Відеоаноскопія – це сучасний діагностично-інструментальний метод, що допомагає лікарям-проктологам оцінити стан слизової оболонки прямої кишки пацієнта. Обстеження проводиться після пальпаторного огляду на первинній консультації проктолога. Не дивлячись на певну інтимність відеоаноскопія абсолютно безболісна та безпечна для людини.
Пацієнтам, що входить до групи ризику, рекомендується проводити її з профілактичною метою один раз на рік, а при появі гострих симптомів – стільки разів, скільки призначить проктолог.
ПОКАЗАННЯ ДО ПРОВЕДЕННЯ ВІДЕОАНОСКОПІЇ
Відеоаноскопія – обов’язкове обстеження, без якого консультація проктолога буде недостатньо інформативною. Пройти первинний огляд разом з діагностикою потрібно, якщо пацієнт відчуває такі симптоми:
свербіж в районі анального проходу;
кров’янисті чи гнійній виділення з анального отвору;
біль в районі анального отвору;
часті запори або діареї;
відчуття чужорідного тіла в прямій кишці;
біль під час дефекації.
Окрім цього, до групи ризику відносяться молоді мами, які народжували природнім шляхом, люди старше 40 років, гомосексуальні пари та пари, що регулярно практикують анальний секс.
Відеоаноскопію використовують під час лікування хвороб прямої кишки, для контролю ефективності лікування та фіксації динаміки захворювання.
ЩО ДІАГНОСТУЄ ВІДЕОАНОСКОПІЯ
За допомогою даних, отриманих під час відеоаноскопії, проктолог може легко встановити найпоширеніші захворювання прямої кишки.
Геморой – втрата пружності гемороїдальних вен і подальше утворення вузлів. Приносить досить великий дискомфорт й може супроводжуватися кровотечою або інфікуванням.
Анальна тріщина – проблема, зумовлена пошкодженням слизової оболонки кишки. Приносить сильний біль при дефекації й пов’язані з ним запори (виникають через страх дефекації). Як і геморой, анальні тріщини можуть інфікуватися та значно знижують якість життя пацієнта.
Рак прямої кишки – одне з розповсюджених онкологічних захворювань, що несе небезпеку для життя пацієнта. На перших стадіях досить непомітна проблема, яка потребує ретельного контролю.
ПІДГОТОВКА ДО ВІДЕОАНОСКОПІЇ
Процедура потребує ретельної підготовки, яка розпочинається за два-три дні до візиту в лікарню. Пацієнт повинен сісти на короткотривалу дієту та обмежити споживання свіжих овочів і фруктів, виключити з раціону газовані та слабогазовані напої, смажену, копчену їжу. Всі ці продукти стимулюють утворення газів, що може заважати під час проктологічного огляду.
В день перед процедурою необхідно зробити очисну клізму за допомогою теплої води або фізіологічного розчину. Очищення проводиться за дві години перед оглядом.
Якщо похід до лікаря заплановано на ранок, то пацієнт має прибути в медичний центр натще. Перед вечірньою консультацією потрібно буде відмовитися від їжі за 3–4 години.
ПРОВЕДЕННЯ ВІДЕОАНОСКОПІЇ
Відеоаноскопія проводиться лікарем-проктологом за допомогою аноскопа – спеціального приладу невеликого діаметру, котрий розширює анальний прохід і дозволяє оцінити стан слизової на глибині 10–12 сантиметрів.
Під час процедур пацієнт знаходиться на спеціальному кріслі, даючи лікарю вільний доступ до анального отвору. Далі лікар делікатними, акуратними рухами вводить прилад, легенько прокручуючи його. Більшість пацієнтів страшаться такої процедури, адже думають, що вона досить болюча. Насправді це не так: все відбувається під ретельним контролем фахівця. Для людей з нормальним больовим порогом це абсолютно безболісна процедура.
Коли аноскоп уведено, лікар починає діагностику та можливий забір біоматеріалу. Загалом, процедура займає 10–15 хвилин, одразу ж після її проведення пацієнт спокійно відправляється додому. Певний дискомфорт може виникати під час взяття біопсії, адже цей процес потребує зіскоблення певної частки слизової оболонки. Під час процедури зображення виводиться на екран, тому пацієнт також може побачити стан свого організму зсередини.
Провести швидку, безболісну та якісну відеоаноскопію можна в медичному центрі «Оксфорд Медікал Хмельницький». Проктолог не лише ретельного огляне турбуючу зону, а й призначить ефективне лікування, що дозволить позбутися надокучливої інтимної проблеми.
ЗАПИСАТИСЯ НА ПРИЙОМ