Неврози є групою психоемоційних розладів, що супроводжуються порушеннями у нервовій системі. Хвороба проявляється низкою фізіологічних і психічних симптомів. На початкових стадіях людина практично не відчуває їх, але без належного лікування такий стан призводить до значного погіршення якості життя і самопочуття.
При цьому такі розлади повністю виліковні – важливо лише вчасно проконсультуватися з неврологом (невропатологом) медичного центру «Оксфорд Медікал» у Хмельницькому і отримати кваліфіковану допомогу.
Чому виникають неврози і як вони проявляються
Психоемоційні розлади провокуються багатьма факторами:
психотравми: втрата близького, автокатастрофа, війна, насилля тощо;
хронічні стреси;
тривале розумове, фізичне або психоемоційне перенавантаження;
аутоімунні, ендокринні патології;
лабільна психіка;
генетична схильність;
алкоголізм, вживання наркотиків тощо.
Симптоматика неврозів – різноманітна. З боку психоемоційних факторів хвороба проявляється фобіями і панічними атаками, тривожністю і нав’язливими думками, апатією, перепадами настрою та ін.
Такі прояви тягнуть за собою появу ознак фізичного характеру:
Якщо не зважати на неврози, стан прогресуватиме й може зробити людину недієздатною або навіть штовхнути на суїцид. Патологія завдає шкоди не лише хворому, а і його близьким. Тож, якщо ви помітили пару ознак у себе або рідної людини, терміново зверніться до невролога (невропатолога) нашого медцентру!
Методи виявлення неврозу
Передусім фахівець збирає анамнез, розпитуючи пацієнта про скарги, його стиль життя, дитинство, за яких обставин відбувся перший напад неврозу і які тригерні фактори його провокують.
Після складання першого уявлення лікар оглядає і обстежує пацієнта:
За допомогою тестів і спеціальних анкет оцінюють ступінь депресії, тривожності, виявляються фобії та оцінюється стресостійкість. Для виключення органічних захворювань органів і систем призначаються лабораторні аналізи сечі і крові, ЕКГ, КТ/МРТ і доплерографія судин мозку, ЕЕГ та УЗД. Для уточнення пацієнта направляють до психолога, психіатра або психотерапевта.
Особливості лікування неврозів
Психотерапія
Лікування засноване на психотерапії, що спрямована на подолання глибинних причин розладу. Зазвичай в психотерапію включать:
когнітивно-поведінкову терапію: контроль емоцій і думок, корекція поведінкових установок;
раціональну терапію: формування мислення замість реагування емоціями;
релаксацію: аутотренінг, медитації;
гіпноз: навіювання для зняття тривоги.
Психотерапія може зайняти від кількох місяців. Одночасно пацієнту допомагають скоригувати стиль життя, мінімізувати стрес і навчитися адекватно з ним боротися, зменшити розумове перевантаження і налагодити сон. Важливо також збалансувати раціон, відмовитися від зловживання алкоголем.
Медикаментозна терапія
Застосовується в індивідуальних випадках. Полегшити симптоми допомагають:
транквілізатори;
антидепресанти;
вітаміни групи В;
ноотропні засоби.
Приймати ліки слід лише за призначенням та в чіткому дозуванні, що підібрав невролог (невропатолог).
Підвищити ефективність лікування допоможе фізіотерапія: ЛФК, масажі, магніто-, кріотерапія, електрофорез тощо.
Профілактика
Передбачає комплексне «оздоровлення» життя:
стрес-менеджмент: управління емоціями і стресом за допомогою аутотренінгів, релаксації, розумного розподілу праці і відпочинку;
здоровий стиль життя: регулярне харчування, оптимальна фізична активність, прогулянки на свіжому повітрі;
підтримка соціальних зв’язків: спілкуватися з друзями, рідними, приймати їхню допомогу.
Дотримання рекомендацій, робота зі своїм станом і вчасне звернення до невролога (невропатолога) медичного центру «Оксфорд Медікал» у Хмельницькому допоможуть уникнути проблем.
Записуйтеся на прийом та поверніть радість життя!