(0382) 70 20 30
Замовити зворотній дзвінок
Укр

УЗД серця в Хмельницькому

УЗД серця, або ехокардіоскопія – ультразвукове обстеження, в межах якого оцінюється будова та стан цього органу, його структура, наявність патологічних процесів, а також розташування відносно інших органів.

При обстеженні перевіряється не лише серце, але й клапани та судини. Ультразвукова діагностика дозволяє виявити наявність тромбів у серці та його судинах, серцеву недостатність, прискорену/уповільнену роботу серцевого м’яза, передінфарктний стан, стенокардію та аневризми, вроджені вади серця й інші патології.

У ЯКИХ ВИПАДКАХ РОБЛЯТЬ УЗД СЕРЦЯ

Ультразвукове обстеження серця може бути призначене при підозрі на будь-яке захворювання серцево-судинної системи. При цьому пацієнт може мати наступні скарги:

 • біль у ділянці грудей будь-якого характеру;

 • часта та сильна задишка;

 • безпричинна слабкість;

 • запаморочення;

 • шум у серці;

 • порушення серцевого ритму;

 • постійно холодні кінцівки.

УЗД серця також призначається у випадках, коли пацієнт вже проходить курс лікування, й треба відстежувати динаміку.

ОСОБЛИВОСТІ ПРОВЕДЕННЯ УЗД СЕРЦЯ

Існує декілька способів проведення ЕХО-КГ:

 • Через грудну клітину – найбільш поширений спосіб проведення УЗД серця. Під час процедури пацієнт лежить на лівому боці, в стані спокою.

 • СТРЕС-ЕХО-КГ – дослідження проводиться з фізичним і медикаментозним навантаженням, що дозволяє досліджувати роботу серця пацієнта в умовах підвищеної активності. Фізичне навантаження забезпечується за рахунок вправ на велотренажері, присідань й інших дій чи шляхом введення фармакологічної проби. 

 • Контрастне УЗД – у більшості випадків призначається при підозрі на розрив міокарду або розвиток вади серця. ЕХО-КГ з контрастом дає більш чітку картинку, а тому з його допомогою легше визначити навіть незначні дефекти перегородок, розміри порожнин серця й інше.

 • Черезстравохідне ЕХО-КГ – відрізняється тим, що для дослідження роботи серця датчик вводиться пацієнтові через стравохід. ЧСЕХО призначають переважно в тих випадках, коли звичайне УЗД серця неможливо зробити через серйозні легеневі захворювань або ожиріння. Це досить складна маніпуляція. Її не призначають при варикозному розширенні вен стравоходу або інших захворювань органу.

ЯК ПІДГОТУВАТИСЯ ДО УЗД СЕРЦЯ

Перед тим, як робити ЕХО-КГ, пацієнтові рекомендується уникати надмірних фізичних навантажень, перевтоми, виключити з раціону чорний чай, каву та алкоголь.

Черезстравохідне УЗД серця проводять тільки натщесерце. Якщо пацієнт носить зубні протези, їх рекомендують зняти. Безпосередньо перед процедурою горло обробляють лідокаїном, якщо у пацієнта немає непереносимості препарату або алергії. Інших особливих рекомендацій немає. Якщо протипоказань не виявлено, пройти обстеження можна у будь-який день і час.

Ультразвукова діагностика серця в клініці «Оксфорд Медікал Хмельницький» дозволяє вчасно виявити багато патологій, а також у ряді випадків визначити причини їх розвитку. Тому за наявності медичних показань слід не відкладати дослідження, а пройти його в нашому відділенні. Будь-яке захворювання, виявлене на початковому етапі, легше й швидше піддається терапії!

Пацієнтам, які вже проходять лікування серцево-судинних захворювань, УЗД серця дозволяє контролювати ефективність терапії, а при необхідності, вчасно внести коригування.

Телефонуйте за номером (097) 470-20-30 або (0382) 70-20-30 й записуйтеся на УЗД серця в клініці «Оксфорд Медікал Хмельницький»! Це обстеження буде максимально точним!

ЗАПИСАТИСЯ НА ПРИЙОМ

( Рейтинг: 4.43, голосів: 7 )

Наші СПЕЦІАЛІСТИ

усі спеціалістиЛікар УЗД: Левицька Анна Вячеславівна

інформація про лікаря

 • 1997 Закінчила Тернопільський медичний університет
 • з 1998 року  працювала в Старосинявській районній лікарні
 • з 2005 року працювала в Хмельницькому перинатальному центрі
 • з 2006 року працюю у Хмельницькому обласному кардіодиспансері
показати повний текст
Лікар УЗД: Хитра Ірина Сергіївна

інформація про лікаря

1999-2005рр. Навчалася у Тернопільському медичному університеті ім. І. Я. Горбачевського на спеціальності «Лікувальна справа».

2005-2008рр. Навчалася у Тернопільському медичному університеті ім. І. Я. Горбачевського на факультеті післядипломної освіти, спеціальність «Хірургія».

2008р. Проходила курси УЗД у Рівненському обласному клінічному лікувально-діагностичному центрі ім. В. Поліщука.

У 20013р. та 2018р. Проходила передатестаційні курси у Рівненському обласному клінічному лікувально-діагностичному центрі ім. В. Поліщука.

2018р. Проходила курси «Пренатальна діагностика» у Тернопільському медичному університеті ім. І. Я. Горбачевського.

2009-2016рр. Працювала лікарем УЗД у ДЗВКЛ, м. Тернопіль.

2015-2019рр. Працювала лікарем УЗД у ФОП Помазанський О. О., м. Тернопіль.

2016-2018рр. Працювала лікарем УЗД у КП «ТМЛДЦ» ТМР, м. Тернопіль.

2019р. Працювала лікарем УЗД у медичному центрі Оксфорд Медікал, м. Житомир.

З 2020р. Працює у медичному центрі Оксфорд Медікал Хмельницький.

показати повний текст

відгуки
Залишити відгук
Ваші персональні дані не будуть опубліковані на сайті

Акції
актуальна інформація

Дякуємо!

Дякуємо за Ваш запит. Найближчим часом менеджер зв'яжеться з вами

Залишити повідомлення для адміністрації кліників
Ваші персональні дані не будуть опубліковані на сайті
up

Записатися на прийом

Якщо ви не знайшли потрібну інформацію - зв’яжіться з нами зручним для вас способом