Глаукома – одне з найрозповсюдженіших офтальмологічних захворювань. Його часто сприймають як хворобу похилого віку, та насправді деякі її форми зустрічаються навіть у немовлят.
Суть захворювання криється у збільшенні внутрішньоочного тиску, що викликає атрофію зорового нерву. Всередині людського ока постійно циркулює рідина, що мітить у своєму складі поживні речовини та насичує ними тканини ока. Відводиться рідина спеціальною дренажною системою та відвідними кутами. При порушенні роботи хоча б одного елементу дренажної системи органу виникає глаукома та атрофія зорового нерву.
Різновиди глаукоми
Існує декілька різновидів глаукоми. Відкритокутова первинна глаукома виникає через зниження дренажної системи всередині очного яблука. Внаслідок цього рідина не рухається, застоюється, й її тиск збільшується.
Закритокутова форма – це перекривання шляхів відведення рідини всередині ока з подальшим збільшення внутрішньоочного тиску.
Існує й вроджена форма, що зустрічається у дітей до трьох років і часто спричиняє повну втрату зору.
Причини виникнення глаукоми
Глаукома може розвиватися на тлі супутніх хронічних захворювань: короткозорості зі зміною будови судинної оболонки, цукрового діабету, атеросклерозу, підвищення артеріального тиску. Деякі дослідження доводять, що глаукома може бути спадковою проблемою.
Глаукома має яскраво виражену клінічну картину та проявляється у вигляді таких симптомів:
Надзвичайно важливо вчасно розпочати лікування, адже глаукома може призвести до такого ускладнення, як люнетний зір, коли складається відчуття, що все навколо видно ніби через замкову щілину. Ще одне ускладення – повна сліпота, коли спочатку зображення стає нечітким, пізніше можна розрізнити лише кольори, обриси та рухи, а згодом настає повна темнота.
Діагностика глаукоми
Встановлення остаточного діагнозу ґрунтується на декількох обстеженнях. Офтальмологи медичного центру «Оксфорд Медікал Хмельницький» використовують сучасну апаратуру для дослідження очного дна. Перевіряють око на наявність анатомічних відхилень, сторонніх новоутворень та інших патологій. Таке обстеження називають офтальмоскопією.
Після цього проводиться тонометрія – ретельне вимірювання внутрішньоочного тиску. Таке тестування абсолютно безболісне та безконтактне. Важлива частина діагностики – обстеження поля зору – таке обстеження називають периметрією. З його допомогою можна перевірити поле зору в межах тридцяти градусів. В деяких випадках додатково проводиться комп’ютерна томографія ока та зорового нерву. Таке дослідження допомагає проаналізувати будову тканин зорового органу.
На основі отриманих досліджень офтальмолог призначає лікування. Не дивлячись на те, що глаукому часто лікують оперативно, в нашому медцентрі лікарі націлені на найменш травматичні методи, тому перш за все застосовують медикаментозне лікування.
Методи лікування глаукоми
Стандартні, загальноприйняті схеми лікування базуються на трьох основних різновидах препаратів: простагландини, бета-адреноблокатори та лікарський засіб пілокарпін. В комплексі ці лікарські засоби покращують відтік рідини в оці, знімають гостру закупорку каналів та знижують внутрішньоочний тиск.
Особлива категорія пацієнтів – це діти та вагітні. Під час виношування плоду більшість препаратів від глаукоми несуть небезпеку майбутній дитині, тому лікування необхідно припинити. Тільки за показанням лікарів прийом препаратів можна продовжувати в мінімальних дозах.
У дітей хвороба розвивається через неправильне формування зорового органу ще в утробі матері, тому в більшості випадків лікування зводиться до оперативного втручання, хоча спочатку офтальмолог намагається зарадити проблемі консервативними методами.
Око – складний та надзвичайно важливий орган, тому при перших проявах глаукоми звертайтеся до спеціалістів медичного центру «Оксфорд Медікал Хмельницький». Ми проводимо повний спектр обстежень на сучасному обладнанні, після чого призначаємо індивідуальну схему та найоптимальніші методики лікування!
ЗАПИСАТИСЯ НА ПРИЙОМ