Головний бiль – поширений стан серед людей різного віку. Зазвичай пацієнти довго не зважають на нього, адже ця ознака може не свідчити про хворобу. Але якщо біль почастішав і посилився, варто звернутися до невролога (невропатолога) медичного центру «Оксфорд Медікал» у Хмельницькому, щоб виключити прихований розвиток патологій. Знайти причину і призначити індивідуальне лікування може лише досвідчений невролог (невропатолог)!
Типові ознаки і причини головного болю
Загалом болі можна поділити на кілька типів:
черепно-мозкова травма: біль може тривати роками, із періодичними загостреннями, запамороченням, зниженням уваги тощо;
мігрень: біль пульсуючого характеру, що спричиняється стресом, різкою зміною погоди, постійним впливом шуму та супроводжується гіперчутливістю до світла і шуму;
напруга: відчувається як шолом, що стискає голову, провокується постійним психоемоційним стресом та перенапруженням м’язів.
гіпотонія/гіпертонія: в першому випадку біль виникає через різке зниження тиску і супроводжується запамороченням і слабкістю. Гіпертонічний біль провокується високим тиском і проявляється ниючим болем у шиї і потилиці.
Інші причини проблеми, які лікар перевіряє в першу чергу, це інфекції, ВСД, менінгіт, пухлини головного мозку, аневризма та патології розвитку черепної коробки. Терміново слід звернутися до фахівця, якщо біль посилюється під час будь-якої активності, супроводжується нудотою, різким запамороченням і втратою свідомості, шумом у вухах, сильною пульсацією.
Діагностика головного болю
Після опитування й огляду невролог (невропатолог) призначає наступні обстеження:
Іноді може знадобитися консультація і дослідження від спеціалістів ін. спеціальностей. Сюди входять рентген/МРТ хребта, перевірка психоемоційного стану та ін.
Методи лікування головного болю
Щоб позбутися головного болю, потрібен комплексний план лікування, який включає усунення нападів, зниження їх частоти й інтенсивності, корекцію способу життя та профілактичні заходи.
Медикаментозна терапія розробляється індивідуально, залежно від причини болю. Показаний прийом анальгетиків і неспецифічних протизапальних засобів. У випадку патологічної тривожності, стресів і депресії призначають міорелаксанти, антидепресанти, транквілізатори
Крім лікарських засобів, полегшити стан пацієнта допомагають:
мануальна, фізіотерапія та ЛФК: для покращення стану хребта, виправлення осанки та профілактики остеохондрозу або зменшення його проявів. Це знімає спазми і покращує кровоток і кисневе живлення головного мозку;
психотерапія: для правильної боротьби зі стресами і напругою;
рефлексотерапія: стимулює роботу нервових закінчень і м’язів та коригує передачу імпульсів до головного мозку.
Корекція способу життя плавно перетікає в профілактичні заходи, які мінімізують провокуючі фактори. Щоб уникнути хронічного болю, необхідне налагодження режиму дня: достатній сон, оптимальне чергування праці й відпочинку, прогулянки на свіжому повітрі, адекватна фізична активність, збалансоване харчування. Також, якщо ви відстежили тригери, що викликають головний біль (гучна музика, певні страви і напої), намагайтесь їх уникати.
Якщо причина головного болю – органічна (пухлини, кісти, аневризма тощо), часто застосовуються хірургічні методи. Враховуючи, що навіть доброякісні утворення швидко розростаються і можуть перейти у злоякісну форму, їх видаляють. Операції проводять лише після медикаментозного лікування і за показаннями невролога (невропатолога).
В жодному разі не займайтесь самолікуванням. Щоб позбутися хронічного головного і виявити приховані хвороби, що його провокують, записуйтеся на прийом до невролога (невропатолога) медичного центру «Оксфорд Медікал» у Хмельницькому!