Наш хірург-проктолог на Міжнародному конгресі з колопроктології в місті Турин, Італія
Чужорідне тіло – будь-який предмет, що може потрапити до м’яких тканин і порожнин організму людини: уламки, скалки, гострі фрагменти деревини, скла або металу. Наприклад, глибоко у тканини можуть потрапити голка, шип рослини, рибна кістка тощо. Часто невелику задирку з пальця можна витягти самостійно, але більш складні випадки потребують хірургічного втручання.
Рекомендуємо не ризикувати та одразу звернутися до хірурга медичного центру «Оксфорд Медікал» у Хмельницькому.
Чужорідне тіло потрапляє в організм 2 шляхами: через побутові травми або насильницьким шляхом – збройний напад, ДТП та ін. Основна загроза від чужорідного предмета – ризик проколювання тканин і виникнення інфекції, нагноєння та абсцесу, внутрішньої кровотечі. При цьому тіло може капсулюватися і завдавати дискомфорт лише при торканні травмованої ділянки.
Поверхнево локалізовані чужорідні тіла легко побачити самостійно і вжити заходів. Але при глибокому розташуванні або надто дрібному розмірі предмета симптоматика буде дещо іншою:
біль, що посилюється при русі, натисканні та іншому зачіпанні ураженої ділянки;
зміна відтінку м’яких тканин під шкірою (часто – пожовтіння через скупчення гною);
рана, що довго не загоюється;
нагноєння і абсцес;
утворення підшкірної капсули із чужорідним тілом всередині (пальпується як ущільнення).
При цих ознаках негайно зверніться до хірурга нашого медцентру для професійного огляду, подальшої діагностики і операції з видалення тіла. Лікар проведе опитування і пальпацію, а також – додаткове обстеження: трансілюмінацію – просвічування м’яких тканин, рентген, УЗД. На підставі цього підбирається і метод оперування.
В хірургії сторонні тіла видаляють 2 способами: із розсіченням тканин і без нього. Процедура проводиться у стерильних умовах із суворим дотриманням правил антисептики і асептики. Тому не варто самостійно витягувати чужорідний предмет, адже навіть при успішному його видаленні до рани можна занести інфекцію.
Терміновість і хід операції залежить від розмірів тіла і його розташування. Також індивідуально підбираються знеболювальні препарати і тривалість маніпуляції. Наприклад, видалення скалки з пальця – нетермінова операція, що займе менше 15 хвилин. Проте якщо пацієнт отримав кульове поранення, потрапив у автокатастрофу або отримав ін. складну травму, його негайно оперують під загальним або місцевим наркозом. Тип знеболювального і дозу підбирає анестезіолог.
Коли сторонній предмет розташований поверхнево, і його частина візуалізується над шкірою, операцію проводять амбулаторно, не розтинаючи тканини. Фрагмент просто витягують хірургічним затискачем, знезаражують рану і закривають її пов’язкою. Якщо тіло пішло глибоко під шкіру, необхідний розтин. Наприклад, щоб дістатися до уламка і видалити його, розсікають краї ушкоджених тканин. Під час операції застосовується рентген або УЗД-контроль, щоб точно визначити локалізацію чужорідного предмета.
Капсульований предмет видаляють разом із капсулою. При нагноєнні навколишні тканини очищають та обробляють антисептиками. Після видалення тіла і глибокої санації рану зашивають і призначають курс антибіотиків для захисту від інфекції.
При проведенні операції під місцевою анестезією людина повертається додому того ж дня. Якщо процедуру виконували під загальним наркозом, потерпілого стабілізують в стаціонарі кілька годин, а у більш складних випадках виписують приблизно через 3-4 дні.
Шви знімають через 10 днів, до цього моменту не можна займатися спортом і піднімати велику вагу. Також хірург надає рекомендації щодо гігієни та контролює процес загоєння рани для оперативного виявлення ускладнень. Пацієнт має регулярно з’являтися на огляди і перев’язки або накладати чисті пов’язки вдома.
Видаляти чужорідне тіло має тільки професійний хірург, тому не гайте дорогоцінні хвилини, записуйтесь до медичного центру «Оксфорд Медікал» у Хмельницькому, щоб отримати кваліфіковану допомогу!
Акції
вул. Подільська, 93/1
телефон:
(0382) 70 20 30
(097) 470 20 30
показати - Viber, Telegram
вул. Січових Стрільців, 2/2
телефон:
(0382) 70 20 30
(097) 470 20 30
показати - Viber, Telegram
Записатися на прийом
Якщо ви не знайшли потрібну інформацію - зв’яжіться з нами зручним для вас способом