(0382) 70 20 30
Замовити зворотній дзвінок
Укр

Лікування панарицію в Хмельницькому

Панарицієм називається гнійне запалення шкірного покриву на пальцях. Зазвичай патологічний процес зачіпає пальці рук. Цією хворобою можна заразитися в побутових умовах. Основні збудники хвороби – стрептококи, стафілококи і кишкова паличка.  

Хвороба розвивається після травмування шкіри – зокрема, при проколюванні брудною голкою, порізах ножем чи уламком скла. Також інфекція легко потрапляє через укуси комах і тварин, після необережного видалення занози або при виконанні манікюру нестерильним обладнанням. Додаткові причини – діабет, імунодефіцит, авітаміноз, врослі нігті, погане кровопостачання, грибок шкіри і нігтів.

Підступність захворювання у тому, що патологія швидко розповсюджується глибоко в тканини, викликає біль, швидко розвивається некроз. 

Ознаки панарицію

Захворювання найчастіше вражає тильну поверхню пальців, де виникає запалення. Як правило, це може виникнути при травмуванні. Пошкоджена ділянка шкіри червоніє, набрякає, пульсує й стає гарячою через патогени і скупчення гною. 

Оскільки в організмі знаходиться інфекція, погіршується загальний стан: виникає слабкість, мігрень, підвищується температура тіла. Якщо не лікувати панарицій, розмір гнійного новоутворення збільшується, й вражена ділянка починає боліти. 

Дехто вважає панарицій безневинним станом, на який можна не зважати та в будь-який момент проколоти новоутворення і вичавити гній. Але такі процедури небезпечні ризиком поширення інфекції та її рознесення по організму. Також якщо неправильно лікувати палець, або не долікувати його до кінця, зараження проникне аж до кістки. Це загрожує пандактилітом і подальшою втратою фаланги та навіть цілого пальця. Тому звернутися по допомогу хірурга медичного центру «Оксфорд Медікал» у Хмельницькому при появі зараження та гною – це найбільш розумне рішення, щоб не довести стан до ампутації.

Діагностика панарицію

Для виявлення захворювання хірургу достатньо звичайного огляду. При виникненні у фахівця підозри глибокого ураження тканин призначається рентген, КТ або УЗД та ін. дослідження. Іноді проводять лабораторні обстеження, щоб визначити збудник інфекції: загальний та біохімічний аналізи крові, аналіз сечі та бакпосів. 

Панарицій лікують лише хірургічно, видалити його консервативно неможливо.

Методи видалення панарицію

Класичний розтин гнійника: в уражену зону вводять анестезію, і виконують розріз. Після цього пошкоджену ділянку очищають від гною та видаляють мертві тканини. За необхідності накладають дренаж для витікання патогенної рідини, що виникає при загоєнні. В завершенні на рану накладають шви. При глибокому зараженні лікар призначає прийом антибіотиків і пробіотиків. При грибковому походженні потрібне вживання протигрибкових препаратів.

Лазеротерапія: малоінвазивний метод, який дозволяє безконтактно розітнути гнійник і прибрати патогенний вміст, миттєво коагулювати тканини, й запобігти інфікуванню рани. Процедура не вимагає накладання швів, не залишає рубців і шрамів та має короткий період реабілітації. 

Період відновлення

Реабілітаційний період залежить від перебігу захворювання. При лазерному видаленні можна повернутися до звичного ритму життя вже наступної доби. Рана повністю загоюється за 14-21 день, а на ранніх стадіях нагноєння – за 5 днів. 

Заходи профілактики панарицію – прості. Дотримуйтесь гігієни, мийте руки одразу після відвідування вулиці та громадських місць, не забувайте дезінфікувати пальці при їх травмуванні та відразу очищуйте рани при потраплянні сторонніх тіл (уламків, заноз тощо). 

Якщо нагноєння не минає, з’являється біль та припухлість, негайно запишіться до кваліфікованого хірурга медичного центру «Оксфорд Медікал» у Хмельницькому – спеціаліст допоможе позбутися проблеми без косметичних дефектів і ускладнень!

( Рейтинг: 0, голосів: 0 )

відгуки




Залишити відгук
Ваші персональні дані не будуть опубліковані на сайті

Акції




актуальна інформація

Дякуємо!

Дякуємо за Ваш запит. Найближчим часом менеджер зв'яжеться з вами

Залишити повідомлення для адміністрації клініки
Ваші персональні дані не будуть опубліковані на сайті
up

Записатися на прийом

Якщо ви не знайшли потрібну інформацію - зв’яжіться з нами зручним для вас способом