(0382) 70 20 30
Замовити зворотній дзвінок
Укр

Вам зручно українською

Встановлення зубних коронок в Хмельницькому

Встановлення зубних коронок – один із різновидів стоматологічного протезування, що дозволяє відновити анатомічну форму та функціональність зубів (жування, артикуляцію). 

Фіксація коронки здійснюється за рахунок стоматологічного цементу. Сам же протез-коронка виготовляється в лабораторії з індивідуального воскового зліпка зубів. 

ВИДИ ЗУБНИХ КОРОНОК

Розрізняють наступні види зубних коронок з урахуванням матеріалу, з якого вони виготовлені:

  • металеві (золоті, титанові);

  • металокерамічні;

  • безметалеві (коронки із пресованої кераміки, діоксиду цирконію, оксиду алюмінію);

  • металопластмаса.

Металеві зубні коронки відрізняються міцністю, довговічністю й відносно невеликою ціною. Проте на вигляд вони дуже відрізняються від справжніх зубів, що відразу впадає у вічі. Для виготовлення металевих коронок можуть використовуватися сплави золота. Ці протези вважаються цілком надійними, не викликають алергічної реакції та не призводять до розвитку патогенних мікроорганізмів.

Для металокерамічних зубних коронок характерна невисока вартість, досить привабливий зовнішній вигляд і довговічність (можуть служити до 15 років). Протез має металеву основу із керамічним покриттям. У якості металу зазвичай використовують золото, нікель, хром або кобальт. Часто віддають перевагу металокераміці на основі золота. Незважаючи на більш високу ціну вони залишаються одними з найбільш доступних.

Безметалеві – найестетичніші. У них немає недоліків металокераміки. Від них не темніють ясна й не розвиваються алергічні реакції. Навіть якщо стоншуються ясна, протез все одно залишається непомітним. Основний їх недолік – це неможливість використання для зубних мостів і підвищена крихкість. Керамічні коронки не можна встановлювати на жувальні зуби, де високе навантаження – вони призначені для протезування тільки передніх зубів.

Зубні протези із металопластмаси мають литу металеву частину (нікель, кобальт або хром), яка покрита пластмасою. Впродовж декількох років пластмасове покриття стирається, змінюється в кольорі, й його доводиться міняти. В той же час завдяки невисокій вартості ці коронки зручно використати у якості тимчасових протезів.

При незначних ушкодженнях емалі фахівці радять носити вініри. Вони мають багато схожого з коронками (матеріал, принцип встановлення), проте використовуються для закриття тільки передньої частини зуба.

ЯК ПРОХОДИТЬ ВСТАНОВЛЕННЯ ЗУБНИХ КОРОНОК 

Стоматолог повинен провести огляд зубів і ротової порожнини, визначитися із планом лікування, уточнити наявність алергії та протипоказань, дати рекомендацію відносно вибору виду зубної коронки. Далі роблять рентген-знімок й оцінюють стан порожнини рота. Перш ніж встановити протез, слід вилікувати ясна, запломбувати усі хворі зуби, зняти зубний камінь і видалити наліт.

Зазвичай видаляють нерв, пломбують канал і обточують зуб під протез. Як правило, процес обточування може займати до 40–60 хвилин. Після цього виконують зліпок зуба, по якому створюватиметься протез. Якщо вибрана безметалева коронка, проводиться 3d-сканування, й результати вирушають на спеціальне устаткування, яке виготовляє протез. 

 Коронка фіксується до зуба спеціальним стоматологічним цементом. У деяких випадках практикують 2-етапну фіксацію. Впродовж декількох тижнів пацієнт ходить із тимчасово встановленою коронкою. Якщо жодних проблем не виникає, протез фіксується остаточно. В цілому тривалість процедури протезування може складати від 5 діб до 2–3 тижнів. Все залежить від того, який стан порожнини рота, й наскільки складно виготовити зубну коронку. 

При виборі зубних коронок передусім повинні враховуватися медичні показання. Якщо алергія на конкретний матеріал відсутня, можна вибирати будь-який різновид протеза. За наявності коштів стоматологи рекомендують замовляти ексклюзивні коронки, візуально не відмітні від здорових зубів. Для передніх зубів краще всього підходять керамічні, для жувальних – металокерамічні.

У клініці «Оксфорд Медікал Озерна» у Хмельницькому ви отримаєте професійну стоматологічну допомогу з мінімальним ризиком побічних ефектів! Телефонуйте (0382) 70-20-30 або (097) 470-20-30 й записуйтеся на прийом у слушний час!

( Рейтинг: 0, голосів: 0 )

Наші СПЕЦІАЛІСТИ

усі спеціалістиЛікар стоматолог-терапевт: Бручковська Діана Олександрівна
Бручковська Діана Олександрівна Лікар стоматолог-терапевт
Лікар стоматолог-терапевт: Бручковська Діана Олександрівна
Бручковська Діана ОлександрівнаЛікар стоматолог-терапевт

Вул. Січових Стрільців, 2/2;

інформація про лікаря

2011 - 2016р. - навчання в Буковинському державному медичному університеті за спеціальністю «Стоматологія».

2016 - 2018р.- інтернатура від Вінницького національного медичного університету ім. М. І. Пирогова, спеціальність «Загальна стоматологія».

2018р. м.Київ - участь в семінарі «Ендодонтія тимчасових зубів».

2018р. м. Яремче - прийняла участь в семінарі «Керамічні реставрації»

2018р. м. Київ - учасник лекційного майстер-класу «Системне відновлення зубів при стиранні».

2019р. м. Київ - прийняла участь у програмі лекторію «Естетична реставрація девітальних зубів»

2019р. м. Одеса - пройшла навчання з оволодіння практичними навичками «Современные подходы к отбеливанию зубов».

показати повний текст

відгуки
Залишити відгук
Ваші персональні дані не будуть опубліковані на сайті

Акції
актуальна інформація

Дякуємо!

Дякуємо за Ваш запит. Найближчим часом менеджер зв'яжеться з вами

Залишити повідомлення для адміністрації кліників
Ваші персональні дані не будуть опубліковані на сайті
up

Записатися на прийом

Якщо ви не знайшли потрібну інформацію - зв’яжіться з нами зручним для вас способом