(0382) 70 20 30
Замовити зворотній дзвінок
Укр

Лікування хвороб шкіри та нігтів у дітей та дорослих. Звертайтесь! Ми працюємо без вихідних!

Отоскопія в Хмельницькому

Отоларингологічні захворювання – одні з найбільш поширених. На них хворіють усі верстви населення. Великий відсоток тут – хвороби вуха та слухових ходів, і найважливішим та найефективнішим обстеженням у цій сфері є отоскопія – обстеження зовнішнього вушного проходу та барабанної перетинки за допомогою спеціального інструмента.

Будова вуха дуже складна, тому вчасна та ефективна діагностика здатна зменшити ризик втрати слуху та інших тяжких ускладнень. 

 Отоскопія проводиться трьома методами: за допомогою отоскопічної воронки, за допомогою отоскопа та із застосовуванням вушного ендоскопа. Класичною вважається отоскопія за допомогою вушної воронки – її проводять інструментами різного діаметру. 

Показання до проведення отоскопії

Дослідження вуха – це обов’язкова процедура, що входить у кожну консультацію лікаря-отоларинголога. Вона проводиться і профілактично, і за наявності скарг. 

Приводом для проведення діагностики можуть стати наступні випадки:

  • зниження слуху;

  • біль у вусі;

  • виділення з вуха;

  • запаморочення голови;

  • головний біль;

  • свербіж вух;

  • підвищення температури тіла;

  • кровотеча з вуха;

  • травми вуха. 

Завдяки ретельному огляду зовнішньої частини вуха та барабанної перетинки лікар має змогу діагностувати такі захворювання, як деформація барабанної перетинки, вроджені та набуті аномалії слухових ходів, отит (запальне захворювання вуха), сірчані пробки, отомікози (грибкові захворювання вуха) та безліч інших проблем.

Паралельно з безліччю показань існує й декілька протипоказань для проведення отоскопії. Тут йдеться про гострі вроджені патології слухового апарату.

Як відбувається проведення отоскопії

Отоскопія повністю безболісна на нетравматична, тому не потребує надто ретельної підготовки перед проведенням. Єдине правило – перед процедурою протягом одного-двох днів не можна закрапувати вуха будь-якими краплями.  

Проводиться обстеження швидко та комфортно. При обстеженні за допомогою отоскопічної воронки прилад прикладається до зовнішнього вушного отвору, й лікар оглядає його та барабанну перетинку. При використанні отоскопа порожнина вуха додатково освітлюється світловим променем, тому лікар має змогу більш детально обстежити цільові зони. 

Ендоскопічна отоскопія дозволяє проникнути в більш глибокі відділи слухового ходу. В деяких випадках ендоскоп проникає навіть у середнє вухо. Обстеження проводиться  за допомогою спеціального апарату, який виглядає ніби тонка трубочка з камерою на кінці. Зображення з камери одразу виводиться на екран комп’ютера. Така технологія дає змогу не тільки обстежити вухо, а й зафіксувати результати обстеження у відео-форматі.

Якщо повноцінному проведенню отоскопії заважає сторонній предмет або вушна сірка – перед діагностикою проводиться промивання та очищення слухових каналів. Тільки після цього можлива повноцінна діагностика. 

Під час процедури потрібно прийняти сидяче положення. Лікар спочатку підбирає потрібний інструмент (воронку, отоскоп чи ендоскоп). Потім край вушної раковини трошки відтягується назад і вверх. Після цього інструмент поміщається всередину вуха, й відбувається сама діагностика. Під час отоскопії можливий кашель – такий ефект виникає через подразнення отоскопом або воронкою блукаючого нерву. Як тільки процедура завершиться, симптом мине. 

Отоскопію використовують і під час введення деяких препаратів у слуховий прохід. Такий підхід гарантує більш ефективне лікування та потрапляння лікарських засобів в необхідну зону. 

Переваги отоскопії 

Отоскопія – це безпечна та швидка процедура, яка не викликає неприємних відчуттів, але одночасно гарантує максимально точне обстеження. Завдяки регулярному проведенню даної процедури отоларингологічні патології виявляються на початкових стадіях й легше піддаються лікуванню. 

Завдяки простоті та швидкості виконання отоскопію можуть повторювати під час лікування багато разів, фіксуючи динаміку хвороби та ефективність лікувальної схеми.

Отоскопія – це інформативно, швидко та безболісно! Записуйтеся на обстеження до медичного центру «Оксфорд Медікал Хмельницький» та отримайте детальну діагностику зовнішніх слухових ходів і барабанної перетинки!

( Рейтинг: 0, голосів: 0 )

Наші СПЕЦІАЛІСТИ

усі спеціалісти



Лікар офтальмолог вищої категорії, кандидат медичних наук: Івасюк Леся Володимирівна
Івасюк Леся Володимирівна Лікар офтальмолог вищої категорії, кандидат медичних наук
Лікар офтальмолог вищої категорії, кандидат медичних наук: Івасюк Леся Володимирівна
Івасюк Леся ВолодимирівнаЛікар офтальмолог вищої категорії, кандидат медичних наук

інформація про лікаря

1994-2000рр. Закінчила Буковинський державний медичний університет.

2000-2002рр. Проходила інтернатуру в Чернівецькій обласній клінічній лікарні очного травм центру. 

2002-2004рр. Проходила клінічну ординатуру на базі кафедри БДМУ.

2002-2008рр. Працювала лікарем офтальмологом Чернівецькій обласній клінічній лікарні очного травм центру. 

2010р. Захист кандидатської дисертації.

2008-2012рр. Працювала лікарем офтальмологом Чернівецькій приватній клініці «Медікус».

З 2012р. по сьогоднішній день працює у Хмельницькій міській лікарні лікарем офтальмологом.

З 2012р. по сьогоднішній день працює викладачем у Хмельницькому базовому медичному коледжі.

2012-2013рр. Працювала у Хмельницькому центрі відновлення зору Анатолія Совви.

З 2020р. Працює у медичному центрі Оксфорд Медікал Хмельницький.

показати повний текст

відгуки




Залишити відгук
Ваші персональні дані не будуть опубліковані на сайті

Акції




актуальна інформація

Дякуємо!

Дякуємо за Ваш запит. Найближчим часом менеджер зв'яжеться з вами

Залишити повідомлення для адміністрації клініки
Ваші персональні дані не будуть опубліковані на сайті
up

Записатися на прийом

Якщо ви не знайшли потрібну інформацію - зв’яжіться з нами зручним для вас способом