(0382) 70 20 30
Замовити зворотній дзвінок
Укр

Вам зручно українською

УЗД органів малого тазу в Хмельницькому

Гінекологічні захворювання можуть спіткати пацієнток у будь-якому віці, починаючи з підліткового формування та закінчуючи менопаузою. Вчасно діагностувати та призначати найбільш коректну схему лікування допоможе проведення УЗ-обстеження органів малого тазу. 

Це абсолютно безболісне та комфортне обстеження дозволяє побачити організм зсередини, не порушуючи його цілісність. Ультразвукові коливання направляються на цільові органи, а датчик фіксує «відповідь» (відбивання) променів від їх стінок. В результаті діагност може побачити будову, функціональні та анатомічні особливості органів малого тазу й оцінити їх стан та роботу.

ПОКАЗАННЯ ДО ПРОВЕДЕННЯ УЗД 

Рекомендувати проведення УЗД органів малого тазу може гінеколог після первинного огляду. Таке обстеження може проводитися навіть з профілактичною метою, при повній відсутності скарг – раз на рік. Завдяки профілактичному обстеженню лікар може побачити та попередити розвиток різноманітних хвороб репродуктивної системи.

УЗД органів малого тазу призначається у разі наступних скарг:

  • нетипові виділення поза менструальним циклом;

  • тягнучий біль в районі матки чи яєчників;

  • нерегулярний, збитий менструальний цикл;

  • надто сильні, болючі або мізерні місячні;

  • ознаки гормонального дисбалансу.

УЗД органів малого тазу – вкрай ефективне дослідження. Воно набуло широкої популярності завдяки явним перевагам: швидкість отримання результатів, точність результатів, відсутність протипоказань та негативного впливу на організм, а також можливість проведення обстеження новонародженим та малолітнім дітям, вагітним, годуючим матерям та онкохворим пацієнтам. 

У медичному центрі «Оксфорд Медікал Хмельницький» УЗД органів малого тазу проводять за допомогою апарату ACUSON NX3 Elite. Ця модель належить експертній лінійці й допомагає швидко та безпечно встановлювати точний діагноз. 

ЩО ДІАГНОСТУЄ УЗД ОРГАНІВ МАЛОГО ТАЗУ 

УЗД органів малого тазу дозволяє виявити на ранніх етапах широкий спектр хвороб репродуктивної системи. Перш за все, обстеження допомагає виявити аномалії розвитку самої репродуктивної системи. 

Окрім вроджених патологій, за допомогою УЗД гінеколог може діагностувати новоутворення в тілі матки та яєчниках, порушення формування та дозрівання фолікулів, ендометріоз, позаматкову вагітність та кісти яєчників. 

Особливу увагу варто приділити діагностиці новоутворень. На жаль, на УЗД неможливо виявити характер новоутворення (доброякісне чи злоякісне), але помітивши аномальний виріст, можна провести біопсію з подальшим аналізом. Такі дії лікаря допоможуть на ранніх етапах виявити рак та призначити доцільне лікування з метою уникнення ускладнень або переходу хвороби на більш запущені стадії. 

ПІДГОТОВКА ДО ПРОВЕДЕННЯ УЗД

УЗД органів малого тазу проводиться двома способами: трансабдомінально та трансвагінально. У першому випадку пацієнтці рекомендується випити мінімум літр води або іншої рідини за годину до обстеження. Таким чином, сечовий міхур підсуне матку більш близько до стінки черевної порожнини, й діагност побачить чіткішу картинку.

В другому випадку, навпаки, варто звільнити сечовий міхур безпосередньо перед процедурою, адже так пацієнтка не буде відчувати дискомфорту.

За декілька днів до обох різновидів УЗ-діагностики варто обмежити утворення газів у кишечнику. В цьому допоможе відсутність у раціоні продуктів, які стимулюють газоутворення. Варто виключити газовані напої та обмежити споживання свіжих овочів чи фруктів. Пацієнтки, що страждають від метеоризму, можуть приймати препарати проти здуття (наприклад, на основі Симетикону). Газові бульбашки заважають фіксації чіткої картинки під час УЗД, тому їх утворення потрібно мінімізувати.

