*
показати повний текстПошкодження цілісності шкірних покривів називають ранами. З ними стикалась, мабуть, кожна людина. Вони можуть виникати в побуті, на робочу місці або в екстремальних ситуаціях. Методи лікування ран залежать від джерела ураження, глибини ураження та наявності супутніх, ускладнюючих факторів.
Досить легкі, незначні ушкодження не потребують звернення до хірурга. Глибокі, нагноєні або запалені рани, які не заживають протягом тривалого часу, потребують професійної медичної допомоги та можливого малого чи великого оперативного втручання.
Рани класифікують за різними показниками. Перш за все, значення має фактор, який викликав появу рани. Так, розрізняють наступні види ран:
різані – продовгуваті, з чіткими, рівними краями;
колоті – рани, які мають велику глибину і невелику площу ураження;
рвані – рани різної площі, які не мають чітких країв;
вогнепальні – нанесені вогнепальною зброєю, можуть розповсюджуватися не лише в м’яких тканинах, а й в порожнинах тіла.
Окрім описаних різновидів, ще бувають садна та подряпини, які характеризуються пошкодженням лише верхнього шару шкіри та не потребують якоїсь особливої медичної допомоги.
Важливим фактором є й площа ураження та характер країв рани. Так, рани з вивернутими краями значно складніше та довше лікувати, вони потребують накладання швів і тривалого періоду реабілітації.
Ще один значущий фактор – це забруднення рани. Наявність чужорідних предметів (каміння, земля, скло та ін.) значно ускладнюють ситуацію.
Лікування рани залежить від її різновиду, глибини та площі ураження. Невеликі побутові ушкодження достатньо обробити антисептиком, накласти стерильну пов’язку та періодично промивати розчином натрію хлориду. Більш глибокі рани потребують професійної медичної допомоги: накладання швів, а деякі – навіть перебування у стаціонарі.
В разі забруднення рани перед її обробкою потрібно видалити всі чужорідні включення, делікатно, але ретельно обробити краї. В жодному разі не потрібно наносити спирт або інші агресивні речовини на раневу поверхню, щоб не нанести ще більшої шкоди. Під час накладання швів лікар може поставити дренаж, через який буде виводитися накопичувана рідина, що виділяється в процесі загоєння.
Окрім оперативного втручання, може призначатися медикаментозне лікування. Основним компонентом терапевтичної схеми стає антибактеріальна терапія, яка запобігає розвитку бактерій, що можуть проникнути в рану. Завдяки прийому антибіотиків, ушкодження швидше загоюється, зменшується ризик зараження крові.
Будь-яка рана супроводжується больовим синдромом, тому фахівці призначають обезболюючі препарати, протизапальні та жарознижуючі лікарські засоби. Для місцевого застосування рекомендуються гелі та мазі, в складі яких присутні антибактеріальні та метаболічні діючі речовини – це значно прискорює процес загоєння та додатково захищає організм від потрапляння бактеріальної інфекції.
Навіть на перший погляд невеликі рани можуть викликати серйозні ускладнення. В першу чергу існує ризик нагноєння та інфекційного зараження.
Першими ознаками нагноєння стає сильний набряк, пульсуючий біль у місці пошкодження, гіпертермія та почервоніння шкіри. Найнебезпечнішим ускладненням, яке може призвести летальний випадок, стає сепсис – зараження крові. Не менш небезпечним ускладненням вважається гангрена – відмирання тканин внаслідок потрапляння специфічної бактерії у місце рани. Лікування гангрени надзвичайно складне й нерідко включає ампутацію.
При отриманні серйозних, глибоких ран небезпеку складає потенційна крововтрата. В такому разі пацієнту знадобиться вливання донорської крові. Кровотеча теж досить часто призводить до смертельних випадків.
Вчасно отримана медична допомога та правильно підібрані методи лікування – це запорука збереження здоров’я та життя! З першого погляду, рана – незначна проблема, яку можна вирішити без допомоги лікаря, та насправді будь-яка травматизація несе певну небезпеку та потребує лікарського догляду.
Щоб отримати якісну медичну допомогу, звертайтеся до хірурга медичного центру «Оксфорд Медікал Хмельницький»! У нас ви отримаєте дієве лікування, потрібні рекомендації та зможете уникнути серйозних ускладнень!
З 2013 по 2019 р. навчалася в Буковинському державному медичному університеті.
З 2019 по 2022 р. проходила інтернатуру за спеціальністю "Хірургія" від Вінницького національного медичного університету ім.М.І.Пирогова на базі Хмельницької обласної лікарні.
У 2023 п. прийнята на роботу в Городоцьку МБЛ на посаду лікаря -хірурга.
У листопаді 2023 р. проходила навчання за спеціальністю "Проктологія" в Українській військово-медичній академії.
З лютого 2024 р. прийнята на посаду лікаря хірурга-проктолога в медичний центр «Оксфорд Медікал Хмельницький».
показати повний текст1985-1993рр. Навчався у Буковинському державному медичному університеті.
1993-1996рр. Заочна інтернатура у Хмельницькій міській лікарні та очна інтернатура в Хмельницькій обласній лікарні.
1996р. по сьогоднішній день працює у Хмельницькій міській поліклініці №3.
З 2015р. Працює у медичному центрі Оксфорд Медікал Хмельницький.
2017р. Здобув спеціалізацію «Мамологія» та «Онкологія» у Львівському національному медичному університеті імені Данила Галицького на факультеті післядипломної освіти.
показати повний текствідділення: Хірургія
Акції
вул. Подільська, 93/1
телефон:
(0382) 70 20 30
(097) 470 20 30
показати - Viber, Telegram
вул. Січових Стрільців, 2/2
телефон:
(0382) 70 20 30
(097) 470 20 30
показати - Viber, Telegram
Записатися на прийом
Якщо ви не знайшли потрібну інформацію - зв’яжіться з нами зручним для вас способом