Анальні бахроми – м’які, шкіряні складки навколо заднього отвору. Зазвичай проблема носить косметичний характер і не є хворобою, та в будь-якому разі варто проконсультуватися з фахівцем, оскільки подібні зміни можуть свідчити про інші патології.
Бахромки – безболісні, але заважають проводити гігієну, а шкіра – травмується, запалюється й може інфікуватися. Так виникає біль, свербіж і печіння.
Ці новоутворення не лікуються пігулками чи кремами, тому слід звернутися до проктолога медичного центру «Оксфорд Медікал» у Хмельницькому, який проведене комплексне обстеження й акуратно видалить зайву шкіру. Також процедура допоможе позбутися неприємних відчуттів, покращить самопочуття й допоможе уникнути ускладнень.
Коли необхідне видалення анальних бахром
Видалення бахромок – усунення шкіряних складок в зоні анального проходу. Як правило, проблема виникає після пологів, геморою, тромбозу гемороїдальних вен, фізичних перевантажень і тривалих запорів.
Проктолог усуває складки, досягаючи косметичного покращення та фізіологічного комфорту пацієнта.
Показання до видалення анальних бахром
Позбутися анальних бахром необхідно у наступних випадках:
симптомальний дискомфорт, кровоточивість, свербіж;
рецидив гемороїдальних захворювань;
ускладнення щоденної гігієни.
При цьому видалення бахромок не рекомендовано при гемофілії, алергії на анестезію і загострених інфекціях.
Перед видаленням бахромки лікар призначить обстеження: ЗАК і сечі, біохімію крові, аналізи на згортання крові, рівень гемоглобіну, тромбоцити і еритроцити, аноскопію та ЕКГ.
Методи усунення анальних бахромок
Сьогодні класичне висічення анальних бахром під загальним наркозом застосовують все рідше. В медичній практиці популярними є методи лазерного та радіохвильового видалення.
Радіохвильовий метод
Безшовна технологія видалення бахромок апаратом Сургітрон. Процедуру проводять під місцевою анестезією на проктологічному кріслі. Її суть – у застосуванні високочастотних хвиль, які висікають, коагулюють і точно видаляють тканини.
Маніпуляція нетравматична і безконтактна, тому виключаються ризики крововтрат і зараження. Тривалість маніпуляції складає 10-30 хв., після чого пацієнт отримує рекомендації лікаря й може повернутися до звичного життя. Швів – немає, тому не потрібні перев’язки, також не лишається і рубців.
Лазеротерапія
Щадна і високоточна процедура з видалення бахром. Має короткий період відновлення й є майже безболісною методикою. Проктолог дає місцеве знеболення та обробляє зону операції антисептиком.
Після цього на складки шкіри направляють промінь, який під дією високої температури випарює ушкоджені тканини. При цьому здорова шкіра не травмується, кровотечі та ризики інфікування – відсутні. Видалення лазером виконується за 10-30 хв. амбулаторно. Після операції пацієнт може йти додому.
Особливості відновлення
Як правило, після видалення анальних бахром можна відразу йти додому, але в деяких випадках пацієнт має пару годин побути в лікарні. Повне відновлення відбувається протягом 14 днів.
Важливо дотримуватися рекомендацій:
приймати призначені антибактеріальні та ін. ліки;
дотримуватись інтимної гігієни;
носити безшовну білизну з натуральних тканин;
замість туалетного паперу застосовувати вологі серветки;
відмовитись від лазні, сауни та басейну;
уникати фізичних перевантажень;
виключити з раціону гострі, жирні страви та алкоголь.
Після реабілітації слід пройти повторний огляд у лікаря.
Ми пропонуємо ретельну діагностику й кращі умови лікування анальних бахром за допомогою сучасного обладнання, без болю та накладання швів. Записуйтесь на прийом до проктолога медичного центру «Оксфорд Медікал» у Хмельницькому й поверніть собі комфорт і впевненість!