Гемороїдектомією називається радикальне хірургічне лікування геморою, що передбачає висічення вузлів й дозволяє ефективно позбутися хвороби та досягти стійкої ремісії.
Серед найбільш дієвих методик у медичному центрі «Оксфорд Медікал» у Хмельницькому застосовують гемороїдектомію за Фергюсоном. Така операція ефективна при відсутності чіткого розмежування внутрішнього і зовнішнього геморою. Втручання передбачає висічення та видалення шишок і подальше зашивання утворених ран. Перевага даного методу – у швидкому загоєнні тканин.
Показання до гемороїдектомії
Дане втручання проводять усім пацієнтам із запущеним гемороєм на III-IV стадії. Також операція необхідна у наступних випадках:
ускладнення геморою (тромбоз, запалення, защемлення);
неефективність медикаментозного і малоінвазивного лікування;
часті кровотечі;
виражений біль і дискомфорт;
утрудненнягігієні аноректальної зони;
приєднання до геморою ін. патології;
прогресування патології.
Протипоказаннями є гострі інфекції аноректальної ділянки, підозра чи наявність онкологічного процесу, виразковий неспецифічний коліт, імунодефіцит, гемофілія та вагітність.
Підготовка
Перш за все пацієнт проходить ретельне обстеження. Після огляду лікар призначає інструментальну та лабораторну діагностику:
загальний аналіз крові та сечі;
коагулограму;
біохімію крові, тест на резус-фактор і групу крові;
ЕКГ;
аналізи на ВІЛ, гепатити і сифіліс;
флюорографію;
УЗД органів черевної порожнини (за необхідності);
колоноскопію (виконується перед самим видаленням).
За кілька діб пацієнт має виключити з раціону продукти, що провокують метеоризм, закрепи або діарею. Напередодні операції ввечері і вранці пацієнту роблять очисні клізми. Втручання проводиться натщесерце.
Суть та особливості проведення операції
Гемороїдектомія за Фергюсоном – це радикальне хірургічне втручання закритого типу, що проводиться під загальним або епідуральним наркозом. Виконується розсічення слизової оболонки над гемороїдальними вузлами, потім вузли висікають, а судинну ніжку зашивають і перев’язують.
Висічення проводиться далі на лінії перев’язування судини. Рану ушивають саморозсмоктуючимися нитками єдиним швом або окремими вузлами.
Під час операції проктолог прибирає не лише збільшені гемороїдальні вузли, а й печеристі тільця, які можуть спровокувати рецидив. Перевага даної методики – швидке загоєння тканин і менший біль. Тривалість втручання – 30-90 хв. Після цього хворого переводять у звичайну палату.
Відновлення і подальші рекомендації після операції
Реабілітація проходить в 2 етапи.
Перші 5-10 днів: пацієнт знаходиться у стаціонарі. Увага приділяється активному знеболенню та харчуванню, що допоможе уникнути закрепів.
Наступні 45 днів: потрібен щотижневий амбулаторний нагляд для прискорення загоєння шляхом обробки швів/розрізів слизової в аноректальній ділянці та своєчасного реагування на ускладнення.
Загалом відновлення займає 2-3 місяці.
Протягом реабілітації важливо дотримуватися певних приписів лікаря:
пройти курс антибіотиків і приймати пробіотики для відновлення мікрофлори кишківника;
використовувати місцеві знеболювальні: ректальні свічки та мазі;
витримувати дієту з профілактикою закрепів і газоутворень;
збагатити раціон клітковиною;
дотримуватись гігієни;
обмежити перевантаження та вводити активність після дозволу лікаря;
регулярно проходити огляди;
при появі болю, кровотеч і печіння – терміново звернутися до проктолога.
Прогноз після гемороїдектомії зазвичай позитивний. Через 5 років у ⅔ оперованих рецидиви взагалі зникають.
Лікування геморою за Фергюсоном в медичному центрі «Оксфорд Медікал» у Хмельницькому позбавить навіть запущеного геморою – результативно і без ускладнень. Не терпіть біль! Запишіться на консультацію до проктолога.