УЗД м’яких тканин – неінвазійний метод діагностики, завдяки якому досліджуються ті ділянки тіла, в яких немає кісткової тканини, зокрема їх структура й стан. Тіло пацієнта сканується за допомогою високочастотних ультразвукових хвиль, дані передаються на екран монітора. Це безпечно й безболісно. Дослідження також відоме як ехографія й може бути призначено усім пацієнтам за наявності медичних показань.
За допомогою УЗД цього типу можна не лише виявити будь-які новоутворення, але й вивчити їх величину, структуру, будову й інші особливості. Це дуже важлива інформація для складання схеми ефективного лікування!
КОЛИ ПРИЗНАЧАЮТЬ ЕХОГРАФІЮ
Дослідження виконують для виявлення можливих патологій, включаючи запальні процеси, новоутворення й інше. При цьому показаннями для дослідження виступають наступні утворення:
гематоми;
абсцеси;
пухлини;
грижі;
патології м’язів.
Зробити УЗД м’яких тканин можна як за наявності медичних показань, так і у разі скарг пацієнта, коли він починає відчувати біль у м’яких тканинах будь-якого характеру, або на тілі з’являються гнійні вогнища, при пальпації відчуваються ущільнення, якщо збільшилися лімфовузли й у ряді інших випадків. Також УЗД цього типу проводиться, коли пацієнтові призначають внутрішньосуглобову операцію, до та після втручання.
УЗД м’яких тканин рекомендується проводити у наступних ситуаціях:
в якості діагностичної процедури, якщо треба поставити первинний діагноз або підтвердити його;
у рамках спостереження за ефективністю призначеного лікування, щоб вчасно внести потрібні корективи;
при підготовці до оперативного втручання.
ОСОБЛИВОСТІ ПРОВЕДЕННЯ УЗД М’ЯКИХ ТКАНИН
Для отримання найбільш точних й інформативних результатів важливо, щоб лікар, видаючи направлення на ультразвукове обстеження, точно вказав місце утворення патологічного процесу хоча б приблизно окреслив зону дослідження. Це дозволить точніше встановити датчики ультразвукового апарату. Наприклад, в одному випадку це можуть бути м’які тканини обличчя та шиї, в іншому – тканини стопи, гомілки чи руки.
Під час ультразвукової діагностики пацієнт приймає зручне положення – сидячи, стоячи, лежачи на спині, боці або животі – залежно від того, що треба досліджувати. Оглядаючи потрібну ділянку, лікар вивчає відразу і суглоби, і м’язи, і лімфатичні вузли.
ЯК ПІДГОТУВАТИСЯ ДО ЕХОГРАФІЇ
Ультразвукове дослідження м’яких тканин не вимагає ніякої підготовки, воно безпечне й не має протипоказань. Пройти його можна у будь-який час – не треба дотримуватися спеціальної дієти або наповнювати сечовий міхур, незалежно від того, в якому місці тіла вивчатимуться м’які тканини. Єдине виключення – УЗД м’яких тканин живота: для отримання максимально повної інформації рекомендується виключити з раціону продукти, що викликають підвищене газоутворення – каву, алкоголь, бобові, томати, капусту й газовані напої. А востаннє їсти можна за шість годин до початку дослідження.
Єдина причина, по якій УЗД м’яких тканин може бути відкладене на якийсь час, це наявність на досліджуваних ділянках відкритих ран, гнійників чи опіків.
Клініка «Оксфорд Медикал Хмельницький» – це краще місце для проведення подібного обстеження! УЗД м’яких тканин важливо робити відразу ж, як тільки виявляться якісь патології у структурі тканин. Будь-яке ущільнення, навіть доброякісне, завжди може переродитися на ракову пухлину. Особливо, якщо ігнорувати факт його появи й не спостерігати за динамікою розвитку.
Ультразвукова діагностика на даний момент краща за інші дослідження й дозволяє виявити й оцінити новоутворення, встановити їх характер і розробити ефективний план лікування.
ЗАПИСАТИСЯ НА ПРИЙОМ