Неврит лицьового нерву є запаленням периферичних нервів, що супроводжується болем і втратою чутливості. Він вражає VII черепно-мозковий нерв, що відповідає за міміку. Пацієнти помічають слабкість і обмеженість міміки, асиметрію і параліч обличчя.
У разі подібної проблеми негайно звертайтеся до невролога (невпропатолога) медичного центру «Оксфорд Медікал» у Хмельницькому – професійне лікування дозволить позбутися захворювання та не допустити погіршення ситуації.
Причини та симптоми НЛН
Найбільш поширені фактори, що провокують захворювання:
Запалення розвивається стрімко і гостро. Спочатку хворий відчуває дискомфорт в зоні потилиці та ока. Після цього проявляються характерні симптоми:
з одного боку обличчя втрачає рухливість і стає схожим на маску;
око на хворій стороні – не закривається;
екзофтальм;
опущений кут рота;
згладжені носогубки;
невиразна мова;
нечутливі смакові рецептори;
сухість ротової порожнини та ока.
Без грамотного лікування невриту розвивається серйозні ускладнення: атрофія і втрата еластичності м’язів, погіршується зовнішній вигляд, розвивається кератит, блефароспазм, геміспазм тощо.
Якщо ви перенесли застуду, переохолодження або інфекцію і почали відчувати скутість міміки з асиметрією обличчя, обов’язково відвідайте невролога (невпропатолога)!
Діагностика невриту лицьового нерва
Після первинної консультації, огляду і збору анамнезу невролог (невпропатолог) просить пацієнта пройти невеликий тест:
Таким чином визначається рівень ураження м’язів.
Також призначається додаткове обстеження:
Особливості лікування НЛН
Лікування матиме максимально швидкий ефект, якщо розпочати його протягом перших 2-3 днів після появи ознак. Терапія включає прийом медикаментів, спрямованих на зняття набряків і запалень нерва. Лікар індивідуально підбирає НПП, а також знеболювальні для зняття вираженої симптоматики, судинорозширювальні і протинабрякові препарати. Показаний курс вітамінів групи В.
При вторинному запаленні лікують патологію, що призвела до запалення лицьового нерва. Як правило, через 2 тижні гострий стан минає і можна проводити фізіотерапію для відновлення довжини і функціональності м’язів і зняття спазму. Рекомендовані фізіотерапевтичні процедури – електрофорез, прогрівання, дарсонвалізація, лікувальні грязі. Корисним буде масаж потилиці, обличчя і комірцевої зони. Також розробляється комплекс вправ лікувальної гімнастики.
Одужання відбувається поступово, за 2-3 тижні, але до повного відновлення може піти від 2 місяців до року, тому слід почати лікування якомога раніше.
Якщо консервативна терапія безрезультатна після 12 місяців, проводять операцію. Втручання виконується під місцевою анестезією. Серед сучасних методів застосовують малоінвазивну реіннервацію нерва. Хірургічне лікування дозволяє уникнути ускладнень, зокрема – паралічу.
Навіть вдале лікування потребує тривалої реабілітації а згодом – профілактики, тому лікарі рекомендують регулярно проводити бальнеологічні процедури, зміцнювати імунітет, уникати переохолодження і вчасно лікувати інфекції і застуди. Повернути рухливість мімічних м’язів може тільки своєчасна і комплексна терапія під наглядом професійного лікаря і дотримання усіх його рекомендацій, тож при перших симптомах одразу записуйтесь на прийом до невролога (невпропатолога) медичного центру «Оксфорд Медікал» у Хмельницькому, щоб отримати консультацію, ретельне обстеження та індивідуальне лікування.