(0382) 70 20 30
Замовити зворотній дзвінок
Укр

Розширена відеокольпоскопія в Хмельницькому

Безліч гінекологічних захворювань потребують детального огляду слизової оболонки репродуктивних органів жінки (піхва, вагіна, шийка матки тощо). До недавнього часу медики усього світу мали змогу лише частково оглянути пацієнтку, що не дозволяло зробити точний висновок щодо діагнозу, його поширення та обсягів ураження. На щастя, сучасні технології подарували гінекологам можливість візуально оглянути всі необхідні ділянки за допомогою розширеної відеокольпоскопії – методу, що передбачає розширення шийки матки та огляд її відеокольпоскопом. 

Апарат збільшує зображення в 30–40 разів, дозволяючи оцінити стан слизової оболонки. Відеокольпоскопія вказує на розміри запального процесу, тип ураження та патологічні зміни в слизовій оболонці. Окрім цього, таке обстеження дозволяє взяти прицільну біопсію (взяття біоматеріалу для подальшого аналізу в лабораторії).

КОЛИ ПОТРІБНА РОЗШИРЕНА ВІДЕОКОЛЬПОСКОПІЯ 

Гінеколог може призначити кольпоскопію, якщо в ході первинного огляду на гінекологічному кріслі та зборі анамнезу виявляються такі скарги:

 • біль внизу живота;

 • біль під час сексу;

 • нетипові місячні (надто об’ємні або дуже малі);

 • кровотечі або невеликі виділення поза циклом;

 • порушення менструального циклу;

 • біль, печіння, тягнучий біль в піхві;

 • свербіж зовнішніх статевих органів та шкіри навколо.

Окрім посимптомного призначення відеокольпоскопії, жінки до 40 років повинні щорічно проводити обстеження в ході профілактичного огляду. Після 40-річного віку така процедура рекомендується раз на півроку. 

Показаннями до проведення кольпоскопії можуть бути і хронічні гінекологічні захворювання в стадії ремісії, перенесені запальні хвороби, дисбактеріоз, післяпологовий період.

 ЩО ДІАГНОСТУЄ РОЗШИРЕНА ВІДЕОКОЛЬПОСКОПІЯ 

Дані розширеної відеокольпоскопії дають змогу лікарю виявити хвороби шийки матки: ерозію, ектопію, ендометріоз, рак, поліпи та кандиломи. Окрім цього, провівши додаткові лабораторні дослідження, можна виявити ознаки носійства вірусу папіломи людини. Цервіцит, ендоцервіцит, запалення цервікального каналу теж діагностується за допомогою розширеної відеокольпоскопії. До того ж гінеколог може виставити ендометріоз матки, міому матки та побачити передракові стани матки, аналізуючи результати відеокольпоскопії.  

Особливістю саме розширеної відеокольпоскопії є можливість не просто побачити хворобу, а й оцінити її розповсюдження, межі запального ураження, провести додаткову діагностику та виявити бактеріологічні захворювання.

ПІДГОТОВКА ДО ПРОЦЕДУРИ 

Перед проведенням розширеної відеокольпоскопії пацієнтка повинна мінімум за 2–3 дні відмовитися від сексуальних контактів, не застосувати тампони та не приймати контрацептивні засоби. Перед діагностикою варто провести процедуру особистої гігієни та спорожнити сечовий міхур. 

Відеокольпоскопія – це безболісна процедура, яка не потребує багато часу для проведення. Розширена діагностика передбачає попередню обробку слизової оболонки розчином оцтової кислоти або Люголя. Таким чином на зображенні уражений епітелій буде відрізнятися від здорового, що дозволить гінекологу точніше виставити діагноз, а отже – призначити максимально ефективну терапевтичну схему. 

Забороняється проводити відеокольпоскопію під час менструації, при гострих запальних процесах в шийці матки та індивідуальній непереносимості йоду чи оцтової кислоти.

ЯК ВІДБУВАЄТЬСЯ ОБСТЕЖЕННЯ 

Під час обстеження пацієнтка знаходиться в горизонтальному положенні з зігнутими в колінах ногами. Найчастіше процедуру проводять на гінекологічному кріслі. Слизову оболонку статевих органів змащують обраним реагентом. Потім вводять гінекологічні дзеркала, після цього наводять кольпоскоп на цільову зону і проводять візуальний огляд через окуляри приладу. 

Якщо під час відеокольпоскопії потрібно зробити забір на цитологію, мазок на флору чи біопсію, то лікар проводить всі маніпуляції після вивчення епітелію. Вся процедура безболісна, неприємні відчуття виникають лише під час забору біопсії. Кінцевий діагноз виставляється після отримання результатів аналізів. 

Одна з найчастіших причин для проведення розширеної відеокольпоскопії – підозра на рак шийки матки. Ця загрозлива хвороба часто не проявляється або ж маскується під інші, менш небезпечні хвороби. Саме тому не можна пропускати щорічний огляд у гінеколога з відеокольпоскопією. Окрім цього, регулярний огляд потрібен жінкам, які планують народжувати або тільки-но народили. 

Щоб зберегти своє здоров’я – записуйтеся на консультацію до гінеколога медичного центру «Оксфорд Медікал Хмельницький» з подальшою розширеною відеокольпоскопією. Ми допоможемо вам бути здоровою!

