(0382) 70 20 30
Замовити зворотній дзвінок
Укр

Лікування гіпометропії (міопії) в Хмельницькому

Око – досить невеликий орган з надзвичайно складною будовою. Порушення його функцій сильно погіршують якість життя пацієнта та потребують корекції.

Гіпометропія (міопія, короткозорість) – це патологія зорового органу, яка характеризується формуванням зображення не на сітківці ока, а перед нею. За рахунок цього зображення предметів, які знаходяться на відстані, мутніє, зникає чіткість контурів.

ПРИЧИНИ РОЗВИТКУ ГІПОМЕТРОПІЇ 

Гіпометропія може розвиватися в будь-якому віці, але до неї особливо схильні діти. 

Причинами міопії може бути нестача вітамінів та мінералів (особливо вітаміну D), метаболічні розлади (порушення обміну речовин), спадкова схильність, спазм акомодації та неправильна форма очного яблука (вроджена або набута). 

Окрім цього, спричинити міопію можуть несприятливі умови зорової роботи (погане освітлення, постійне напруження очей і т. д.). Фактором ризику є читання на занадто близькій відстані від очей, незбалансований раціон і надто яскраве освітлення.

СИМПТОМИ ГІПОМЕТРОПІЇ 

Симптом гіпометропії один, але надзвичайно яскравий – погане бачення віддалених предметів в поєднанні з чітким зображенням близьких предметів. Міопія зазвичай має прогресуючий характер, тому спочатку, коли показники відхилень досить незначні, пацієнт може навіть не помічати його. Та з часом людина бачить чітку картинку все на меншій відстані, і це вже складно не помітити. На фоні такого симптому пацієнт може рефлекторно примружувати очі. Така особливість допомагає батькам запідозрити хворобу у дитини і вчасно її діагностувати. 

Це потрібно зробити якомога раніше, адже зниження гостроти зору нижче ніж 5–6 діоптрій може спричинити розшарування сітківки. 

Додатковими ознаками може виступати випучування очей через деформацію очного яблука, дискомфорт, який проявляється особливо гостро під час навантаження, а в деяких випадках спостерігається навіть головний біль. Особливу увагу варто приділити психоемоційній складовій хвороби. Коли людина не може нормально бачити всі предмети, можливе виникнення нервозності, роздратованості, збудливості або навпаки – погіршення настрою, замкнутості та тривожності. 

МЕТОДИ ДІАГНОСТИКИ ГІПОМЕТРОПІЇ 

Діагностика короткозорості полягає не лише у виявленні діагнозу, а у виявленні ступеню та різновиду хвороби. Існує три ступені тяжкості міопії: слабка (падіння зору до трьох діоптрій), середня (показник падіння від 3 до 6 діоптрій) та висока (вище 6 діоптрій). 

Окрім цього, необхідно визначити, чи є міопія прогресуючою, непрогресуючою, помилковою або транзиторною. Саме від характеру хвороби залежить підбір правильної тактики лікування. Також існує постійно прогресуюча гіпометропія, яка супроводжується постійним падінням гостроти зору (може досягати 30–40 діоптрій) та появою серйозних ускладнень.

Для точної діагностики використовують:

  • визначення гостроти зору – встановлюється фактичне відхилення; 

  • визначення гостроти зору в динаміці – процедура повторюється регулярно з певними проміжками в часі з метою оцінки падіння зору;

  • КТ очей – допомагає визначити однорідність, функціональні та анатомічні показники зорового апарату;

  • дослідження очного дна;

  • скіаскопія – процедура, під час якої хворий дивиться на точку, що рухається. 

МЕТОДИ ЛІКУВАННЯ ГІПОМЕТРОПІЇ 

Найчастіше для корекції зору при міопії використовуються контактні лінзи або окуляри. Підбір лінз потребує попереднього вимірювання гостроти зору та консультації лікаря. 

Окрім окулярів та лінз, лікування короткозорості включає нормалізацію раціону, збагачення його вітамінами та мінералами, прийом препаратів для нормалізації акомодації та регулярне виконання спеціальних вправ для очей, які сприяють розробці м’язів та нормальній циркуляції крові в зоровому органі.

До інвазійних методів можна віднести оперативні втручання. Щоправда, їх призначають досить рідко, лише при наявності ускладнень або при високому ризику їх появи. 

Повноцінно побачити світ, вести нормальне життя та побороти міопію допоможе лікар-офтальмолог медичного центру «Оксфорд Медікал Хмельницький»

ЗАПИСАТИСЯ НА ПРИЙОМ

( Рейтинг: 0, голосів: 0 )

відгуки




Залишити відгук
Ваші персональні дані не будуть опубліковані на сайті

Акції




актуальна інформація

Дякуємо!

Дякуємо за Ваш запит. Найближчим часом менеджер зв'яжеться з вами

Залишити повідомлення для адміністрації клініки
Ваші персональні дані не будуть опубліковані на сайті
up

Записатися на прийом

Якщо ви не знайшли потрібну інформацію - зв’яжіться з нами зручним для вас способом