(0382) 70 20 30
Замовити зворотній дзвінок
Укр

УЗД гінекологічне зовнішнє в Хмельницькому

Гінекологія – це розділ медицини, що займається діагностикою та лікуванням хвороб жіночої статевої системи. Важливу роль у встановленні правильного діагнозу посідає точність аналізів та обстежень. Одним із найсучасніших та найточніших методик діагностики є ультразвукове обстеження органів малого тазу. Завдяки випромінюванню ультразвукових хвиль діагност може легко оцінити стан внутрішніх органів, не пошкоджуючи їх покривів, а оглядаючи репродуктивну системи через передню стінку черевної порожнини. 

Правильно та вчасно встановлений діагноз краще піддається лікуванню, а одужання настає набагато швидше, коли хворобу виявляють на початкових стадіях без ускладнень. Саме в цьому й допомагає УЗД малого тазу. 

Показання до проведення гінекологічного зовнішнього УЗД

Гінекологічне зовнішнє УЗД призначають у трьох випадках: під час профілактичного огляду гінеколога, при наявності скарг або під час вагітності. Останній варіант ще називають скринінгом і проводять декілька разів протягом вагітності.

Профілактичний огляд гінеколога проводиться 1–2 рази на рік. Найоптимальніші терміни проведення УЗД – це 5–7 день менструального циклу (незадовго після завершення менструації). В цей період стінки матки «оновлені», вони чітко візуалізуються, завдяки чому лікар робить максимально точні висновки. Варто зазначити, що при наявності хронічних захворювань їх варто контролювати та проводити профілактичний огляд від двох до трьох разів на рік, щоб попередити загострення або ускладнення.

Обстеження проводиться негайно, якщо на консультації гінеколога виявляться такі скарги, як болі внизу живота, кровотечі, порушення менструального циклу або повна його відсутність, надто об’ємні або мізерні місячні, нетипові виділення (коричневого, білого, жовтого кольору). 

Підготовка та проведення зовнішнього гінекологічного УЗД

Безпосередня підготовка перед обстеженням включає прийом від одного до півтора літра рідини за годину до процедури. Це забезпечить наповнення сечового міхура, а той, у свою чергу, ніби виштовхне матку і її придатки наперед. Таке положення органів допоможе лікарю краще оцінити стан внутрішніх органів. 

Якщо перед проведенням обстеження є декілька днів, в цей час варто звести до мінімуму споживання газованих напоїв, свіжих овочів, фруктів і бобових. Такі продукти збільшують газоутворення в кишківнику, що у свою чергу негативно відображається на якості УЗД-зображення.

В разі вивчення функціонування яєчників УЗД-обстеження варто проводити декілька разів за цикл. Це пов’язано зі зміною гормонального фону під час переходу з однієї фази циклу в іншу. Оптимальним вважаться трикратний курс УЗД. Вперше відвідати лікаря варто на початку циклу (5–7 день), наступний візит призначають на 12–14 день. Останній похід до лікаря повинен відбутися на 21-ий день менструального циклу. Така схема дозволяє в динаміці слідкувати за відповідністю фаз та змінами в яєчниках.

Сама процедура проводиться досить комфортно для пацієнтки. Вона лягає на спину на кушетку, лікар наносить на нижню частину живота та верхню частину лобка спеціальний гель, що покращує провідність ультразвукових хвиль. Далі діагност водить спеціальним датчиком по поверхні черевної стінки.  

Переваги гінекологічного зовнішнього УЗД

Трансабдомінальна (зовнішня) УЗ-діагностика органів малого тазу використовується всіма гінекологами світу завдяки таким перевагам:

  • швидкість проведення та отримання результатів – процес обстеження займає від 10 до 15 хвилин, а результати будуть готові одразу ж після цього;

  • можливість використання у дитячій гінекології – зовнішнє УЗД настільки нетравматичне, що може використовуватися під час огляду дітей від народження;

  • безболісність та безпека – УЗ-хвилі не мають жодного впливу на організм людини, а методика проведення максимально комфортна. 

Провести якісну ультразвукову діагностику органів малого тазу краще за все буде в медичному центрі «Оксфорд Медікал Хмельницький», адже ми працюємо на сучасній апаратурі експертного класу. Міцне жіноче здоров’я – це запорука легкої вагітності в майбутньому, відсутності проблем із зачаттям, хорошого настрою та високого лібідо. 

Потурбуйтеся про власне здоров’я, провівши планове або непланове УЗД-обстеження! Телефонуйте на номер (097) 470-20-30 та записуйтеся на прийом!

ЗАПИСАТИСЯ НА ПРИЙОМ

( Рейтинг: 0, голосів: 0 )

відгуки
Залишити відгук
Ваші персональні дані не будуть опубліковані на сайті

Акції
актуальна інформація

Дякуємо!

Дякуємо за Ваш запит. Найближчим часом менеджер зв'яжеться з вами

Залишити повідомлення для адміністрації кліників
Ваші персональні дані не будуть опубліковані на сайті
up

Записатися на прийом

Якщо ви не знайшли потрібну інформацію - зв’яжіться з нами зручним для вас способом