Атерома - це доброякісне пухлиноподібне новоутворення, що відноситься до епітеліальних кіст шкіри. Атерома являє собою утворення, що заповнене густою білою або жовтуватою масою, та має неприємний запах.
Атерома з'являється на ділянках шкіри, де знаходиться велика кількість сальних залоз. Наприклад, волосяна частина голови, обличчя, шия, область між лопатками, пах.
Причини виникнення атером
Дане утворення розвивається в результаті закупорки сальних залоз, що в свою чергу призводить до затримки під шкірою їх секрету. До факторів, що провокують появу атером відносять:
пошкодження протоки сальної залози;
запалення у волосяному фолікулі;
надмірне потовиділення та жирність шкіри;
недотримання правил особистої гігієни;
надмірне використання дезодорантів та косметичних засобів.
Симптоми атероми
Атерома знаходиться у верхніх шарах шкіри, і її вміст просвічується через шкіру, маючи при цьому біле або жовтувате забарвлення. Новоутворення є м'яким, округлої форми та з чіткими контурами. Зазвичай, атероми не турбують людину і є лише косметичним дефектом.
Переважно шкіра над атеромою не відрізняється від навколишніх тканин. Проте при потраплянні вторинної інфекції атерома формує абсцес. В такому випадку шкіра червоніє, з'являються набряки та больові відчуття, підвищується температура тіла.
Чим небезпечні атероми?
Атерома сама по собі не є небезпечним новоутворенням, але у випадку запалення може з'явитись виразка, абсцес. Інколи атероми можуть перерости в злоякісні пухлини та стати причиною раку шкіри.
В деяких випадках гнійна атерома розкривається самостійно, і гній з капсули витікає назовні, що є позитивним результатом. Можливий також розрив кісти в підшкірну клітковину, що може стати причиною зараження крові.
Діагностика та лікування атером
Діагностування атером не викликає жодних труднощів. Однією з важливих діагностичних ознак є наявність розширеного протоку сальної залози.
Суть лікування атером полягає в її видалення, яке може здійснюватися такими методами:
- Лазерний метод являє собою випалювання тканин атероми та застосовується до невеликих утворень, і переважно на відкритих частинах тіла (шия, підборіддя, ніс).
- При радіохвильовому методі радіохвилі руйнують вміст атероми, при цьому не пошкоджуючи навколишні тканини. Головною перевагою методу є відсутність повторного виникнення атером.
- Хірургічний метод застосовують при великих розмірах утворень. Під час операції очищають порожнину від вмісту та видаляють капсулу, щоб запобігти рецидиву.
Гнійна атерома вимагає негайного лікування, тому при перших ознаках запалення зверніться до спеціалістів медичного центру "Оксфорд Медікал". Інколи для діагностики атероми потрібне УЗД та консультація дерматолога або онколога.
Медичний центр у м. Хмельницькому знаходиться за адресою: вул. Подільська, 93/1.
Будьте здорові та красиві!
ЗАПИСАТИСЯ НА ПРИЙОМ