Наш хірург-проктолог на Міжнародному конгресі з колопроктології в місті Турин, Італія
Контагіозний молюск (КМ) є дерматологічним захворюванням, що провокується однойменним вірусом. В групі ризику перебувають діти 5-9 років і люди зі слабким імунітетом.
Виявити у себе КМ можна неозброєним оком. На вигляд це дрібні вузлики (папули) розміром 1-5 мм. Вони мають відтінок шкіри або – трохи рожевіші й перламутрові на верхівці. Структура молюска – щільна, він має напівкулясту форму з невеличким заглибленням. Висипи локалізуються в зоні тулуба, стоп, шиї, обличчя, іноді на повіках та слизовій оболонці геніталій.
Інфекція передається побутово-контактним шляхом. Її можна підхопити у басейні, на річці, а також в умовах великого скупчення людей: громадському транспорті, ТРЦ. Рідше хвороба передається статевим шляхом.
Діти заражаються через спільні іграшки, при контакті з хворими дітьми у школі, садочку чи на майданчику.
Хвороба розвивається від 2 до 6 тижнів. Загалом, контагіозний молюск не загрожує життю. Висип не свербить і не болить, проте ускладнення виникають при інфікуванні пошкоджених вузлів і при зниженні імунітету. В даному випадку у пацієнта розвивається поширене запалення шкіри (дерматит), а вузли можуть збільшуватись в розмірах (зливатися між собою) й поширюватися на інші частини тіла.
При цьому контагіозний молюск псує зовнішність, завдаючи психологічного дискомфорту – вирішити цю проблему можна лише повним видаленням новоутворень. Тому, помітивши навіть маленькі вузлики на будь-якій ділянці тіла, негайно зверніться по допомогу хірурга медичного центру «Оксфорд Медікал» у Хмельницькому.
Лікар діагностує КМ на першій консультації – під час огляду, дерматоскопії та мікродослідженні вмісту папули.
Медикаментозне лікування контагіозного молюска за допомогою мазей і кремів не приносить результату: надійним і швидким методом лікування є саме хірургічне видалення. Це гарантує відсутність рецидивів та попереджає зараження інших людей.
Існує кілька методів видалення контагіозного молюска:
Видавлювання: маніпуляцію проводять амбулаторно під місцевим наркозом за допомогою хірургічних інструментів (пінцетом або ложкою Фолькманна). Рани обробляють йодоспиртовим розчином, а після видалення поверхню протирають антисептиками.
Кріодеструкція: видалення проводять рідким азотом, який заморожує вузлики. Метод – безболісний і безпечний, але залишаються невеликі рубці. При множинних або великих папулах процедуру повторюють через 2 тижні.
Електрокоагуляція: вузлики випалюють електрокоагулятором, тканини одразу припікаються, тому зникає ризик інфекції.
Лазерне видалення: метод не лишає шрамів й перешкоджає депігментації. Знеболення як правило не потрібне. Після процедури виникає почервоніння, але воно зникає через кілька днів.
Щоб усунути дискомфорт, за 40 хв. до видалення молюска застосовують знеболюючий крем із вмістом 4% лідокаїну. Після маніпуляції шкіру обробляють хлоргексидином та повідон-йодом.
Щоб уникнути рецидивів хвороби, дотримуйтесь гігієни (в тому числі – статевої), обережно відвідуйте громадські місця та користуйтесь окремими речами індивідуальної гігієни (гребінець, рушник, щітка, мило тощо), періодично дезінфікуйте дитячі іграшки та регулярно проходьте медичні огляди.
Помітили характерні вузлики на тілі? Не варто займатися самолікуванням! Це може не просто привести на обширного зараження, а й погіршення стану шкіри – болю, свербежу, почервоніння.
Ефективність сучасних процедур в медичному центрі «Оксфорд Медікал» у Хмельницькому доведена професіоналізмом хірургів та інноваційною апаратурою. Вчасно звертайтесь до фахівця, який підбере найбільш оптимальний спосіб лікування й допоможе позбутись неприємних висипань від молюска!
Акції
вул. Подільська, 93/1
телефон:
(0382) 70 20 30
(097) 470 20 30
показати - Viber, Telegram
вул. Січових Стрільців, 2/2
телефон:
(0382) 70 20 30
(097) 470 20 30
показати - Viber, Telegram
Записатися на прийом
Якщо ви не знайшли потрібну інформацію - зв’яжіться з нами зручним для вас способом