Міжреберною невралгією називають синдром, що провокує запалення, роздратування або затискання міжреберних нервових закінчень. Людина відчуває різкий біль без особливих причин в лівій або правій частині грудини.
Не слід терпіти дане захворювання, тим паче, що воно погіршує якість життя – звертайтеся до невролога (невропатолога) медичного центру «Оксфорд Медікал», пройдіть обстеження та отримайте дієве лікування!
Причини та ознаки міжреберної невралгії
Біль в міжреберній зоні провокує низка факторів:
постійна незручна поза уві сні та під час роботи;
надмірні фізичні навантаження;
дегенерація хрящової структури дисків;
переохолодження;
інфекції;
травми (спортивні, побутові);
ендокринні розлади;
хронічні стреси.
Інші нетипові процеси, що призводять до МН – пухлини у спинному мозку, остеопороз, спондилоартрит, захворювання органів черева, рак. Часто міжреберну невралгію плутають із пневмонією, стенокардією та інфарктом. При цьому є низка симптомів, за якими можна відрізнити патологію нервів і звернутися до профільного спеціаліста:
різкий біль ліворуч або праворуч по ходу ребер, що іноді іррадіює під пахву, плече або шию;
посилення болю при вдиханні, зміні положення тіла, кашлі;
поколювання, оніміння;
пітливість;
ЧСС і тиск при нападах болю не змінюються;
тривалий больовий синдром (іноді – кілька годин);
біль при пальпуванні і гіперчутливість шкіри міжреберної зони.
Без лікування міжреберна невралгія завдає постійного болю і знижує якість життя людини. Хворий постійно шукає положення, в якому буде менше боліти, і зазвичай це нахил в бік з ураженими нервами. Згодом це призводить до значного порушення постави і стану хребта та розладів дихання.
При появі болю не варто панікувати – варто своєчасно звернутися до спеціаліста, який встановить причину міжреберної невралгії та виключить більш серйозні патології.
Діагностика міжреберної невралгії
На консультації невролог (невропатолог) вислухає скарги, збере анамнез та огляне пацієнта. Визначить, де локалізований біль, чи є припухлість і почервоніння міжреберної зони.
Обстеження пацієнтів з МН міжреберною невралгією – індивідуальне. Для виключення інших патологій лікар призначає ряд обстежень:
ЕКГ;
КТ/рентген хребта та органів грудини для виявлення гриж, протрузій і запалень;
УЗД органів черева і серця для виключення патологій зі схожими симптомами;
аналізи крові.
Особливості лікування міжреберної невралгії
Невролог (невропатолог) складає персональний план лікування залежно від симптомів і ступеня захворювання та наявності інших патологій. Потрібна комплексна терапія, спрямована на усунення причини і купірування симптомів болю.
В перші дні при гострому стані показане дотримання спокою і постільного режиму. Потім терапія спрямовується на усунення гострого болю за допомогою лідокаїнових блокад нервів. Також пацієнтам з невралгією показаний прийом наступних препаратів:
Фізіотерапія включає процедури з електрофорезу, магніто-, лазеротерапії, мануальної терапії, а також масажу. Після усунення симптоматики для зміцнення м’язового корсету і профілактики рецидивів защемлення призначають ЛФК. Якщо міжреберну невралгію спровокувало нетипове захворювання, спочатку лікують саме його, як першопричину.
Профілактичні заходи проти міжреберній невралгії
Щоб мінімізувати ризики появи міжреберної невралгії, важливо дотримуватись кількох правил:
регулярно займатися спортом, без перенавантажень;
уникати застуд і переохолодження;
зміцнювати імунітет для попередження інфікування;
підтримувати правильну поставу: зміцнювати м’язовий корсет, тримати рівно спину;
виключити постійні емоційні стреси;
збалансовано харчуватися і додати полівітаміни (за показаннями лікаря).
При появі болю між ребрами не відкладайте візит до невролога (невропатолога). Спеціаліст медичного центру «Оксфорд Медікал» у Хмельницькому проведе ретельний огляд і обстеження, поставить діагноз та призначить ефективну терапію.