Трансабдомінальне обстеження проводиться при горизонтальному положенні пацієнтки. Лікар наносить на стінку черевної порожнини гель-провідник та водить датчиком по животу. Трансвагінальне обстеження передбачає уведення у промежину спеціального видовженого датчика з одягнутим презервативом. При цьому пацієнтка повинна лежати на спині та зігнути ноги в колінах. Обидві процедури абсолютно безболісні та не приносять дискомфорту.

Якщо ви бажаєте обстежити органи та перевірити їх здоров’я – записуйтеся на УЗД органів малого тазу в медичному центрі «Оксфорд Медікал Хмельницький». Телефонуйте за номером (097) 470-20-30 та записуйтеся на слушний час! 

І пам’ятайте: вчасна діагностика – це запорука швидкого одужання!

( Рейтинг: 0, голосів: 0 )

Наші СПЕЦІАЛІСТИ

усі спеціалістиЛікар УЗД: Левицька Анна Вячеславівна

інформація про лікаря

  • 1997 Закінчила Тернопільський медичний університет
  • з 1998 року  працювала в Старосинявській районній лікарні
  • з 2005 року працювала в Хмельницькому перинатальному центрі
  • з 2006 року працюю у Хмельницькому обласному кардіодиспансері
показати повний текст
Лікар УЗД: Хитра Ірина Сергіївна

інформація про лікаря

1999-2005рр. Навчалася у Тернопільському медичному університеті ім. І. Я. Горбачевського на спеціальності «Лікувальна справа».

2005-2008рр. Навчалася у Тернопільському медичному університеті ім. І. Я. Горбачевського на факультеті післядипломної освіти, спеціальність «Хірургія».

2008р. Проходила курси УЗД у Рівненському обласному клінічному лікувально-діагностичному центрі ім. В. Поліщука.

У 20013р. та 2018р. Проходила передатестаційні курси у Рівненському обласному клінічному лікувально-діагностичному центрі ім. В. Поліщука.

2018р. Проходила курси «Пренатальна діагностика» у Тернопільському медичному університеті ім. І. Я. Горбачевського.

2009-2016рр. Працювала лікарем УЗД у ДЗВКЛ, м. Тернопіль.

2015-2019рр. Працювала лікарем УЗД у ФОП Помазанський О. О., м. Тернопіль.

2016-2018рр. Працювала лікарем УЗД у КП «ТМЛДЦ» ТМР, м. Тернопіль.

2019р. Працювала лікарем УЗД у медичному центрі Оксфорд Медікал, м. Житомир.

З 2020р. Працює у медичному центрі Оксфорд Медікал Хмельницький.

показати повний текст
Лікар УЗД: Мельник Лариса Анатоліївна

інформація про лікаря

1993р. Закінчила Тернопільський національний медичний університет.

2003р. Курси спеціалізації по УЗД у Львівському національному медичному університеті імені Данила Галицького.

Кожних 3-5 років проходить курси підвищення та підтвердження категорії при Львівському національному медичному університеті імені Данила Галицького.

Постійно приймає участь в науково-практичних конференціях, школах та тематичних курсах по УЗД. 

2019р. Курси кандидата медичних наук Кінзерського С.О. «Комплексне ультразвукове дослідження кістково-м'язової системи».

2020р. Фахова школа кандидата медичних наук Бешляги В.М. «Актуальні питання ехокардіографії» м. Київ; 

2020р. Курси по еластографії у кандидата медичних наук Динника О.Б, 

2020р. Курси по доплерогафії судин.

показати повний текст

відгуки
Залишити відгук
Ваші персональні дані не будуть опубліковані на сайті

Акції
актуальна інформація

Дякуємо!

Дякуємо за Ваш запит. Найближчим часом менеджер зв'яжеться з вами

Залишити повідомлення для адміністрації кліників
Ваші персональні дані не будуть опубліковані на сайті
up

Записатися на прийом

Якщо ви не знайшли потрібну інформацію - зв’яжіться з нами зручним для вас способом