Хронічною ішемією мозку називають ураження, пов’язане з порушенням кровопостачання. Прогресує патологія повільно, через що надзвичайно небезпечна.
У разі підозри на хронічну ішемію мозку радимо якнайскоріше звернутися до невролога (невропатолога) медичного центру «Оксфорд Медікал» у Хмельницькому, пройти ретельне обстеження та почати лікування!
Причини хронічної ішемії мозку
Як правило, ця патологія не є самостійною. Їй передує цереброваскулярна хвороба, атеросклероз судин мозку, ВСД, гіпертонія, застійні явища у венах, остеохондроз та ін. дегенеративні зміни шийного відділу хребта.
Також вона може бути викликана порушенням кровообігу мозку, аритмією та ін. патологіями серця.
Коли варто звернутися до лікаря
Терміново звернутися до невролога (невропатолога) слід у наступних випадках:
постійна втома, роздратованість, спалахи агресії;
головний біль, не пов’язаний із змінами погоди, фізичним перевантаженням тощо;
важкість в голові;
порушення координації;
погіршення уваги і пам’яті.
Найтяжчі симптоми – парези і паралічі, псевдобульбарний синдром (порушення мови, ковтання). Особливо уважно слід відстежувати ознаки цієї хвороби людям із зайвою вагою і сидячим образом життя, діабетикам та усім, хто має генетичну схильність до судинних патологій, палить і зловживає алкоголем.
Відчувши хоча б одну ознаку, негайно зверніться до лікаря. Не зволікайте, поки хвороба не призвела до втрати працездатності, інсульту або інфаркту!
Діагностика хронічної ішемії мозку
Перші ознаки помічають близькі хворого, у якого порушується хода, постійно змінюється настрій, втрачається орієнтація в часі і просторі, людина може раптово втрачати свідомість.
На першій консультації невролог (невропатолог) збирає детальний анамнез, а також призначає аналізи крові, ЕЕГ, ЕКГ, УЗ доплерографію судин мозку, КТ і МРТ головного мозку та рентген шиї. В окремих випадках необхідна консультація ін. спеціалістів – кардіолога чи офтальмолога.
Особливості лікування хронічної ішемії мозку
Лікування проводиться комплексно, і важливо почати його якомога раніше, поки не почалися незворотні зміни в мозку. Перші задачі – загальна нормалізація тиску і серцевого ритму, корекція обміну ліпідів, покращення кровотоку в судинах мозку, загальнозміцнююча терапія.
Лікар індивідуально підбирає препарати для підтримки нормальної роботи серцево-судинної системи і покращення кровообігу, ліки для нормалізації ліпідного профілю, антикоагулянти, венотоніки, нейрометаболіки тощо.
Для лікування ішемії 2-3 ступеню, крім медикаментозної терапії, пацієнт проходить тривалу реабілітацію, спрямовану для уповільнення розвитку хвороби, мінімізацію симптоматики, соціальну адаптацію та загальне покращення життя. В особливо тяжких випадках, коли медикаментозна терапія не дає результату, проводиться хірургічне втручання з виконанням стенозу судин, резекції та ін. операцій за показаннями невролога (невропатолога).
Якщо хвороба вже почала прогресувати, при своєчасному початку лікування прогноз одужання – позитивний. Є шанс призупинити розвиток хвороби. При цьому пацієнтам необхідно повністю змінити стиль життя і суворо дотримуватися рекомендацій фахівця. Зокрема, заборонена напружена розумова праця, тривале перебування у вертикальному положенні, включаючи піші прогулянки, психоемоційні стреси і працю в нічні зміни.
Профілактика хронічної ішемії мозку
Щоб уникнути ішемії головного мозку та рецидивів хвороби, важливо виконувати усі рекомендації спеціаліста і дотримуватись здорового харчування, зменшити вживання солі, бути фізично активним в оптимальних рамках, своєчасно лікувати серцево-судинні порушення, контролювати масу тіла, рівень цукру і холестерину в крові, уникати стресів і вчитися розслаблятися, позбутися від звички паління та частого вживання алкоголю.
Без належного кровопостачання мозку страждає весь організм. Тому важливо своєчасно відвідати невролога (невропатолога) і почати лікування. Спеціалісти медичного центру «Оксфорд Медікал» у Хмельницькому визначать точний діагноз і призначать індивідуальне лікування для відновлення функцій мозку!