(0382) 70 20 30
Замовити зворотній дзвінок
Укр

Лікування хвороб шкіри та нігтів у дітей та дорослих. Звертайтесь! Ми працюємо без вихідних!

Лікування опіків в Хмельницькому

Опік – це пошкодження цілісності шкіри або більш глибоких тканин в результаті впливу високої температури чи хімічних речовин. Окрім опіків шкіри, бувають опіки слизових оболонок, які вважаються більш складними та потребують негайної медичної допомоги. 

Опіки класифікують за різними ознаками. Перш за все, розрізняють хімічні та термічні опіки. Назви видів дозволяють одразу зрозуміти, яке саме джерело викликало ушкодження. Лікування таких різновидів кардинально відрізняється одне від одного.

ЯКИМИ БУВАЮТЬ ОПІКИ 

Окрім джерела впливу, опіки розділяють на чотири ступені ураження. 

Перший ступінь проявляється як почервоніння шкіри, яке минає через декілька діб. Для нього характерне неповне ураження верхнього шару шкіри. Другий ступінь – це повне ураження верхнього шару шкіри, яке не минає протягом 2–3 тижнів. При цьому пацієнт відчуває значний дискомфорт, гіперемію та спостерігає яскраве червоне забарвлення шкіри. 

Третій ступінь означає більш глибоке ураження та проявляється у вигляді пухиря, що виникає на місці ураження. Третій ступінь поділяється на два підвиди: А та В. При першому підвиді ураження розповсюджується не на всі шари шкіри, а у складний випадках, у пухирі відбувається накопичення рідини чи навіть гною. У випадку третього-В ступеню вражаються всі шари шкіри.

Найскладніший, четвертий ступінь, передбачає повне ураження шкіри та глибоких тканин. У такому разі шкіра повністю обвуглюється, а глибокі тканини починають відмирати. Такі опіки потребують негайної операції по видаленню омертвілих тканин та пересадці шкіри.

ПРИЧИНИ ПОЯВИ ОПІКІВ 

Часто опіки – це побутові ситуації. Руки та інші частини тіла піддаються впливу гарячого пару, води або інших рідин, чи побутових предметів. ІІІ-В та IV ступені відносяться до критичних ситуацій, які виникають під час пожежі, на виробництві й значно рідше – вдома. 

Хімічні опіки виникають через потрапляння кислот, лугів або інших агресивних хімікатів на шкіру чи слизову оболонку. Такі випадки трапляються найчастіше на виробництвах, адже висококонцентровані хімічні речовини, що здатні викликати опік, не використовуються у побуті.

СИМПТОМИ ОПІКІВ 

Найяскравіший симптом будь-якого опіку – це больовий синдром. Він може варіюватися від ледь помітних дискомфортних відчуттів, що минають через декілька годин, до болю, що викликає шок та втрату свідомості. 

Почервоніння шкіри, її печіння та поява пухиря теж стають досить чіткими ознаками опіку.

МЕТОДИ ДІАГНОСТИКИ ОПІКІВ 

Діагностика полягає у візуальному огляді та визначенні ступеню опіку. Таких даних достатньо для оцінки ризиків та призначенні доцільного лікування. Діагностувати опік повинен терапевт, хірург або фельдшер швидкої допомоги. 

У медичному центрі «Оксфорд Медікал Хмельницький» працюють одні з найдосвідченіших лікарів, які здатні коректно визначити ступінь опіку та надати необхідну допомогу, провести зрізання пухиря та зробити медикаментозне призначення, яке допоможе якомога скоріше загоїти рану.

ЛІКУВАННЯ ОПІКІВ 

Перший та другий ступені термічних опіків не потребують тривалого лікування. Одразу після появи ушкодження пацієнту рекомендується охолодити уражену частину шкіри. Додатково можна застосувати місцеві препарати (гель, мазь, піну) з декспантенолом.

ІІІ-А ступінь краще лікувати під наглядом лікаря. В жодному разі не варто самостійно проколювати чи пошкоджувати пухир, який утворився на рані, адже під ним – незахищена ділянка шкіри, куди легко може потрапити інфекція. Зрізати пухир може лише хірург, а після процедури обов’язково потрібно носити стерильну пов’язку. Окрім процедури знімання пухиря, лікар може призначити жарознижуючі та знеболюючі препарати, якщо в цьому буде необхідність.

ІІІ-В та IV ступені опіків потребують негайного виклику швидкої та звернення в операційне відділення. Під час приїзду швидкої фельдшер може вколоти ін’єкційний обезболюючий препарат (в деяких випадках застосовуються навіть наркотичні лікарські засоби). Відновлення після лікування таких тяжких випадків триває досить довго й іноді передбачає пересадку шкіри. 

Вчасна допомога при опіках – гарантує швидке одужання, а іноді навіть збереження життя. Тому не займайтеся самолікуванням, звертайтеся по допомогу до фахівців медичного центру «Оксфорд Медікал Хмельницький»! Це дасть можливість уникнути ускладнень від опіків та зберегти естетичний вигляд ураженої ділянки!

ЗАПИСАТИСЯ НА ПРИЙОМ

( Рейтинг: 0, голосів: 0 )

Наші СПЕЦІАЛІСТИ

усі спеціалісти



Лікар хірург, проктолог, онколог, мамолог: Тарканій Вадим Іванович
Тарканій Вадим Іванович Лікар хірург, проктолог, онколог, мамолог
Лікар хірург, проктолог, онколог, мамолог: Тарканій Вадим Іванович
Тарканій Вадим ІвановичЛікар хірург, проктолог, онколог, мамолог

вул. Подільська, 93/1;

інформація про лікаря

1985-1993рр. Навчався у Буковинському державному медичному університеті.

1993-1996рр. Заочна інтернатура у Хмельницькій міській лікарні та очна інтернатура в Хмельницькій обласній лікарні.

1996р. по сьогоднішній день працює у Хмельницькій міській поліклініці №3.

З 2015р. Працює у медичному центрі Оксфорд Медікал Хмельницький.

2017р. Здобув спеціалізацію «Мамологія» та «Онкологія» у Львівському національному медичному університеті імені Данила Галицького на факультеті післядипломної освіти.

показати повний текст

відгуки




Залишити відгук
Ваші персональні дані не будуть опубліковані на сайті

Акції




актуальна інформація

Дякуємо!

Дякуємо за Ваш запит. Найближчим часом менеджер зв'яжеться з вами

Залишити повідомлення для адміністрації клініки
Ваші персональні дані не будуть опубліковані на сайті
up

Записатися на прийом

Якщо ви не знайшли потрібну інформацію - зв’яжіться з нами зручним для вас способом