Інфрачервона коагуляція (ІЧ) – сучасна процедура, що застосовується в лікуванні геморою й передбачає видалення вузлів.
Геморой – це проблема, із якою хворі соромляться прийти до лікаря. При цьому група ризику цієї патології поступово розширюється. Особливо часто цим недугом страждають люди похилого віку, а також водії, офісні робітники та усі, хто має сидячий стиль життя, зловживає гострими стравами й має хронічні закрепи.
Симптоми геморою
Гемороїдальними вузлами є вип’ячування, які утворюють венозні сплетення і сполучна тканина. При захворюванні вени розширюються, а вузли збільшуються, що призводить до дискомфорту та болю. З часом вони починають кровоточити й навіть випадати назовні.
Симптомами геморою є біль при дефекації, кровоточивість, дискомфорт в сидячому положенні, випадання вузлів при напруженні та випорожненні.
Якщо ігнорувати проблему, вузли та слизова прямої кишки почнуть випадати назовні навіть у спокої й доставлятимуть постійний біль і дискомфорт у будь-якому положенні тіла. Тому не варто зволікати! Зверніться до проктолога медичного центру «Оксфорд Медікал» у Хмельницькому, щоб пройти обстеження та позбутися вузлів за допомогою інфрачервоної коагуляції.
Показання до інфрачервоної коагуляції
Інфрачервону коагуляцію виконують у наступних випадках:
при внутрішньому кровоточивому геморої 1-2 стадії;
циркулярному комбінованому геморої, коли вузли розташовані на аноректальній лінії.
Також маніпуляція показана при дрібних вузлах після гемороїдектомії або процедури лігування кільцями. При великих вузлах інфрачервону коагуляцію можна поєднати з методом лігування кільцями з латексу.
Мета процедури – домогтися омертвіння ураженої тканини та її відторгнення за рахунок коагуляції – здатності білка до згортання.
Як відбувається інфрачервона коагуляція гемороїдальних вузлів
Інфрачервону коагуляцію іноді порівнюють з лігуванням, але в даному випадку судини гемороїдальних ніжок не перетискаються, а видаляються опроміненням.
Світловий ІЧ промінь проникає до вузла, перетворюючись у теплоенергію, яка коагулює тканини. За допомогою таймера регулюється час теплового впливу (0,5-3 секунди залежно від розміру вузла). Від тривалості цього імпульсу залежить глибина проникнення. Після впливу ІЧ-променями припиняється кровоточивість вузлів, вони зменшуються у розмірах і через кілька діб відпадають самостійно.
Процедуру виконують амбулаторно. Для її проведення використовують аноскоп з тубусом довжиною до 8 см та діаметром 18 мм із зовнішнім або внутрішнім джерелом освітлення. Аноскоп вводиться до анального каналу, щоб вузол потрапляв у просвіт його тубуса. Наконечник коагулятора розташовують у просвіті аноскопа в проекції ніжки судини, притискаючи його до слизової. Світловод переміщують на 45° вправо-вліво й роблять коагуляцію в 3 точках ніжки вузла. Без кровопостачання відбувається некроз і відторгнення тканин, а ніжка виходить з калом при випорожненні.
За один сеанс можна коагулювати до 3 вузлів. За необхідності процедуру повторюють через 16 год. При великих вузлах коагулюють додатково його поверхню. У пацієнтів може підвищуватися температура в зоні маніпуляції й відчуватися поколювання, але це минає через годину після процедури.
Переваги ІЧ коагуляції гемороїдальних вузлів
Завдяки своїй безпеці та ефективності процедура набирає популярності в медичній практиці. Дії проводяться безконтактно, що виключає ризик інфікування. Також коагуляція не провокує кровотечі, безболісна, не лишає рубців, не потребує госпіталізації, додаткової терапії чи анестезії та триває до 30-60 хв.
Гемороїдальні вузли легко усунути коагуляцією. Записуйтесь до медичного центру «Оксфорд Медікал» у Хмельницькому, щоб швидко і без ускладнень позбутися проблеми й повернутися до повноцінного життя.