Страх це цілком нормально, коли для його виникнення є конкретні причини. Однак, іноді відчуття страху може з'явитись без явних на те причин, що стає проблемою та заважає жити повноцінним життям. Такий стан називається панічною атакою.
Панічна атака - це напад тривоги, що супроводжується сильним почуттям страху за своє життя. Такий стан характеризується складним набором психічних та соматичних симптомів, а також фізичними симптомами, що викликані гіпервентиляцією легень та її наслідками.
КЛАСИФІКАЦІЯ ПАНІЧНИХ АТАК
В медицині панічні атаки класифікують на три групи:
Спонтанні: неможливо визначити об'єктивні причини виникнення нападів паніки.
Ситуаційні: є наслідком пережитих негативних емоцій під час конкретної ситуації.
Умовно-ситуаційні: виникають як наслідок дії біологічного чи хімічного фактору (гормональні зміни в організмі, алкоголь, психотропні речовини).
ПРИЧИНИ ПОЯВИ ПАНІЧНИХ АТАК
Спровокувати виникнення панічної атаки можуть як психологічні, так і біологічні механізми. Панічна атака може бути симптомом конкретного захворювання серцево-судинної системи, підшлункової та щитовидної залоз.
Інші причини виникнення панічних атак:
постійні стресові ситуації;
вживання алкоголю та психотропних речовин;
депресії;
побічний ефект під час прийому лікарських засобів;
гормональні зміни в організмі;
травматичний досвід (важкі захворювання, аварії та ін.).
СИМПТОМАТИКА ЗАХВОРЮВАННЯ
Основними симптомами фізіологічного характеру панічних атак є:
прискорене серцебиття;
запаморочення, нудота, головний біль;
загальна слабкість;
важкість, тремтіння, нестійкість в ногах;
больові відчуття у грудях та животі;
відчуття нестачі повітря.
Симптоми психічного характеру:
Напад паніки з'являється раптово, потім симптоми поступово збільшуються і досягають свого апогею протягом десяти хвилин. Як правило, панічна атака триває 20 – 30 хвилин. Після нападу зберігається відчуття тривожності, з'являється страх повторного нападу паніки.
Діагностувати панічні атаки може терапевт або невропатолог. Наявності вище перерахованих симптомів достатньо для постановки діагнозу. Однак, під час діагностики проводиться обстеження, щоб виключити інші можливі захворювання. Діагностика включає в себе такі етапи:
опитування пацієнта;
аналіз панічних атак, їх симптомів, причин, частоти;
тест на самооцінку пацієнта;
неврологічний огляд;
консультація психолога.
ЛІКУВАННЯ ПАНІЧНИХ АТАК В МЦ "ОКСФОРД МЕДІКАЛ" ХМЕЛЬНИЦЬКИЙ
Метою лікування панічних атак є виявлення їх причини, зменшення частоти нападів. Суть медикаментозного лікування полягає у використанні препаратів, враховуючи вид панічної атаки, ступінь важкості, етапи розвитку.
Якщо Ви страждаєте від панічних атак, звертайтесь в МЦ "Оксфорд Медікал" Хмельницький. Спеціалісти медичного центру розроблять індивідуальний курс лікування, а також допоможуть Вам навчитись:
Живіть у гармонії з навколишнім світом!
ЗАПИСАТИСЯ НА ПРИЙОМ