Слово «онкологія» для більшості звучить як вирок, але насправді такий відділ медичної науки займається діагностикою, лікуванням та профілактикою не лише злоякісних, а й доброякісних новоутворень. У більшості випадків такі захворювання вдається подолати.
ПОШИРЕНІ ОНКОЛОГІЧНІ ЗАХВОРЮВАННЯ
Найстрашніші онкологічні захворювання – це злоякісні пухлини (рак) різних відділів організму. Серед населення побутує думка, що діагноз рак означає смертельний вирок, але насправді це не так: вчасно діагностоване захворювання піддається лікування.
Ракові клітини можуть розростатися та розповсюджуватися на будь-які органи, але найрозповсюдженішими діагнозами стають:
рак молочних залоз;
рак органів сечостатевої системи;
рак легень;
рак горла;
рак шлунку;
рак кишківника (різних відділів);
рак шкіри;
рак передміхурової залози та ін.
Складними формами раку стає саркома (рак м’яких тканин), рак кісткової тканини та крові (лейкемія) – в більшості випадків через те, що такі пухлини неможливо видалити оперативно й вони мають систематичний, неконтрольований характер.
КОЛИ ПОТРІБНО ЗВЕРТАТИСЯ ДО ОНКОЛОГА
Онкологічними захворюваннями займаються вузькі спеціалісти – онкологи. Візит до такого лікаря повинен відбутися якомога скоріше після виявлення будь-якого новоутворення під шкірою, в грудях чи м’яких тканинах. Особливу увагу слід приділяти утворенням, які супроводжуються набряками та больовими відчуттями.
Досить часто трапляються випадки, коли після первинного обстеження до онколога направляють інші фахівці – для підтвердження або відхилення діагнозу. Залежно від локалізації хвороби пацієнти потрапляють до онкологів після огляду отоларингологів, дерматологів, гінекологів, мамологів, урологів, гастроентерологів та гематологів.
МЕТОДИ ДІАГНОСТИКИ В ОНКОЛОГІЇ
З’ясувати попередній онкологічний діагноз лікар може одразу після консультації, виявивши характерні, специфічні для ракових пухлин ознаки. Для більш чіткої візуалізації проводиться УЗД-скринінг, МРТ або КТ-обстеження. Та навіть не дивлячись на кількість та очевидність пухлин кінцевий діагноз можуть підтвердити тільки лабораторні дослідження.
Маються на увазі або аналізи крові (на так звані «онкомаркери») або спеціальні аналізи біоматеріалу. Тобто проводиться пункція (забір матеріалу із пухлини), і в подальшому субстанцію піддають цитологічним та гістологічним дослідженням.
Надзвичайно важливими є дані стосовно стадії розвитку ракового захворюванням, адже чим раніше воно буде виявлено, тим більші шанси на швидке одужання та відсутність рецидивів.
Пройти огляд у лікаря-онколога, зробити повний спектр необхідних аналізів та досліджень можна в медичному центрі «Оксфорд Медікал». Надточна діагностика, досвідчений, уважний, кваліфікований лікар та найдоцільніші схеми лікування – саме це чекає наших пацієнтів!
ОСНОВНІ МЕТОДИ ЛІКУВАННЯ ОНКОЛОГІЧНИХ ЗАХВОРЮВАНЬ
Традиційна медицина передбачає інвазивні та неінвазивні методи лікування. Існують також і нетрадиційні способи, але вони не мають жодної доказової бази та не враховуються при підборі схеми лікування.
Найчастіше в якості неінвазивних методів лікування використовують хіміотерапію та радіологічне опромінення. Такі методи – надзвичайно агресивні та впливають не лише на ракові утворення, а й на весь організм, тому після такого лікування пацієнти проходять тривалий курс реабілітації.
До інвазивних методів відносять оперативні втручання різної складності. Ендоскопічні та лапароскопічні процедури відносять до малоінвазивних процедур. Складні та запущені стадії або форми раку з метастазами досить часто лікуються комбінацією консервативних та хірургічних методів. Наприклад, коли основна пухлина видаляється під час операції, а метастази лікуються консервативними методами.
Не варто гаяти час – при перших підозрах на онкологічне захворювання негайно записуйтеся до онколога медичного центра «Оксфорд Медікал» у Хмельницькому!
ЗАПИСАТИСЯ НА ПРИЙОМ