(0382) 70 20 30
Замовити зворотній дзвінок
Укр

Видалення ретенційних кіст в Хмельницькому

Ретенційні кісти є поширеною гінекологічною проблемою. Це доброякісні новоутворення, що виникають через закупорку залоз репродуктивних органів: яєчників (фолікулярні кісти), шийки матки (наботові кісти) тощо. 

Рідина, яку виділяє залоза, накопичується і, не маючи виходу, підвищує тиск на залозу, відбувається перерозтягнення її стінок, в результаті чого і виникає кіста.

Також кісти виникають у наступних випадках:

 • вроджені аномалії;

 • відшарування епітелію;

 • проникнення в протоку залози патогенної мікрофлори;

 • рубцювання тканин через аборти та ін. травматизації;

 • гормональні розлади;

 • ускладнена вагітність;

 • ерозії.

У разі знаходження в зоні ризику рекомендуємо звернутися до гінеколога медичного центру «Оксфорд Медікал» у Хмельницькому та пройти обстеження.

Симптоми, при яких показане видалення кіст

Часто кісти не мають виражених ознак, й про наявність утворень пацієнтки дізнаються вже на плановому гінекологічному прийомі під час кольпоскопії або УЗД.

Перші симптоми ретенційних кіст виникають у випадку розмноження патогенних мікробів. Загалом існують такі скарги:

 • ниючий біль;

 • постійні виділення крові з піхви (поза менструацією);

 • зниження лібідо, поява дискомфорту при статевому акті;

 • порушення циклу.

Гінеколог може порекомендувати видалення кіст, коли медикаменти не приносять покращення. Серед розповсюджених показань до видалення:

 • розмір кісти більше 10 см;

 • підвищені онкомаркери у крові;

 • малігнізація кіст;

 • постменопауза.

Ретенційні новоутворення призводять до ряду ускладнень: внутрішніх кровотеч, інфікування, репродуктивної дисфункції. Також існує ризик розриву судин, які проходять біля кісти, що призводить до масованої крововтрати, а також – перекруту, який може зачепити яєчник і трубу матки й загрожує некрозом. 

Обидва випадки потребують негайної операції, тому не слід доводити до ускладнень, а регулярно проходити огляди у гінеколога, щоб вчасно діагностувати наявність кіст і видалити їх на перших стадіях.

Виявлення і видалення ретенційних кіст  

При підозрах патології лікар проводить відеокольпоскопію, мазки на флору і нетипові клітини, бере бакпосів виділень піхви, а також призначає дослідження на статеві інфекції та УЗД.

Лікування кіст підбирається індивідуально для кожної пацієнтки, залежно від локалізації новоутворень, їх розмірів, кількості та наявних ускладнень. 

Операція з видалення кіст передбачає малоінвазивне втручання, що допомагає уникнути ускладнень, дискомфорту і тривалої реабілітації. Можуть застосовуватися пункції вмісту новоутворення, видалення або розтину кіст з подальшим зшиванням. 

Лапароскопія 

Тип операції, при якому хірург оперує кісту через маленькі отвори на черевній порожнині. Переваги лапароскопії – низька травматичність, короткий період відновлення та мінімальні ризики ускладнення.

Маніпуляцію проводять зазвичай на запущених стадіях, коли кісти мають великі розміри – під загальним наркозом, у стаціонарі. Пацієнтку виписують через 2-3 доби. Після втручання можливі порушення циклу перші 1,5-2 місяці, але це трапляється рідко.  

Радіохвильова хірургія

Один із найсучасніших методів видалення кіст, який застосовують, коли новоутворення мають невеликі розміри. Метод передбачає руйнування та випаровування уражених тканин за допомогою високочастотного струму. 

В процесі операції відсутній сильний біль і кровотечі за рахунок миттєвої коагуляції судин. Ризики інфікування і травматизації – зведені до нуля.

Після маніпуляції не лишається рубців і струпів, тому радіохвильове видалення ретенційних кіст можна рекомендувати жінкам, що не народжували і планують вагітність.  

Для контролю вилікування і подальшої профілактики повторної появи ретенційних кіст важливо проходити огляди у спеціаліста, здавати необхідні аналізи і дотримуватися рекомендацій лікаря. Крім цього, необхідно слідкувати за своїм гормональним здоров’ям, вчасно лікувати запалення та інфекції та звертатися до гінеколога медичного центру «Оксфорд Медікал» у Хмельницькому при перших підозрах на наявність новоутворень.

( Рейтинг: 0, голосів: 0 )

відгуки
Элла Каплун 11-08-2021 Наталья Сергеевна - квалифицированный и грамотный специалист, приятный и легкий в общении человек. Спасибо!

відділення: Гінекологія

Євгена 01-07-2021 Щиро дякую Наталі Сергіївні за прийом та пораду рішення проблеми. Це лікар з розумінням, підтримкою, ввічливий ставленням та хорошим підходом до рішення проблеми. Щиро дякую за огляд та поради. На рецепшині також приємні дівчата, ввічливо зустріли, все подробно пояснили та провели до кабінету лікаря. Це приємне ставлення. Щиро усім дякую. Я походом в цю лікарню довольна, надіюсь мені допоможуть ріщити мою проблему. Успіхів вам у роботі та ввічливих клієнтів!!!

відділення: Гінекологія

Настя 29-05-2021 Доброго дня Альона Миколаївна хотіла б з вами в телефонному режимі проконсультуватися

відділення: Гінекологія

Марценюк Лілія 23-03-2021 Чудовий лікар. Приємна, відповідальна. Оглядає супер. Доступно все пояснює.

відділення: Гінекологія

Діана 04-02-2021 Хочу подякувати лікарю гінекологу Бойко Наталі Сергіївни за її професіоналізм і бажання допомогти. Поставила мені правильний діагноз,призначила дуже хороше лікування і вилікувала мене. До своєї справи відноситься з усією душею! Сьогодні рідко коли знайдеш такого хорошого спеціаліста,як Наталя Сергіївна. Вона хоче вилікувати і бачити результат,а не заглядати в кишеню пацієнту. Навіть,одного разу прийшла у свій вихідний на роботу,щоб призначити мені інші уколи,бо тих,що потрібно не було в аптеках. І це мене дуже вразило,бо таких людяних лікарів ще не зустрічала! Дякую керівництву Оксфорд Медікал за такого чудового спеціаліста! Всім рекомендую саме Наталю Сергіївну. Не пошкодуєте!!

відділення: Гінекологія

Залишити відгук
Ваші персональні дані не будуть опубліковані на сайті

Акції
актуальна інформація

Дякуємо!

Дякуємо за Ваш запит. Найближчим часом менеджер зв'яжеться з вами

Залишити повідомлення для адміністрації клініки
Ваші персональні дані не будуть опубліковані на сайті
up

Записатися на прийом

Якщо ви не знайшли потрібну інформацію - зв’яжіться з нами зручним для вас способом