ЗАПИСАТИСЯ НА ПРИЙОМ

( Рейтинг: 4.71, голосів: 14 )

Наші СПЕЦІАЛІСТИ

усі спеціалістиЛікар гінеколог: Бойко Наталія Сергіївна
Лікар гінеколог: Бойко Наталія Сергіївна
Бойко Наталія СергіївнаЛікар гінеколог

вул. Подільська, 93/1;

інформація про лікаря

 • 2010р. – диплом: Тернопільський державний медичний університет ім. І.Я. Горбачевського,  лікувальна справа. Інтернатура за фахом гінеколога: Херсонська обласна клінічна лікарня, м. Херсон.
 • База очного стажування: факультет післядипломної освіти, кафедра гінекології та перинатології ДУ КДМУ ім. С.І. Георгіївського.
 • Працювала лікарем гінекологом (з надання екстреної медичної допомоги) в гінекологічному та пологовому відділеннях, м. Херсон, як зовнішній сумісник, обіймала посаду дільничого лікаря гінеколога поліклініки ( діагностичний скринінг патології шийки матки, ендокринна гінекологія).
показати повний текст
Лікар гінеколог: Жолкевська Альона Миколаївна
Лікар гінеколог: Жолкевська Альона Миколаївна
Жолкевська Альона МиколаївнаЛікар гінеколог

вул. Подільська, 93/1;

інформація про лікаря

 • 2003 - 2009 р. – навчання в Буковинському державному медичному університеті за спеціальністю «Лікувальна справа».
 • 2009 - 2012 р. – інтернатура по гінекології на базі Хмельницького міського перинатального центру (заочний цикл) та кафедра гінекології факультету післядипломної освіти Вінницького національного медичного університету ім. М. І. Пирогова (очний цикл).
 • 2011 р. – міжнародна конференція «Актуальні питання гінекології та перинатології», м. Судак.
 • 2012 р. – лікар гінеколог діагностично-консультативного відділення Хмельницької обласної психіатричної лікарні №1.
 • 2012 р. – навчальний курс «Сучасні аспекти планування сім’ї» за сприяння національної програми «Здоров’я жінок України».
 • 2012 р. – конференція «Сучасні шляхи покращення гінекологічної та перинатальної допомоги в Україні», м. Вінниця.
 • 2014 р. – цикл тематичного удосконалення «Ендокринна гінекологія» на базі кафедри гінекології ФПО ВНМУ ім. М. І. Пирогова, м. Хмельницький.
 • 2014 р. – конференція «Міжнародні та вітчизняні стандарти надання гінекологічної допомоги».
 • 2015 р. – семінар «Симфонія гормонів в організмі жінки в аспекті міждисциплінарної взаємодії», м. Київ.
 • 2016 р. – конференція «Органозберігаючі напрямки лікування в практичній гінекології».
 • 2017 р. – передатестиційний цикл на базі кафедри гінекології Вищого державного навчального закладу України «Буковинський державний медичний університет», м. Чернівці.
 • 2017 р. – II кваліфікаційна категорія по гінекології.
 • 2017 р. – навчальний цикл семінарів «Здоров’я жінки в 21 столітті», м. Хмельницький.
 • 2018 р. – лікар гінеколог медичного центру «Оксфорд Медікал Хмельницький»
показати повний текст

відгуки
Элла Каплун 11-08-2021 Наталья Сергеевна - квалифицированный и грамотный специалист, приятный и легкий в общении человек. Спасибо!

відділення: Гінекологія

Євгена 01-07-2021 Щиро дякую Наталі Сергіївні за прийом та пораду рішення проблеми. Це лікар з розумінням, підтримкою, ввічливий ставленням та хорошим підходом до рішення проблеми. Щиро дякую за огляд та поради. На рецепшині також приємні дівчата, ввічливо зустріли, все подробно пояснили та провели до кабінету лікаря. Це приємне ставлення. Щиро усім дякую. Я походом в цю лікарню довольна, надіюсь мені допоможуть ріщити мою проблему. Успіхів вам у роботі та ввічливих клієнтів!!!

відділення: Гінекологія

Настя 29-05-2021 Доброго дня Альона Миколаївна хотіла б з вами в телефонному режимі проконсультуватися

відділення: Гінекологія

Марценюк Лілія 23-03-2021 Чудовий лікар. Приємна, відповідальна. Оглядає супер. Доступно все пояснює.

відділення: Гінекологія

Діана 04-02-2021 Хочу подякувати лікарю гінекологу Бойко Наталі Сергіївни за її професіоналізм і бажання допомогти. Поставила мені правильний діагноз,призначила дуже хороше лікування і вилікувала мене. До своєї справи відноситься з усією душею! Сьогодні рідко коли знайдеш такого хорошого спеціаліста,як Наталя Сергіївна. Вона хоче вилікувати і бачити результат,а не заглядати в кишеню пацієнту. Навіть,одного разу прийшла у свій вихідний на роботу,щоб призначити мені інші уколи,бо тих,що потрібно не було в аптеках. І це мене дуже вразило,бо таких людяних лікарів ще не зустрічала! Дякую керівництву Оксфорд Медікал за такого чудового спеціаліста! Всім рекомендую саме Наталю Сергіївну. Не пошкодуєте!!

відділення: Гінекологія

Залишити відгук
Ваші персональні дані не будуть опубліковані на сайті

Акції
актуальна інформація

Дякуємо!

Дякуємо за Ваш запит. Найближчим часом менеджер зв'яжеться з вами

Залишити повідомлення для адміністрації клініки
Ваші персональні дані не будуть опубліковані на сайті
up

Записатися на прийом

Якщо ви не знайшли потрібну інформацію - зв’яжіться з нами зручним для вас способом