(0382) 70 20 30
Замовити зворотній дзвінок
Укр

Вам зручно українською

Фолікулометрія в Хмельницькому

Здоров’я репродуктивних органів надзвичайно важливе для жінки, адже від нього залежить можливість завагітніти та виносити дитину. Одним із найінформативніших та найпростіших методів діагностики хвороб жіночої репродуктивної систем є фолікулометрія – ультразвукове обстеження, яке дає змогу в динаміці простежити за процесом утворення фолікула в яєчниках. 

Принцип ультразвукової діагностики досить простий, але лише на перший погляд. Спеціальний датчик випромінює ультразвукові коливання, які відбиваються від м’яких тканин і фіксуються цим же датчиком. Отримана інформація перетворюється на зображення на моніторі, завдяки чому діагност має змогу  оцінити структуру та функціональність внутрішніх органів без оперативного втручання. 

Такий метод абсолютно безпечний, адже не завдає шкоди здоров’ю й може проводитися необмежену кількість разів. Ще одна перевага фолікулометрії – вона повністю безболісна та не приносить дискомфортних відчуттів.

КОЛИ ПРИЗНАЧАЄТЬСЯ ФОЛІКУЛОМЕТРІЯ 

Призначає фолікулометрію лікар-гінеколог, провівши гінекологічний огляд та детальний збір анамнезу. Якщо пацієнтка скаржиться на такі симптоми, як нерегулярні місячні, проблеми із зачаттям дитини, болісні відчуття в районі одного чи обох яєчників, скоріш за все гінеколог призначить саме фолікулометрію. 

Додатковим підґрунтям для призначення даного обстеження може слугувати сильний передменструальний синдром (ПМС), ознаки гормонального збою (зміна типу шкіри, роздратованість, зниження лібідо тощо).

Фолікулометрію можна проводити і профілактично, без будь-яких симптомів. Дані обстеження допоможуть контролювати стан здоров’я жінки, що особливо важливо при плануванні вагітності. 

ЩО ДІАГНОСТУЄ ФОЛІКУЛОМЕТРІЯ

Найчастіше фолікулометрію призначають при порушенні менструального циклу. Окрім даного діагнозу, такі обстеження допомагають визначити:

  • кісту або множинні кісти яєчника – утворення в яєчниках;

  • ендометріоз – захворювання, що характеризується розростанням (гіперплазією) клітин ендометрію;

  • міому або фіброміому матки та придатків – доброякісне утворення; 

  • відсутність овуляції.

ПІДГОТОВКА ДО ФОЛІКУЛОМЕТРІЇ 

Трансвагінальна фолікулометрія (із введенням датчика у піхву) не потребує особливої підготовки. Перед процедурою пацієнтці рекомендується спорожнити сечовий міхур для більшого комфорту під час обстеження.

Перед проведенням трансабдомінальної фолікулометрії (обстеження через стінку черевної порожнини) варто або не ходити в туалет за 3–4 години до процедури, або за годину до неї випити 1 л води. Повний сечовий міхур посуває репродуктивні органи вперед, даючи змогу лікарю більш чітко їх побачити.  

За два-три дні до фолікулометрії рекомендується дотримуватися дієти, яка запобігає утворенню газів та приймати препарати від метеоризму. Це пояснюється тим, що скупчення газів здатні розмивати картинку при обстеженні та не дозволяють діагносту робити коректні висновки.

ПРОВЕДЕННЯ ФОЛІКУЛОМЕТРІЇ 

Суть фолікулометрії полягає у проведенні УЗД-обстеження трьох і більше разів (при потребі). Перший етап дослідження відбувається на восьмий день після завершення місячних. Далі процедуру повторюють кожні 2–3 дні аж до наступної овуляції.  

Трансабдомінальна фолікулометрія проводиться у горизонтальному положенні. Перед процедурою лікар наносить на низ живота пацієнтки гель-провідник і водить по стінці черевної порожнини спеціальним датчиком заокругленої форми.  

Трансвагінальне обстеження передбачає проникнення тонкого, видовженого датчика з одягненим на нього презервативом у піхву. Для цього пацієнтці необхідно лягти на спину та зігнути коліна під прямим кутом. Процедура комфортна та зовсім безболісна. 

Завдяки багатократному повторюванню УЗ-дослідження гінеколог може зробити висновок про динаміку формування фолікула, порушення в його утворенні та інші деталі процесу. В якості додаткової діагностики можуть призначати аналізи на різноманітні гормони. 

У медичному центрі «Оксфорд Медікал Хмельницький» ви зможете зробити якісну та інформативну фолікулометрію. Ми допоможемо зберегти ваше здоров’я та відчути прекрасний, довгоочікуваний стан вагітності!

Щоб записатися на обстеження, телефонуйте за номером (097) 470-20-30 та приходьте у слушний час! 

( Рейтинг: 0, голосів: 0 )

відгуки
Залишити відгук
Ваші персональні дані не будуть опубліковані на сайті

Акції
актуальна інформація

Дякуємо!

Дякуємо за Ваш запит. Найближчим часом менеджер зв'яжеться з вами

Залишити повідомлення для адміністрації кліників
Ваші персональні дані не будуть опубліковані на сайті
up

Записатися на прийом

Якщо ви не знайшли потрібну інформацію - зв’яжіться з нами зручним для вас способом