(0382) 70 20 30
Замовити зворотній дзвінок
Укр

Вам зручно українською

Видалення кліщів в Хмельницькому

Настання тепла знаменується не лише покращенням настрою, а й активізацією кліщів. Похід на природу нерідко завершується укусом кліща та ризиком розвитку тяжких ускладнень. Оскільки ця комаха погано переносить спеку, найбільша небезпека укусу виникає у вечірній час або в прохолодній лісовій гущі. Кліщі живуть на листових деревах та кущах, висотою близько півметра. 

Потрапляючи на свою жертву, комаха шукає місце з найтоншою шкірою: пахова, пахвова зона, шия або живіт. Під час укусу виділяється спеціальна знеболююча речовина, тому відчути кліща майже неможливо – його помічають тільки тоді, коли він уже «присмоктався» до шкіри. Витягувати комаху самостійно категорично забороняється. Якщо не витягнути його повністю або пошкодити в процесі – ризик ускладнень не зникає. Тому, виявивши кліща, необхідно якомога швидше звернутися за кваліфікованою допомогою хірурга медичного центру «Оксфорд Медікал Хмельницький»!

Чим небезпечні кліщі

Головна небезпека укусів кліща – зараження інфекціями. Найнебезпечнішими вважається кліщовий енцефаліт та бореліоз (хвороба Лайма). 

Енцефаліт – це захворювання вірусного походження, що загрожує мієлітом, паралічем шийно-дихальної мускулатури, порушенням нервової системи, розладами мови та мислення. Досить часто люди, що перенесли енцефаліт, залишаються інвалідами на все життя. Хвороба Лайма – теж непроста патологія: вона негативно впливає на органи слуху та зору, нервову систему. Після неї у місці укусу з’являються доброякісні новоутворення. Окрім цього, кліщі можуть заразити гранулоцитарним анаплазмозом, туляримією, лихоманкою Цуцугамуші, моноцитарним ерліхіозом і кліщовим тифом. 

Виявити кліща іноді досить складно, тому після походу на природу варто звертати увагу на тривожні симптоми:

  • збільшення лімфовузлів;

  • слабкість;

  • погане самопочуття;

  • ломота в тілі та суглобах;

  • підвищення температури тіла;

  • симптоми інфекційного захворювання (діарея, нудота, запаморочення);

  • свербіж в місці укусу;

  • почервоніння шкіри та набряклість;

  • алергічні реакції.

Наслідками укусу кліща можуть стати порушення роботи серцево-судинної системи (аритмії), нирок та печінки. Окрім цього, на фоні укусу розвивається хронічне запальне захворювання суглобів – артрит. Нервова система теж піддається негативному впливу.

Профілактика укусів кліща 

Найкращий спосіб захистити себе – застосовувати профілактичні методи. Перед походом на природу варто застосовувати спреї та засоби від укусів кліщів. Діючі речовини таких спреїв і кремів негативно сприймаються комахами, тому вони не присмоктуються до обробленої шкіри. Голову необхідно прикривати шапкою або капюшоном. Штани краще заправляти у взуття, а на руки одягати рукавиці.

Під час прогулянки слід періодично (кожні 20–30 хвилин) оглядати відкриті ділянки шкіри. Протягом перших півтори години після укусу кліщ погано закріплений на шкірі, тому його можна легко відщепити.  

Після приїзду додому варто повністю оглянути тіло. Особливу увагу рекомендується приділити зоні шиї, живота, геніталій, голови та пахв. Якщо на тілі видно самого кліща, його частинку або почервоніння – треба негайно звертатися до хірурга та провести видалення. 

Процедура видалення кліща

Видаляти кліща потрібно лише в стерильних умовах та з допомогою спеціальних медичних інструментів. Перед процедурою хірург обробляє руки, інструменти та шкіру пацієнта антисептичними засобами. Після очищення застосовуються необхідні методи видалення. В деяких випадках може знадобитися зробити невеликий надріз, щоб повністю видалити кліща. Важливо, щоб жодна частина комахи не залишилася у шкірі! 

Весь процес займає небагато часу, але після нього варто провести деякі діагностичні процедури. Лікар оглядає шкіру пацієнта в місці укусу та на прилеглих ділянках тіла. В разі виявлення симптомів інфекційного зараження надаються рекомендації стосовно консультації інфекціоніста або медикаментозного лікування. 

Пам’ятайте: вчасно виявлене захворювання значно легше та простіше лікувати, ніж його запущену форму. Телефонуйте за номером (097) 470-20-30 і звертайтеся до хірурга медичного центру «Оксфорд Медікал Хмельницький» при перших симптомах укусу кліща або виявленні самої комахи. Швидка та нетравматична процедура допоможе уникнути ускладнень та навіть зберегти життя! 

( Рейтинг: 0, голосів: 0 )

відгуки
Залишити відгук
Ваші персональні дані не будуть опубліковані на сайті

Акції
актуальна інформація

Дякуємо!

Дякуємо за Ваш запит. Найближчим часом менеджер зв'яжеться з вами

Залишити повідомлення для адміністрації кліників
Ваші персональні дані не будуть опубліковані на сайті
up

Записатися на прийом

Якщо ви не знайшли потрібну інформацію - зв’яжіться з нами зручним для вас способом