Сьогодні біль у спині став настільки звичним явищем, що люди не завжди приділяють йому відповідну увагу. Зазвичай, люди аргументують біль як наслідок від перевтоми, надмірного фізичного навантаження або малорухливого способу життя. Та коли біль уже нестерпний та постійний, людина звертається за допомогою лікарів та після пройдених досліджень виявляється грижа хребта.
ПРИЧИНИ ВИНИКНЕННЯ ГРИЖ
Найчастіше причинами виникнення міжхребцевих гриж є остеохондроз, травми хребта, інфекції та порушення постави. Зазвичай, грижа з'являється як результат зростання тиску в міжхребцевому диску. Виділимо ряд факторів, що сприяють збільшенню такого тиску:
- стать (до розвитку гриж більше схильні чоловіки, ніж жінки, оскільки фізіологічно хрящова тканина у чоловіків швидше та сильніше зношується);
- вік (природне зношування хребетних дисків неминуче і з кожним роком такий вплив зростає);
- травми (падіння на спину або сідниці, різкий поворот та інші травми сприяють розвитку гриж).
Є фактори, що сприяють розвитку гриж, та людина може знизити їхній вплив або виключити взагалі. До таких факторів відносяться:
- надмірна вага - надлишкові жирові відкладення призводять до збільшення навантаження на міжхребцеві диски;
- куріння - регулярні надходження в організм токсичних речовин знижують здатність крові постачати хребет необхідними поживними речовинами, що призводить до травмування міжхребцевих дисків;
- малорухливий спосіб життя - при сидячій роботі значно збільшується ризик появи грижі хребта. Важка фізична праця, підйом вантажів, постійна вібрація (робота водіїв) теж негативно впливає на хребет.
- спадковість - успадкувати можна особливості хрящової тканини, її властивості, структуру міжхребцевих дисків.
СИМПТОМИ ГРИЖ
Міжхребцеві грижі можуть проявлятись наступними симптомами:
- біль, що посилюється при фізичних навантаженнях;
- пульсуючий біль в сідницях, в області зовнішньої та внутрішньої поверхні стегна;
- оніміння в зоні ураження;
- погіршення чутливості нижніх кінцівок;
- порушення функцій органів малого тазу.
Якщо грижа знаходиться в поперековому відділі хребта, то це проявляється як болі в попереку, стопі, гомілці, а також оніміння стопи і пахової області. При розвитку гриж в шийному відділі з'являються оніміння пальців рук, запаморочення, головний біль, стрибки артеріального тиску. Грижа в грудному відділі хребта проявляється як біль при тривалому похилому положенні.
ДІАГНОСТИКА ТА ЛІКУВАННЯ МІЖХРЕБЦЕВИХ ГРИЖ
Грижа має здатність зменшуватись в розмірах, якщо усунути неправильний тиск на міжхребцеві диски, відновити живлення та кровопостачання в ураженій зоні. Своєчасне лікування та регулярна лікувальна фізкультура допоможуть зменшити грижу в розмірах та позбавити людину від болю. Лікування визначається загальним станом пацієнта, особливостями грижі.
В медичному центрі "Оксфорд Медікал Хмельницький" відкрито нове відділення неврології (невропатології). Якщо вас турбують неприємні відчуття у спині або уже наявні симптоми грижі, ви завжди можете звернутись до спеціалістів медичного центру за професійною допомогою. Адже лікування хребта потребує особливої уваги. Центр "Оксфорд Медікал Хмельницький" працює без вихідних. Вчасно звернувшись до лікаря, у вас є шанс запобігти розвитку захворювання.
Будьте здорові!
ЗАПИСАТИСЯ НА ПРИЙОМ