Базаліома - це пухлина базального шару шкіри, що відноситься до злоякісних новоутворень. Причиною формування ракових клітин є зниження імунітету, в окремих випадках причиною може бути і генетична схильність.
Базаліома проявляється ранками та ерозіями на шкірі, на межах яких спостерігаються вузлики округлої форми. Особливістю цих новоутворень є нездатність до поширення з первинного вузла на інші ділянки шкіри ні через лімфатичну систему, ні через кровоносну.
ПРИЧИНИ ВИНИКНЕННЯ БАЗАЛІОМ
Існує ряд негативних факторів, які поодинці або в комплексі, можуть призвести до розвитку даного захворювання:
генетична схильність, вроджені патології;
порушення роботи імунної системи;
хронічні шкірні захворювання;
тютюнопаління;
радіоактивне випромінювання, ультрафіолет;
тривалий вплив агресивних хімічних речовин;
рубці на шкірі, невуси, які постійно травмуються.
ЗАГАЛЬНА КАРТИНА РОЗВИТКУ БАЗАЛІОМИ
Базаліоми можуть з'явитись на будь-якій ділянці тіла, навіть на стопах та долонях. Зазвичай новоутворення з'являються на обличчі (ніс та носо-губні складки), спині, плечах та грудній клітці.
Також встановлено зв'язок появи базаліом з надмірним перебуванням на сонці, в наслідок чого шкірні покриви стають сухими та твердими.
Базаліоми є поодинокими утвореннями, які досить повільно ростуть. Травма або випадковий поріз можуть бути поштовхом до розростання базаліоми.
СИМПТОМАТИКА БАЗАЛІОМИ
Розвиток базаліоми починається з утворенням на шкірі незначного вузлика тілесного, блідо-рожевого або червоного кольору. Спочатку цей вузлик може нагадувати звичайний прищик, який росте повільно і не викликає больових відчуттів.
Згодом базаліоми характеризуються такими симптомами:
поодинокі щільні утворення у формі півкулі;
спостерігається невелике поглиблення всередині;
має обмежену форму діаметром до 1 сантиметра;
свербіж;
збільшуючись, базаліома стає болючою;
при знятті верхньої скоринки виникає кровотеча.
ДІАГНОСТИКА ТА ЛІКУВАННЯ БАЗАЛІОМ В МЦ “ОКСФОРД МЕДІКАЛ”
Діагностика базаліом не викликає жодних труднощів. Зазвичай, достатньо візуального огляду новоутворення. Лабораторне підтвердження діагнозу здійснюється за допомогою гістологічного та цитологічного методів. При розповсюдженні базаліоми всередину тканин проводять УЗД, КТ, рентгенографію, що допомагає з'ясувати ступінь залучення мязів, хрящів, кісток у патологічний процес.
Оскільки, базаліоми - це злоякісне утворення, то лікування, перш за все, має бути ефективним та оперативним. Вибір методу лікування залежить від місця розташування пухлини, характеру ураження, наявності супутніх патологій та віку пацієнта. Існують такі методи лікування базаліом:
хірургічне видалення;
променеве лікування;
лазерна терапія;
кріогенний метод.
Варто пам'ятати, що лише рання діагностика та своєчасне лікування можуть дати максимальний результат без косметичного дефекту.
Бережіть своє здоров'я!
ЗАПИСАТИСЯ НА ПРИЙОМ