(0382) 70 20 30
Замовити зворотній дзвінок
Укр

Лікування свищів (нориць, парапроктиту) в Хмельницькому

Свищ, або ж хронічний парапроктит, нориця, фістула – це патологічний хронічний стан, при якому на слизовій оболонці прямої кишки утворюється тонкий отвір (хід). Він проходить під шарами слизової оболонки та виходить назовні, недалеко від анального входу (сфінктера). Таке захворювання призводить до нетримання калу, а як наслідок – погіршення якості життя пацієнта, психологічних проблем, появи комплексів та навіть депресії. 

Існує декілька видів свища. За видом нориці поділяють на неповні (коли є лише внутрішній отвір ходу на слизовій оболонці), повні (із отворами всередині на слизовій оболонці та зовні, в ділянці сфінктера) та внутрішні (коли обидва краї ходу знаходяться на слизовій оболонці). Залежно від положення зовнішнього виходу свища розрізняють інтрасфінктерний (вхід нижче сфінктера), транссфінктерний (вхід в самому сфінктері) та екстрасфінктерний парапроктит (вхід поза сфінктером, в районі промежини). Лікуванням свищів будь-якого виду займаються проктологи. Найголовніше тут – вчасно звернутися на прийом та розпочати лікування до появи ускладнень.  

Причини виникнення свищів

Нориці можуть утворитися як ускладнення гострого парапроктиту. Таке захворювання характеризується запаленням сполучної тканини прямої кишки з подальшим нагноєнням та утворенням рубців. Як наслідок – поява свища в місці ураження. 

Додатковими факторами ризику стає цукровий діабет будь-якого типу, регулярні запори, проблеми з травленням, малоактивний спосіб життя, хронічні та гострі проктологічні захворювання (анальні тріщини, геморой різних ступенів). Часто розвиток свища стимулює надлишкова маса тіла. Жінки, що народжують природнім шляхом, теж піддаються ризику утворення нориці, адже під час пологів сильно травмується зона промежини.  

Симптоми свищів

Свищ можна виявити візуально або тактильно, адже зовнішній отвір досить великий, щоб його помітити, а іноді навіть запалений по краям. Окрім цього, при нориці помічається біль під час дефекації, свербіж в зоні анального отвору, нетримання калу, потрапляння калу назовні неприроднім шляхом (через отвір свища), кровотеча з отвору свища, виділення гнійних мас та сукровиці, відчуття стороннього предмету в анальному проході.

Всі ці симптоми супроводжуються неприємним запахом, нервозністю, погіршенням настрою та замкнутістю. 

Діагностика та лікування свищів 

Первинна діагностика нориці не потребує особливих прийомів. Її легко визначити вже на первинній консультації проктолога після візуального та пальцевого огляду. Якщо захворювання має певні ускладнення, проктолог застосовує аноскопію та ректороманоскопію для огляду слизової оболонки зсередини. В особливо складних випадках потрібно додавати до діагностики ультразвукове дослідження та навіть МРТ-обстеження. 

Лікувати свищі можна лише оперативно. Для цього застосовується декілька різновидів хірургічних втручань. При класичній операції пошкоджується досить багато м’язових тканин, що негативно позначається на якості подальшого життя.

Для лікування парапроктиту краще використовувати сучасні методи. До таких відноситься лігування. Хірург-проктолог зашиває хід свища зсередини, проникаючи в нього з зовнішнього отвору. Такий метод дозволяє зберегти функціональність м’язових волокон та не пошкоджує сфінктер.

Найновітнішим малоінвазивним методом лікування фістули є FiLaC – лазерне лікування хвороби. В процесі такої процедури лікар очищає хід нориці та лазером зварює клітини без утворення рубців. Таким чином процедура не травмує довколишні тканини, не порушує функціонування анального отвору та не потребує тривалого реабілітаційного періоду. Окрім цього, подібна методика передбачає лише місцеву анестезію, що в порівняні із медикаментозним сном (загальною анестезією) не завдає шкоди організму. 

Лікування нориці – складний процес. Він потребує максимального професіоналізму проктолога для збереження функцій сфінктера та сусідніх тканин. Саме тому краще за все звернутися до медичного центру «Оксфорд Медікал Хмельницький», де є сучасне обладнання та кваліфіковані лікарі. 

ЗАПИСАТИСЯ НА ПРИЙОМ

( Рейтинг: 4.75, голосів: 32 )

відгуки
Вікторія 08-07-2021 Дуже вдячна лікарю Святославу Ростиславовичу Микитюку за професіоналізм, уважне та дбайливе ставлення до своїх пацієнтів! За декілька прийомів вдалося вирішити свою проблему, яка турбувала досить тривалий час. Ще раз переконалася, що потрібно не відкладати візит до лікаря. Святослав Ростиславович зробив все для того, щоб лікування проходило максимально комфортно і безболісно, за що я йому безмежно дякую!!!

відділення: Проктологія

Марина 26-08-2020 Звернулася до клiнiки з проблемою, яка протягом кiлькох днiв доставляла менi величезний дискомфорт - гострий парапроктит (хто з цим стикався - зрозумiэ). На прийом потрапила до Тарканого Вадима Iвановича - справжнього професiонала! Оглянув, проконсультував, запропонував шляхи вирiшення проблеми i, що найголовнiше, - вирiшив jj! За це безмежно ВДЯЧНА!!! Окрема подяка медсестрi Людмилi та лiкарю Микитюку Святославу Ростиславовичу (до якого за перiод лiкування двiчi потрапляла на перев'язку) за людянiсть, ввiчливiсть, спiвпереживання та професiоналiзм! ЩИРО РЕКОМЕНДУЮ клiнiку, відділення проктології зокрема!

відділення: Проктологія

Костянтин 04-07-2020 Такое потратив до Микитюка Святослава у проктологію. Кращого лікаря не зустрічав. Вислухав, оглянув, не поспішав і все детально пояснив. Огляд без болю і поспіху, є з чим порівняти. Однозначно рекомендую!

відділення: Проктологія

Алла 08-11-2019 Дуже вдячна лікарю, його підхід до клієнта тішить, вирішення проблеми за 2 відвідування; лікар своєї справи рекомендую!!!

відділення: Проктологія

Демчук Наталія Володимирівна 24-06-2019 Я сама з Рівного. За порадою звернулася до Святослава Ростиславовича Микитюка, лікаря хірурга проктолога і не пошкодувала. Я позбавилася такоі делікатноі проблеми як нориця прямоі кишки . Не лягала в стаціонар , просто приіжджала на прийом. Зараз почуваю себе чудово. Святослав Ростиславович дуже уважний і чуйний лікар, спеціаліст своєї справи і просто чудова людина. Я дуже рада, що потрапила саме до нього на прийом і усім рекомендую. Він підібрав правильне лікування і досить швидко я вилікувала своє захворювання. Святослав Ростиславович мені дуже допоміг і я йому безмежно вдячна!

відділення: Проктологія

Залишити відгук
Ваші персональні дані не будуть опубліковані на сайті

Акції
актуальна інформація

Дякуємо!

Дякуємо за Ваш запит. Найближчим часом менеджер зв'яжеться з вами

Залишити повідомлення для адміністрації клініки
Ваші персональні дані не будуть опубліковані на сайті
up

Записатися на прийом

Якщо ви не знайшли потрібну інформацію - зв’яжіться з нами зручним для вас способом