Онлайн консультація лікаря у Хмельницькому
Здоров’я плоду – першочергове питання, яке турбує усіх майбутніх батьків! Для того, щоб контролювати розвиток дитини в утробі, фіксувати будь-які порушення або особливості розвитку, відмічати всі процеси всередині матки, вагітним показані УЗД-скринінги – планові дослідження за допомогою ультразвукових коливань.
Скринінг проводять на першому, другому та третьому триместрі вагітності. При виявленні певних відхилень у показниках можуть призначатися додаткові обстеження або позапланові скринінги.
УЗД-скринінг – необов’язкова, але загальноприйнята процедура. Гінеколог може лише порадити матері провести планові скринінги з метою контролю за розвитком дитини. Батьки мають повне право відмовитися від планових УЗД, але варто пам’ятати – якщо в роду хоча б у одного з батьків зустрічалися різноманітні генетичні захворювання або вади розвитку, краще відповідально поставитися до порад лікаря та пройти обстеження за графіком, адже вони можуть показати відхилення ще на перших етапах.
Це дає шанс дитині та батькам уникнути подальшого розвитку хвороби, попередити або завадити появі ускладнень.
До групи ризику входять жінки, які хворіють запальними інфекційними захворюваннями під час вагітності, приймають різноманітні препарати, що здатні вплинути на розвиток плоду, мають в історії хвороби викидні, працюють у шкідливому середовищі та якщо завагітніли у віці старші 35 років.
Проведення УЗД скринінгу дозволяє на ранніх етапах виявити такі захворювання:
синдром Дауна – стан, що викликає відсутність однієї хромосоми в ДНК плоду;
синдром Едвардса – генетичне захворювання, яке виникає через трисомію 18 хромосоми;
синдром Патау – порушення, що викликає наявність трисомії 13 хромосоми;
синдром Тернера – патологія, для якої характерна відсутність хромосоми або порушення в одній із Х-хромосом;
аненцефалія – порок, який характеризується повною або частковою відсутністю великих півкуль головного мозку, м’яких тканин голови та кісток черепа;
триплоїдія – рідкісне захворювання, спричинене генетичною мутацією та наявністю в клітині плоду по три хромосоми замість двох.
Окрім генетичних захворювань, скринінг допомагає оцінити розвиток кісткової тканини, внутрішніх органів та головного мозку плода, стан матки та плаценти.
Підготовка залежить від методу проведення обстеження. Якщо УЗД буде проводитись неінвазивно (трансабдомінально), то перед процедурою вагітній рекомендовано випити близько літра води. Таким чином сечовий міхур наповниться, і матка ніби переміститься трішки наперед, даючи змогу сонологу побачити більш чітку картинку. Трансвагінальне УЗД не потребує особливої підготовки, але перед ним краще сходити до вбиральні – так буде комфортніше для пацієнтки.
Варто відмітити, що гази всередині кишківника заважають під час обстеження, тому майбутнім матерям варто за день до УЗД приймати препарати від метеоризму.
УЗД-скринінги проводяться за графіком. Перший – на 11–13 тижні вагітності. Саме в цей період можна виявити хромосомні (генетичні) порушення та пов’язані з ними синдроми. До того ж діагност фіксує зріст дитини, окружність голови, роботу серця, кількість навколоплідних вод, тонус матки та стан плаценти.
Другий скринінг роблять від 16-го до 20-го тижня вагітності. Цього разу сонолог має змогу оцінити не лише розміри плода та окремих частин його тіла, а й щільність кісткової тканини, місце прикріплення пуповини, положення плоду в утробі. На цьому обстеженні настає важлива для більшості батьків мить – визначення статі дитини. Щоправда, можливість побачити стать плоду залежить від положення дитини в утробі.
Останній, третій скринінг проводиться на 30–43 тижні вагітності. Він стає контрольним і надає інформацію про вагу та розмір дитини та подальший її розвиток. При потребі разом із УЗД в третьому триместрі може призначати доплерографія – УЗД судин плоду та плаценти.
Кваліфікований сонолог, сучасна апаратура та комфортні умови для пацієнтки – усе це отримують клієнти медичного центру «Оксфорд Медікал Хмельницький», а тому, якщо вам потрібен якісний та точний результат, записуйтеся на обстеження!
З нами ваша вагітність буде спокійною та здоровою!
Акції
вул. Подільська, 93/1
телефон:
(0382) 70 20 30
(097) 470 20 30
показати - Viber, Telegram
вул. Січових Стрільців, 2/2
телефон:
(0382) 70 20 30
(097) 470 20 30
показати - Viber, Telegram
Записатися на прийом
Якщо ви не знайшли потрібну інформацію - зв’яжіться з нами зручним для вас способом