(0382) 70 20 30
Замовити зворотній дзвінок
Укр

Лікування хвороб шкіри та нігтів у дітей та дорослих. Звертайтесь! Ми працюємо без вихідних!

Встановлення зубних коронок в Хмельницькому

Встановлення зубних коронок – один із різновидів стоматологічного протезування, що дозволяє відновити анатомічну форму та функціональність зубів (жування, артикуляцію). 

Фіксація коронки здійснюється за рахунок стоматологічного цементу. Сам же протез-коронка виготовляється в лабораторії з індивідуального воскового зліпка зубів. 

ВИДИ ЗУБНИХ КОРОНОК

Розрізняють наступні види зубних коронок з урахуванням матеріалу, з якого вони виготовлені:

  • металеві (золоті, титанові);

  • металокерамічні;

  • безметалеві (коронки із пресованої кераміки, діоксиду цирконію, оксиду алюмінію);

  • металопластмаса.

Металеві зубні коронки відрізняються міцністю, довговічністю й відносно невеликою ціною. Проте на вигляд вони дуже відрізняються від справжніх зубів, що відразу впадає у вічі. Для виготовлення металевих коронок можуть використовуватися сплави золота. Ці протези вважаються цілком надійними, не викликають алергічної реакції та не призводять до розвитку патогенних мікроорганізмів.

Для металокерамічних зубних коронок характерна невисока вартість, досить привабливий зовнішній вигляд і довговічність (можуть служити до 15 років). Протез має металеву основу із керамічним покриттям. У якості металу зазвичай використовують золото, нікель, хром або кобальт. Часто віддають перевагу металокераміці на основі золота. Незважаючи на більш високу ціну вони залишаються одними з найбільш доступних.

Безметалеві – найестетичніші. У них немає недоліків металокераміки. Від них не темніють ясна й не розвиваються алергічні реакції. Навіть якщо стоншуються ясна, протез все одно залишається непомітним. Основний їх недолік – це неможливість використання для зубних мостів і підвищена крихкість. Керамічні коронки не можна встановлювати на жувальні зуби, де високе навантаження – вони призначені для протезування тільки передніх зубів.

Зубні протези із металопластмаси мають литу металеву частину (нікель, кобальт або хром), яка покрита пластмасою. Впродовж декількох років пластмасове покриття стирається, змінюється в кольорі, й його доводиться міняти. В той же час завдяки невисокій вартості ці коронки зручно використати у якості тимчасових протезів.

При незначних ушкодженнях емалі фахівці радять носити вініри. Вони мають багато схожого з коронками (матеріал, принцип встановлення), проте використовуються для закриття тільки передньої частини зуба.

ЯК ПРОХОДИТЬ ВСТАНОВЛЕННЯ ЗУБНИХ КОРОНОК 

Стоматолог повинен провести огляд зубів і ротової порожнини, визначитися із планом лікування, уточнити наявність алергії та протипоказань, дати рекомендацію відносно вибору виду зубної коронки. Далі роблять рентген-знімок й оцінюють стан порожнини рота. Перш ніж встановити протез, слід вилікувати ясна, запломбувати усі хворі зуби, зняти зубний камінь і видалити наліт.

Зазвичай видаляють нерв, пломбують канал і обточують зуб під протез. Як правило, процес обточування може займати до 40–60 хвилин. Після цього виконують зліпок зуба, по якому створюватиметься протез. Якщо вибрана безметалева коронка, проводиться 3d-сканування, й результати вирушають на спеціальне устаткування, яке виготовляє протез. 

 Коронка фіксується до зуба спеціальним стоматологічним цементом. У деяких випадках практикують 2-етапну фіксацію. Впродовж декількох тижнів пацієнт ходить із тимчасово встановленою коронкою. Якщо жодних проблем не виникає, протез фіксується остаточно. В цілому тривалість процедури протезування може складати від 5 діб до 2–3 тижнів. Все залежить від того, який стан порожнини рота, й наскільки складно виготовити зубну коронку. 

При виборі зубних коронок передусім повинні враховуватися медичні показання. Якщо алергія на конкретний матеріал відсутня, можна вибирати будь-який різновид протеза. За наявності коштів стоматологи рекомендують замовляти ексклюзивні коронки, візуально не відмітні від здорових зубів. Для передніх зубів краще всього підходять керамічні, для жувальних – металокерамічні.

ЗАПИСАТИСЯ НА ПРИЙОМ

( Рейтинг: 4.94, голосів: 32 )

Наші СПЕЦІАЛІСТИ

усі спеціалісти



Лікар стоматолог, дитячий лікар стоматолог: Абара Юлія Анатоліївна
Абара Юлія Анатоліївна Лікар стоматолог, дитячий лікар стоматолог
Лікар стоматолог, дитячий лікар стоматолог: Абара Юлія Анатоліївна
Абара Юлія Анатоліївна Лікар стоматолог, дитячий лікар стоматолог

інформація про лікаря

2005-2010рр. - навчалася у Вінницькому національному медичному університеті імені М.І.Пирогова за спеціальністю "стоматологія", денна форма навчання. По закінченні університету була направлена на інтернатуру та роботу в ХМОСП, де працювала на посаді лікаря-стоматолога дитячого.

У 2024 році пройшла навчання у Вінницькому національному медичному університеті імені М.І.Пирогова, здобула кваліфікацію лікаря - спеціаліста за спеціальністю "Терапевтична стоматологія".

З 2024 року розпочала свою роботу у медичному центрі Оксфорд Медікал 

показати повний текст
Лікар стоматолог, лікар стоматолог-хірург: Масловська Наталя Василівна
Масловська Наталя Василівна Лікар стоматолог, лікар стоматолог-хірург
Лікар стоматолог, лікар стоматолог-хірург: Масловська Наталя Василівна
Масловська Наталя Василівна Лікар стоматолог, лікар стоматолог-хірург

інформація про лікаря

Лікар стоматолог, лікар стоматолог хірург: Нагайчук Олександр Володимирович
Нагайчук Олександр Володимирович Лікар стоматолог, лікар стоматолог хірург
Лікар стоматолог, лікар стоматолог хірург: Нагайчук Олександр Володимирович
Нагайчук Олександр ВолодимировичЛікар стоматолог, лікар стоматолог хірург

інформація про лікаря

У 2018 році закінчив Державний вищий навчальний заклад

«Тернопільський державний медичний університет імені І.Я. Горбачевського

Міністерства охорони здоровʼя України» та здобув кваліфікацію:

освітньо-кваліфікаційний рівень спеціаліст спеціальність «Стоматологія», професійна кваліфікація лікар стоматолог. 

У 2020 році пройшов атестацію при

Вінницькому національному медичному університеті імені М.І.Пирогова та здобув звання лікаря - спеціаліста за спеціальністю стоматологія.

У 2021 році пройшов атестацію у Буковинському державному медичному університеті, здобув кваліфікацію лікаря-спеціаліста за спеціальністю «Хірургічна стоматологія». 

З 2023 року розпочав свою роботу у медичному центрі Оксфорд Медікал. 


показати повний текст

відгуки




Залишити відгук
Ваші персональні дані не будуть опубліковані на сайті

Акції




актуальна інформація

Дякуємо!

Дякуємо за Ваш запит. Найближчим часом менеджер зв'яжеться з вами

Залишити повідомлення для адміністрації клініки
Ваші персональні дані не будуть опубліковані на сайті
up

Записатися на прийом

Якщо ви не знайшли потрібну інформацію - зв’яжіться з нами зручним для вас способом