Мостоподібні конструкції – сучасний метод зубного протезування. Це незнімна, ортопедична конструкція, що складається із 2-х коронок та більше, що заміщають 1 або кілька зубів у ряду з опорою на сусідніх зубах.
Мости кріплять на імпланти або на власні зуби пацієнта. Завдяки низці переваг ця методика відновлення дуже популярна:
надійна фіксація в ротовій порожнині;
відновлення функції жування;
естетичний вигляд;
доступна вартість в порівнянні з імплантацією;
швидкість встановлення й виготовлення.
Коли потрібне встановлення мостів
При частковій адентії мостове протезування рекомендовано зробити якнайшвидше. Вчасне відновлення ряду не лише додасть впевненості у собі, а й відновить функцію жування, що допоможе уникнути проблем із функцією щелепно-лицевої системи і травлення.
Протезування доцільне, коли треба відновити зуби між певними точками на одній або двох щелепах. Власні зуби можуть бути опорами для мостів, якщо вони – здорові та міцні. У протилежному випадку міст встановлюють на штучні імплантати.
Поширені типи мостів
Відповідно до методу вироблення мостоподібні зубні протези ділять на кілька типів:
суцільні – найпоширеніші, виготовляються із суцільнолитого шаблону, їх перевага полягає у відсутності з’єднань і спайок, кріпляться на імпланти або власні зуби;
адгезивні – виконують функції тимчасового протезу при імплантації, складаються з коронки (моста) з кріпленнями, що фіксують конструкцію на зубах;
скріплені – складаються з 2-х частин, що з’єднуються замком, підходять при атиповому розташуванні зубів, що служать опорою;
міст на 5 зубів – дозволяє відновити до 3 зубів у ряду одним протезом; крім самого моста, конструкція має 2 коронки-фіксатора;
міст для передніх зубів – робить посмішку естетичною, виготовляється з металокераміки, кераміки та ін., дозволяє відновити до 4 зубів за раз і витримує жувальні навантаження.
Матеріали для мостоподібних протезів
Серед матеріалів існують різні варіанти за вартістю і довговічністю.
Металокерамічні
Класичний, довговічний і доступний за вартістю варіант. Каркас виробляється з металу і вкривається порцеляною. Міст розрахований на 10 років експлуатації.
Цільнокерамічні
Міцні, естетичні і гіпоалергенні. Конструкцію на 4 зуба виготовляють в лабораторії за 1 день. Встановлюють на відкриті ділянки посмішки, де потрібна естетика, а жувальне навантаження – менше. Ціна дорожча попереднього матеріалу. Термін користування до 12 років.
Мости із діоксиду цирконію
Високоестетичні, виглядають природньо. Виготовляються на фрезерувальному обладнанні і вручну вкриваються глазур’ю. В результаті виходить ідеально анатомічний протез.
Комбіновані з кераміки
Каркас складається з діоксида цирконію, а зверху мости вкриваються керамікою для відтворення природних нерівностей зуба. Єдиний недолік конструкцій – ризик сколів верхнього шару, тому їх частіше встановлюють на фронтальні зуби.
Розмаїття відтінків верхнього шару дозволяє обрати колір, що ідеально співпадає з кольором справжніх зубів.
Як встановлюють мости
Перед протезуванням лікар проводить огляд, виконує рентген, професійну чистку ротової порожнини і за потреби лікує зуби.
Опорні зуби, на які будуть кріпити коронки, потребують препарування, після чого лікар робить зліпок щелеп для виготовлення моделі моста. На наступній зустрічі відбувається примірка і встановлення тимчасового протезу, щоб пацієнт звик до змін. Потім встановлюється постійна конструкція.
Догляд за протезом передбачає:
регулярне чищення з використанням іригатора;
застосування пасти для зміцнення ясен;
уникання температурних перепадів напоїв і страв;
професійний стоматологічний огляд і чищення раз на півроку.
Мостовидний протез поверне красу і здоров’я усмішки, тож записуйтесь до спеціаліста медичного центру «Оксфорд Медікал» у Хмельницькому, щоб підібрати естетичну, надійну і довговічну конструкцію, що виглядатиме максимально природно!
ЗАПИСАТИСЯ НА ПРИЙОМ