Радикуліт є не самостійною хворобою, а скоріше – ознакою, що характеризується ураженням спинномозкових нервових корінців. Проблема розвивається паралельно з іншими патологічними змінами хребта.
Найчастіше радикуліт вражає попереково-крижовий відділ хребта, рідше – грудний або шийний. Зазвичай спочатку радикуліт не має виражених симптомів, і людина може не знати про хворобу, поки не виникне загострення.
Усунення самих ознак при лікуванні – недостатньо. Важливо зрозуміти, що саме спровокувало радикуліт, і пройти комплексну терапію, а тому рекомендуємо звернутися до професійного невролога (невропатолога) медичного центру «Оксфорд Медікал» та пройти комплексне обстеження.
Причини появи радикуліту
Як правило, радикуліт розвивається через патології, що спричиняють запалення нервів хребта:
спортивні/побутові травми хребта (свіжі та застарілі);
грижі і протрузії дисків;
остеохондроз;
асиметрія корсету м’язів спини;
переохолодження;
защемлення нервів;
спондилолістез;
одностороннє/надмірне навантаження хребта.
Інші фактори ризику – діабет, гіподинамія, пухлини, інфекції та зайва вага.
Симптоматика радикуліту
Хвороба проявляється через різкий «прострілюючий» біль в ураженій ділянці, що посилюється при русі, в ділянці іннервації порушується чутливість, відчувається скутість рухів у спині та кінцівках.
Без належного лікування радикуліт переходить у хронічну форму з частими загостреннями, які з кожним разом стають все більш відчутними й болісними. А тому, щоб швидко одужати, своєчасно записуйтесь на консультацію невролога (невропатолога)!
Обстеження і лікування радикуліту
Часто людина звертається до лікаря при загостренні патології. Щоб швидко усунути біль та інші симптоми, показана інтенсивна терапія. В даному випадку лікар виконує ін’єкційну блокаду із введенням дози підібраного препарату у зону патології. Це моментально знімає біль і допомагає досягти протизапального та протинабрякового ефекту.
В інших випадках невролог (невропатолог) починає лікування з діагностики. Проводить огляд і опитування, виявляє точну локалізацію патології, а також знаходить її причину.
Для ретельного дослідження стану хребта, дисків і нервів лікар призначаються відповідні обстеження:
КТ;
рентген;
УЗД;
електронейрографію.
Особливості лікування радикуліту
Ключове завдання при терапії – усунення болю, що супроводжує захворювання, і лікування патології, що призвела до розвитку радикуліту.
Перш за все спеціаліст орієнтується на історію хвороби та загальний стан здоров’я пацієнта й складає індивідуальний план лікування. Спочатку призначаються нестероїдні протизапальні і знеболювальні препарати для внутрішнього застосування у формі пігулок, а також – ін’єкції. Гострий біль усувають блокадами, коли препарати вводять безпосередньо в зону запаленого корінця.
Також в гострий період показаний фізичний спокій. В якості альтернативи можна застосувати пластирі з анальгетиками. Для покращення стану нервових корінців призначають курс вітаміни В1 і В6. Позитивний терапевтичний ефект дають місцеві мазі і гелі із зігріваючою дією. Їх втирають в уражену ділянку, трохи масуючи. Після цього важливо бути в теплі.
Наступним етапом, коли усунуто виражену симптоматику запалення і болю, призначають курс фізіотерапії. Важливо рівномірно зміцнювати м’язовий корсет, для чого розробляють комплекс вправ ЛФК та рекомендують плавання. Також показані масажі і рефлексотерапія. При значному ослабленні м’язів, що підтримують хребет, призначають носіння спеціального корсету, шийного коміра або поясу. Тривалість носіння визначає невролог (невропатолог).
Щоб не допустити повторення радикуліту, важливо бути активними, зміцнювати м’язи спини, контролювати поставу, збагатити раціон вітамінами групи В, своєчасно лікувати супутні патології (остеохондроз, інфекції тощо), уникати переохолоджень і протягів.
При появі проблем зі спиною записуйтесь до невролога (невропатолог) медичного центру «Оксфорд Медікал» у Хмельницькому та починайте лікування!