(0382) 70 20 30
Замовити зворотній дзвінок
Укр

Лікування хвороб шкіри та нігтів у дітей та дорослих. Звертайтесь! Ми працюємо без вихідних!

Лікування енцефалопатій змішаного генезу в Хмельницькому

Загалом енцефалопатіями називають групу захворювань, що вражають головний мозок людини, порушуючи його кровообіг та призводячи до дистрофії і тяжких розладів органу. Одним з поширених типів патології є енцефалопатія змішаного генезу.

Початкові стадії цього захворювання майже непомітні, але з часом хвороба призводить до інсульту та інших незворотних змін в мозку. Хворий не просто стає психічно нестабільним, а й повністю втрачає розумові здібності і працездатність та не може виконати побутові задачі.

Ретельне обстеження у медичному центрі «Оксфорд Медікал» у Хмельницькому, виявлення причини, призначення індивідуального лікування і контроль одужання – задача досвідченого невролога (невропатолога). 

Причини хвороби

Енцефалопатія – прогресуюча хвороба, тому важливо вчасно помітити симптоми і терміново почати лікування. До того ж енцефалопатію змішаного генезу вважають скоріше не самостійною патологією, а ускладненням, яке провокується розвитком:

  • атеросклерозу;

  • гіпертонії;

  • порушення кровообігу мозку будь-якого походження;

  • тяжких інтоксикацій;

  • ЧМТ, травми шиї;

  • ниркової/печінкової недостатності;

  • травми шийного відділу хребта;

  • алкоголізму.

Ознаки енцефалопатій змішаного генезу

Енцефалопатія змішаного генезу проявляється по-різному. Спочатку хворий не зважає на симптоматику, яка характеризується лабільністю НС, зниженням уваги і пам’яті, головним болем тощо. Згодом порушується сон, зростає дратівливість, частішають запаморочення, відбувається порушення координації.

Хвороба компенсованої стадії у 90% лікується повністю, при субкомпенсованій можна лише зупинити прогресування, декомпенсована стадія свідчить про незворотні ускладнення – паркінсонізм, деменцію та ін. Саме тому важливо при перших ознаках або підозрах на хворобу не зволікати, а звернутися до невролога (невропатолога). 

Діагностика енцефалопатії

Дуже важливо вчасно виявити проблему. Потім головна задача – індивідуальна та комплексна робота з пацієнтом, що враховує особливості його організму, потреби і можливості психіки. 

Лікар детально опитує і оглядає хворого та визначає, що спровокувало патологію. Для уточнення діагнозу призначають додаткове обстеження: 

  • лабораторні аналізи крові/сечі;

  • МРТ/КТ;

  • УЗД;

  • ЕКГ;

  • ЕЕГ;

  • доплерографію судин.

В окремих випадках призначаються консультації нейрохірурга, кардіолога, ендокринолога та ін. спеціалістів.

Особливості лікування енцефалопатії змішаного генезу

Терапія спрямована на усунення першопричини чинника або компенсацію хвороби. Задача невролога (невропатолога) – відновлення роботи та кровопостачання мозку, попередження рецидивів і підтримка здоров’я людини на максимально прийнятному рівні. Для цього хворому призначають бета-адреноблокатори, антагоністи Са, судинорозширювальні, антикоагулянти, нейропротектори та ін. препарати. Симптоматично лікують окремі клінічні прояви: депресію і лабільність поведінки.

Успішно застосовується фізіотерапія, ЛФК, масажі, грязелікування, гідрокінезотерапія, іноді – психіатрія. Також лікар коригує харчування та спосіб життя пацієнта загалом. Хірургічне лікування показане при тяжко прогресуючій ЕП та звуженні судин понад 70%.  

Профілактика захворювання

Щоб уникнути ЕП або не допустити рецидивів, потрібно дотримуватися рекомендацій лікаря, а також режиму праці і відпочинку, достатньо спати, підтримувати оптимальну фізичну активність, збалансовано харчуватися і вчитися контролювати емоції та реакції на стресові ситуації. Також рекомендовано приймати курс вітамінів і препаратів для поліпшення метаболізму.

Важливо підтримувати нормальний рівень цукру крові і проходити контрольні огляди невролога (невропатолога), більше гуляти на свіжому повітрі. При першій стадії патології рекомендують виконувати вправи для тренування пам’яті. Але головне правило – своєчасно звертайтесь до невролога (невропатолога) медичного центру «Оксфорд Медікал» при перших симптомах порушень кровообігу мозку!

( Рейтинг: 0, голосів: 0 )

Наші СПЕЦІАЛІСТИ

усі спеціалісти



Лікар невролог: Волянська Ганна Василівна
Лікар невролог: Волянська Ганна Василівна
Волянська Ганна ВасилівнаЛікар невролог

вул. Подільська, 93/1;

інформація про лікаря

  • 1968 р.- закінчила  державний медичний інститут у Кишиневі, Молдова за спеціальністю лікувальна справа.
  • 1969-1974 р.- лікар-невропатолог Могилів-Подільській міській лікарні
  • 1975-1990р. – лікар-невропатолог Хмельницької міської лікарні
  • 1990-2009р. - завідувач неврологічним відділенням №2 Хмельницької міської лікарні
  • 2009-2010 невропатолог медичного центру «Добромед»
  • 2010-2012 невропатолог, рефлексотерапевт медичного центру Медбівал»
  • 2013-2015 лікар-консультант в компанії «Тін-Імпекс». Багаторазова учасниця регіональних та міжнародних конференції з неврології, рефлексотерапії
  • З 2017р.- лікар-невропатолог в "Клініка Оксфорд Медікал Хмельницький"
показати повний текст

відгуки




Ірина 04-11-2021 Звернулись до лікаря Ганни Василіни,за порадою знайомих,з низкою проблем по здоров'ю.Були приємно вражені,це лікар від Бога,чуйна людина,таке зараз рідко зустрінеш. Дуже добрий лікар,призначив лише необхідне нічого зайвого,немає великого переліку препаратів як люблять багато лікарів призначати.Було отримання багато корисних порад.Одразу видно лікар з великим багажем знань.Таких лікарів та побільше.Дякуємо вам за все,будемо ї надалі до вас звертатись.Дуже допомогли,набагато краще стали себе почувати.
Залишити відгук
Ваші персональні дані не будуть опубліковані на сайті

Акції




актуальна інформація

Дякуємо!

Дякуємо за Ваш запит. Найближчим часом менеджер зв'яжеться з вами

Залишити повідомлення для адміністрації клініки
Ваші персональні дані не будуть опубліковані на сайті
up

Записатися на прийом

Якщо ви не знайшли потрібну інформацію - зв’яжіться з нами зручним для вас способом