Знімні зубні протези – конструкції, що виготовляють індивідуально для пацієнта в лабораторії і використовують при частковій або повній втраті зубів. Вони якісно відновлюють функцію жування, естетику зубів та виготовляються із довговічних гіпоалергенних матеріалів, а встановити такий зубний протез можна у медичному центрі «Оксфорд Медікал» у Хмельницькому.
Різновиди знімних протезів
За способом фіксації знімні зубні протези бувають наступних видів:
частково-знімні – кріпляться кламерами або атачментами і встановлюються на щелепу, де лишилися здорові зуби;
умовно-знімні – фіксуються імплантами або на цемент. Конструкція знімається в кабінеті стоматолога. Перевага у можливості установки на 1 зуб;
повністю знімні – фіксуються вакуумом, що утворюється між слизовою ясна та протезом, їх легко зняти і встановити самостійно;
іммедіатпротези – тимчасова конструкція на період виготовлення і підготовки постійних протезів, максимальний строк служби декілька місяців, жувальне навантаження має бути мінімальним.
Матеріал протезів
Тут також існують різні варіанти.
Пластикові конструкції: виробляють зі стоматологічної пластмаси. Кріпляться вакуумом, перші дні натирають ясна і трохи заважають говорити, але з часом це минає.
Нейлонові: еластичні і комфортні, їх можна не виймати з рота навіть вночі. Підходять для протезування при запаленнях ясен. Перші дні відчутна незручність при жуванні, також з часом вони просідають.
Акрилові: мають мінімум протипоказань до встановлення. Естетичний, легкий і доступний протез. Фіксацію поліпшують спеціальними гелями і пастами. З недоліків – тривала адаптація. Термін служби – 5 років.
Бюгельні: мають каркас із металу, до якого кріпиться нейлонова або пластмасова конструкція із зубами. Не мають зони «піднебіння», тому не змінюють смак їжі й не заважають під язиком при встановлені на нижню щелепу. Протези міцно кріпляться до сусідніх зубів гачками або замками. Одну частину фіксують на протезі, іншу – на опорному зубі. Служать конструкції до 7 років.
Як відбувається встановлення знімного протезу
Фіксація знімних конструкцій – простіша, швидша і менш болісна порівняно із постійною.
Підготовчий етап
Стоматолог оглядає ротову порожнину, оцінюючи стан і особливості розташування власних зубів пацієнта для вибору типу протезування. Потім робить рентген-знімки, виконує професійне чищення і за потреби – лікує зуб. При сильному виснаженні організму, наявності патологій крові або вагітності протезування відкладають на певний термін.
Підготовка зліпку
При відсутності протипоказань спеціаліст робить зліпки щелеп для виготовлення майбутнього протеза з урахуванням анатомії пацієнта.
Примірка протезу
Перед встановленням готового протезу виконується санація рота і обробка зубів-опор, після чого приміряється протез. Важливо переконатися, що конструкція ідеально сидить і не чинить дискомфорту. В іншому випадку протез коригують.
Особливості догляду і чищення знімних протезів
В період звикання може відчуватися деяке погіршення дикції, язику стане ніби замало місця в роті, а жування буде відрізнятись від звичного. Але після повної адаптації (приблизно 2-3 тижні) це минає.
Щоб протез служив довго, зберігаючи свої початкові якості, дотримуйтесь кількох правил:
обов’язково виймайте протез після прийому їжу і промивайте водою. Рот ретельно прополіскуйте;
щодня дезінфікуйте протез антисептиками;
не зловживайте в’язкою їжею, горіхами та сухариками, жувальними гумками, тверді фрукті і овочі краще нарізати на шматочки;
жуйте їжу обома сторонами, щоб протези менше зміщувалися;
не лузайте насіння зубами і не піддавайте конструкцію ін. механічним впливам – падінням, ударам тощо.
Також регулярно відвідуйте стоматолога для профілактичних оглядів, професійного чищення протезу і його вчасної заміни.
Відновлення зубів навіть при повній їх втраті – можливо! Записуйтесь до стоматолога медичного центру «Оксфорд Медікал» у Хмельницькому й поверніть впевненість, красу посмішки та радість від улюбленої їжі, спілкування і життя!
ЗАПИСАТИСЯ НА ПРИЙОМ