(0382) 70 20 30
Замовити зворотній дзвінок
Укр

Лікування ендометріозу в Хмельницькому

Ендометріоз є патологією в репродуктивній системі жінки, що характеризується розростанням і проникненням ендометрію (тканин внутрішньої оболонки матки) до сусідніх структур та органів – яєчників, сечового міхура та навіть печінки і легень. 

В групі ризику знаходяться жінки до 40 років, які зволікають з вагітністю, мають статеві контакти при менструаціях, ожиріння, ендокринні порушення, слабкий імунітет та вроджені аномалії репродуктивної системи.  

Ознаки ендометріозу

Ендометріальні структури порушують менструальний цикл, що супроводжується рясними крововиділеннями в матці та розвитком анемії. З’являється сильний біль внизу живота, що наростає після або в процесі статевого контакту, розвиваються кісти. На піхві виникають запалення і ранки.

Тому слід регулярно проходити гінекологічні огляди і при перших неприємних відчуттях звертатися до фахівця медичного центру «Оксфорд Медікал» у Хмельницькому.

Причини і стадії хвороби

Ендометріоз розвивається через інфекції та запалення, патології репродуктивних органів, пологові ускладнення. Хворобу провокує анемія, слабкий імунітет, гормональні розлади та онкологія.  

I стадія характеризується нечисленними ураженнями підслизової, ІІ – ураженнями 50% шару маточної мускулатури. ІІІ і IV ступені протікають найважче, з глибокими ураженнями, появою спайок, кіст на яєчниках та зрощень тканин.

Маючи спадкову схильність до ендометріозу, не варто затягувати з плануванням вагітності, оскільки є ризик безпліддя через прискорену виснаженість яєчників.  

Враховуючи небезпеку патології та індивідуальні особливості жіночого здоров’я, необхідне ретельне обстеження і грамотно підібрана терапія у гінеколога.

Діагностика та лікування ендометріозу

Щоб визначити ендометріоз, після опитування лікар проводить огляд у кріслі для мануального виявлення бугрів та вузлів. 

Додатково призначаються:

  • УЗД органів МТ для визначення локалізації і точних розмірів вузлів;

  • МРТ;

  • кольпоскопія;

  • гістероскопія;

  • лапароскопія (проводиться для взяття зразків тканин з патологічними змінами на гістологію).

Ендометріоз лікують консервативно та хірургічно.

Медикаментозні методи

Передбачають прийом імуностимуляторів і вітамінів. Також показана гормональна терапія: естроген-гестагенні ліки, антіпрогестіни і прогестіни, агоністи гонадоліберина, інгібітори гонадотропінів з метою розвитку атрофії в тканинах гетеротопій та для відновлення функції яєчників і визрівання фолікулів.  

Також медикаменти призначають для заспокоєння і зняття спазмів, усунення запалення, відновлення функцій ендокринних залоз, покращення кровотоку в органах МТ, корекцію збоїв НС.

Хірургічне втручання

Тип операції підбирає гінеколог, враховуючи вік, стан сечостатевої системи пацієнтки та локалізацію уражених тканин. 

Типи операцій:

  • лапароскопія;

  • лапаротомія;

  • крижово-маточна денервація;

  • нейректомія пресакральна.

Лапароскопія є нетравматичним способом лікування ендометріозу. Сучасне обладнання дозволяє акуратно видаляти осередки навіть у важкодоступних зонах. Але при поширеному ендометріозі, великих кістах та ін. протипоказаннях застосовують міні-лапаротомію – інвазивну порожнинну операцію.

В реабілітаційний комплекс входить спеціальна гімнастика, прогулянки на вулиці, щадні фізичні навантаження, відсутність стресів і розумової втомленості, а також – усунення супутніх патологій.

Профілактика ендометріозу 

Важливо відвідувати гінеколога раз на 6 місяців та вчасно виявляти і позбуватися хвороб сечостатевої системи. Оральні контрацептиви має підбирати виключно лікар. Молодим жінкам не рекомендовано робити внутрішньоматкову контрацепцію.  

Також вчасно звертайтеся до спеціаліста медичного центру «Оксфорд Медікал» у Хмельницькому, який призначить ретельну діагностику, поставить точний діагноз і призначить ефективне лікування.

( Рейтинг: 0, голосів: 0 )

відгуки
Элла Каплун 11-08-2021 Наталья Сергеевна - квалифицированный и грамотный специалист, приятный и легкий в общении человек. Спасибо!

відділення: Гінекологія

Євгена 01-07-2021 Щиро дякую Наталі Сергіївні за прийом та пораду рішення проблеми. Це лікар з розумінням, підтримкою, ввічливий ставленням та хорошим підходом до рішення проблеми. Щиро дякую за огляд та поради. На рецепшині також приємні дівчата, ввічливо зустріли, все подробно пояснили та провели до кабінету лікаря. Це приємне ставлення. Щиро усім дякую. Я походом в цю лікарню довольна, надіюсь мені допоможуть ріщити мою проблему. Успіхів вам у роботі та ввічливих клієнтів!!!

відділення: Гінекологія

Настя 29-05-2021 Доброго дня Альона Миколаївна хотіла б з вами в телефонному режимі проконсультуватися

відділення: Гінекологія

Марценюк Лілія 23-03-2021 Чудовий лікар. Приємна, відповідальна. Оглядає супер. Доступно все пояснює.

відділення: Гінекологія

Діана 04-02-2021 Хочу подякувати лікарю гінекологу Бойко Наталі Сергіївни за її професіоналізм і бажання допомогти. Поставила мені правильний діагноз,призначила дуже хороше лікування і вилікувала мене. До своєї справи відноситься з усією душею! Сьогодні рідко коли знайдеш такого хорошого спеціаліста,як Наталя Сергіївна. Вона хоче вилікувати і бачити результат,а не заглядати в кишеню пацієнту. Навіть,одного разу прийшла у свій вихідний на роботу,щоб призначити мені інші уколи,бо тих,що потрібно не було в аптеках. І це мене дуже вразило,бо таких людяних лікарів ще не зустрічала! Дякую керівництву Оксфорд Медікал за такого чудового спеціаліста! Всім рекомендую саме Наталю Сергіївну. Не пошкодуєте!!

відділення: Гінекологія

Залишити відгук
Ваші персональні дані не будуть опубліковані на сайті

Акції
актуальна інформація

Дякуємо!

Дякуємо за Ваш запит. Найближчим часом менеджер зв'яжеться з вами

Залишити повідомлення для адміністрації клініки
Ваші персональні дані не будуть опубліковані на сайті
up

Записатися на прийом

Якщо ви не знайшли потрібну інформацію - зв’яжіться з нами зручним для вас способом