні дані не будуть опубліковані на сайті

Акції
актуальна інформація

Дякуємо!

Дякуємо за Ваш запит. Найближчим часом менеджер зв'яжеться з вами

Залишити повідомлення для адміністрації клініки
Ваші персональні дані не будуть опубліковані на сайті
up

Записатися на прийом

Якщо ви не знайшли потрібну інформацію - зв’яжіться з нами зручним для вас способом