(0382) 70 20 30
Замовити зворотній дзвінок
Укр

Діагностика та лікування полікістозу яєчників в Хмельницькому

Полікістоз (синдром Штейна-Левенталя, хронічна гіперандрогенна ановуляція) є розладом ендокринної системи, що порушує функцію яєчників і часто спричиняє жіноче безпліддя.

Точна причина виникнення полікістозу досі невідома, проте встановлено, що захворювання провокується генетичними особливостями, розладами в обміні глюкози, хронічними емоційними стресами та іншими чинниками. У разі підозри на захворювання рекомендуємо пройти комплексне обстеження у медичному центрі «Оксфорд Медікал» у Хмельницькому та розпочати лікування.

Симптоми полікістозу яєчників

Полікістоз проявляється відсутністю або нерегулярністю менструацій, помірним ожирінням, гірустизмом (обволосінням), появою акне та висипань. Також пацієнтки з полікістозом можуть страждати на тривожність і депресію, мати проблеми з харчовою поведінкою та відчувати біль в нижній частині живота, що віддає в поперек і куприк.

Спочатку порушується вуглеводний обмін: клітини втрачають чутливість до інсуліну, що веде до інших гормональних розладів. Яєчники починають виробляти велику кількість андрогенів у відповідь на порушення гормональної центральної регуляції. Згодом зупиняється ріст фолікулів, а в тканинах яєчника відбуваються непоправні зміни.

Крім цього, полікістоз несе ризики настання гіперплазії ендометрія, атеросклерозу, серцево-судинних патологій, онкології матки, тромбофлебіту та інших ускладнень, тому звертатися до гінеколога слід якомога раніше, щоб вчасно взяти захворювання під контроль.

Діагностика полікістозу

Лікар проводить комплексне обстеження, що включає:

  • опитування та збір анамнезу;

  • фізикальний огляд на наявність акне, алопеції;

  • вимірювання ІМТ, талії;

  • аналіз крові на гормони: загальний та вільний рівень тестостерону, ФСГ, пролактин, тироксин, глюкоза тощо;

  • серологічний аналіз на ліпідний профіль крові;

  • гінекологічний огляд;

  • УЗД та фолікулометрія.

В окремих випадках проводять діагностичну лапароскопію статевих жіночих органів. 

Остаточний діагноз полікістозу ставлять при наявності принаймні 2 критеріїв:

  • овуляторні розлади та нерегулярний цикл;

  • гіперандрогенія;

  • виявлення понад 12 фолікулів в яєчниках (діаметр 2-9 мм) та збільшений об’єм яєчників (10 і більше мл).

Лікування полікістозу

 Головна мета лікування полікістозу полягає у відновленні овуляції та забезпеченні запліднення. Терапія проводиться комплексно й може складатися із прийому медикаментів, корекції ваги і стилю життя. Або ж передбачає операцію.

Консервативна терапія спрямована на нормалізацію циклу, гормонального фону та метаболічних процесів, а також попередження безпліддя та серцево-судинних ускладнень. Призначають гормональні ліки-контрацептиви, стимулятори овуляції, препарати для нормалізації цукру крові, а також косметологічні процедури та антиандрогени. Додаткові препарати, зокрема вітамін D, магній та інші – покращують психологічний стан і метаболізм.

Також важливо контролювати вагу. Для цього показане правильне збалансоване харчування та регулярна фізична активність. 

Оперативне втручання показане за відсутності результату медикаментозного лікування і при трубному безплідді. 

Зазвичай проводять лапароскопію, щоб видалити кісти. Хірург виконує невеликі проколи внизу живота й руйнує патологічні тканини тепловими або лазерними променями. При цьому здорові ділянки не ушкоджуються. Після втручання гормони і овуляція – нормалізуються.

Лапароскопія мінімізує ризик ускладнень і скорочує період відновлення. Протягом 2-3 тижнів після маніпуляції протипоказані фізичні навантаження і статеві контакти. 

Щоб профілактувати полікістоз, кожна жінка має тримати вагу під контролем, вести здоровий спосіб життя, вчасно лікувати інфекції та запалення й регулярно відвідувати гінеколога медичного центру «Оксфорд Медікал» у Хмельницькому. Це запорука здоров’я репродуктивної та статевої системи, попередження розвитку полікістозу та його ускладнень.

( Рейтинг: 0, голосів: 0 )

відгуки
Элла Каплун 11-08-2021 Наталья Сергеевна - квалифицированный и грамотный специалист, приятный и легкий в общении человек. Спасибо!

відділення: Гінекологія

Євгена 01-07-2021 Щиро дякую Наталі Сергіївні за прийом та пораду рішення проблеми. Це лікар з розумінням, підтримкою, ввічливий ставленням та хорошим підходом до рішення проблеми. Щиро дякую за огляд та поради. На рецепшині також приємні дівчата, ввічливо зустріли, все подробно пояснили та провели до кабінету лікаря. Це приємне ставлення. Щиро усім дякую. Я походом в цю лікарню довольна, надіюсь мені допоможуть ріщити мою проблему. Успіхів вам у роботі та ввічливих клієнтів!!!

відділення: Гінекологія

Настя 29-05-2021 Доброго дня Альона Миколаївна хотіла б з вами в телефонному режимі проконсультуватися

відділення: Гінекологія

Марценюк Лілія 23-03-2021 Чудовий лікар. Приємна, відповідальна. Оглядає супер. Доступно все пояснює.

відділення: Гінекологія

Діана 04-02-2021 Хочу подякувати лікарю гінекологу Бойко Наталі Сергіївни за її професіоналізм і бажання допомогти. Поставила мені правильний діагноз,призначила дуже хороше лікування і вилікувала мене. До своєї справи відноситься з усією душею! Сьогодні рідко коли знайдеш такого хорошого спеціаліста,як Наталя Сергіївна. Вона хоче вилікувати і бачити результат,а не заглядати в кишеню пацієнту. Навіть,одного разу прийшла у свій вихідний на роботу,щоб призначити мені інші уколи,бо тих,що потрібно не було в аптеках. І це мене дуже вразило,бо таких людяних лікарів ще не зустрічала! Дякую керівництву Оксфорд Медікал за такого чудового спеціаліста! Всім рекомендую саме Наталю Сергіївну. Не пошкодуєте!!

відділення: Гінекологія

Залишити відгук
Ваші персональні дані не будуть опубліковані на сайті

Акції
актуальна інформація

Дякуємо!

Дякуємо за Ваш запит. Найближчим часом менеджер зв'яжеться з вами

Залишити повідомлення для адміністрації клініки
Ваші персональні дані не будуть опубліковані на сайті
up

Записатися на прийом

Якщо ви не знайшли потрібну інформацію - зв’яжіться з нами зручним для вас способом