(0382) 70 20 30
Замовити зворотній дзвінок
Укр

Лікування за Фергусом: гемороїдектомія в Хмельницькому

Гемороїдектомією називається радикальне хірургічне лікування геморою, що передбачає висічення вузлів й дозволяє ефективно позбутися хвороби та досягти стійкої ремісії. 

Серед найбільш дієвих методик у медичному центрі «Оксфорд Медікал» у Хмельницькому застосовують гемороїдектомію за Фергюсоном.  Така операція ефективна при відсутності чіткого розмежування внутрішнього і зовнішнього геморою. Втручання передбачає висічення та видалення шишок і подальше зашивання утворених ран. Перевага даного методу – у швидкому загоєнні тканин.

Показання до гемороїдектомії

Дане втручання проводять усім пацієнтам із запущеним гемороєм на III-IV стадії. Також операція необхідна у наступних випадках:

 • ускладнення геморою (тромбоз, запалення, защемлення);

 • неефективність медикаментозного і малоінвазивного лікування;

 • часті кровотечі;

 • виражений біль і дискомфорт;

 • утрудненнягігієні аноректальної зони;

 • приєднання до геморою ін. патології;

 • прогресування патології.

Протипоказаннями є гострі інфекції аноректальної ділянки, підозра чи наявність онкологічного процесу, виразковий неспецифічний коліт, імунодефіцит, гемофілія та вагітність.

Підготовка

Перш за все пацієнт проходить ретельне обстеження. Після огляду лікар призначає інструментальну та лабораторну діагностику:  

 • загальний аналіз крові та сечі;

 • коагулограму;

 • біохімію крові, тест на резус-фактор і групу крові;

 • ЕКГ;

 • аналізи на ВІЛ, гепатити і сифіліс;

 • флюорографію;

 • УЗД органів черевної порожнини (за необхідності);

 • колоноскопію (виконується перед самим видаленням).

За кілька діб пацієнт має виключити з раціону продукти, що провокують метеоризм, закрепи або діарею. Напередодні операції ввечері і вранці пацієнту роблять очисні клізми. Втручання проводиться натщесерце.

Суть та особливості проведення операції

Гемороїдектомія за Фергюсоном – це радикальне хірургічне втручання закритого типу, що проводиться під загальним або епідуральним наркозом. Виконується розсічення слизової оболонки над гемороїдальними вузлами, потім вузли висікають, а судинну ніжку зашивають і перев’язують. 

Висічення проводиться далі на лінії перев’язування судини. Рану ушивають саморозсмоктуючимися нитками єдиним швом або окремими вузлами.

Під час операції проктолог прибирає не лише збільшені гемороїдальні вузли, а й печеристі тільця, які можуть спровокувати рецидив. Перевага даної методики – швидке загоєння тканин і менший біль. Тривалість втручання – 30-90 хв. Після цього хворого переводять у звичайну палату. 

Відновлення і подальші рекомендації після операції

Реабілітація проходить в 2 етапи. 

Перші 5-10 днів: пацієнт знаходиться у стаціонарі. Увага приділяється активному знеболенню та харчуванню, що допоможе уникнути закрепів.

Наступні 45 днів: потрібен щотижневий амбулаторний нагляд для прискорення загоєння шляхом обробки швів/розрізів слизової в аноректальній ділянці та своєчасного реагування на ускладнення.   

Загалом відновлення займає 2-3 місяці.

Протягом реабілітації важливо дотримуватися певних приписів лікаря:

 • пройти курс антибіотиків і приймати пробіотики для відновлення мікрофлори кишківника;

 • використовувати місцеві знеболювальні: ректальні свічки та мазі;

 • витримувати дієту з профілактикою закрепів і газоутворень;

 • збагатити раціон клітковиною;

 • дотримуватись гігієни;

 • обмежити перевантаження та вводити активність після дозволу лікаря;

 • регулярно проходити огляди;

 • при появі болю, кровотеч і печіння – терміново звернутися до проктолога.

Прогноз після гемороїдектомії зазвичай позитивний. Через 5 років у ⅔ оперованих рецидиви взагалі зникають.

Лікування геморою за Фергюсоном в медичному центрі «Оксфорд Медікал» у Хмельницькому позбавить навіть запущеного геморою – результативно і без ускладнень. Не терпіть біль! Запишіться на консультацію до проктолога.

( Рейтинг: 0, голосів: 0 )

відгуки
Вікторія 08-07-2021 Дуже вдячна лікарю Святославу Ростиславовичу Микитюку за професіоналізм, уважне та дбайливе ставлення до своїх пацієнтів! За декілька прийомів вдалося вирішити свою проблему, яка турбувала досить тривалий час. Ще раз переконалася, що потрібно не відкладати візит до лікаря. Святослав Ростиславович зробив все для того, щоб лікування проходило максимально комфортно і безболісно, за що я йому безмежно дякую!!!

відділення: Проктологія

Марина 26-08-2020 Звернулася до клiнiки з проблемою, яка протягом кiлькох днiв доставляла менi величезний дискомфорт - гострий парапроктит (хто з цим стикався - зрозумiэ). На прийом потрапила до Тарканого Вадима Iвановича - справжнього професiонала! Оглянув, проконсультував, запропонував шляхи вирiшення проблеми i, що найголовнiше, - вирiшив jj! За це безмежно ВДЯЧНА!!! Окрема подяка медсестрi Людмилi та лiкарю Микитюку Святославу Ростиславовичу (до якого за перiод лiкування двiчi потрапляла на перев'язку) за людянiсть, ввiчливiсть, спiвпереживання та професiоналiзм! ЩИРО РЕКОМЕНДУЮ клiнiку, відділення проктології зокрема!

відділення: Проктологія

Костянтин 04-07-2020 Такое потратив до Микитюка Святослава у проктологію. Кращого лікаря не зустрічав. Вислухав, оглянув, не поспішав і все детально пояснив. Огляд без болю і поспіху, є з чим порівняти. Однозначно рекомендую!

відділення: Проктологія

Алла 08-11-2019 Дуже вдячна лікарю, його підхід до клієнта тішить, вирішення проблеми за 2 відвідування; лікар своєї справи рекомендую!!!

відділення: Проктологія

Демчук Наталія Володимирівна 24-06-2019 Я сама з Рівного. За порадою звернулася до Святослава Ростиславовича Микитюка, лікаря хірурга проктолога і не пошкодувала. Я позбавилася такоі делікатноі проблеми як нориця прямоі кишки . Не лягала в стаціонар , просто приіжджала на прийом. Зараз почуваю себе чудово. Святослав Ростиславович дуже уважний і чуйний лікар, спеціаліст своєї справи і просто чудова людина. Я дуже рада, що потрапила саме до нього на прийом і усім рекомендую. Він підібрав правильне лікування і досить швидко я вилікувала своє захворювання. Святослав Ростиславович мені дуже допоміг і я йому безмежно вдячна!

відділення: Проктологія

Залишити відгук
Ваші персональні дані не будуть опубліковані на сайті

Акції
актуальна інформація

Дякуємо!

Дякуємо за Ваш запит. Найближчим часом менеджер зв'яжеться з вами

Залишити повідомлення для адміністрації клініки
Ваші персональні дані не будуть опубліковані на сайті
up

Записатися на прийом

Якщо ви не знайшли потрібну інформацію - зв’яжіться з нами зручним для вас способом