(0382) 70 20 30
Замовити зворотній дзвінок
Укр

Лікування хвороб шкіри та нігтів у дітей та дорослих. Звертайтесь! Ми працюємо без вихідних!

Офтальмоскопія в Хмельницькому

Обстеження очного дна – одна з ключових діагностичних процедур в офтальмології. Дане обстеження називають офтальмоскопією. Воно входить до переліку обов’язкової діагностики під час візиту до окуліста та проводиться за допомогою сучасної апаратури.

Існує декілька видів офтальмоскопії: пряма, непряма та лазерна. 

При прямій офтальмоскопії використовується ручний або безрефлексний офтальмоскоп, а також особлива насадка на щілинну лампу. Зображення очного дна при такому методі досить чітке та деталізоване. 

Непряма офтальмоскопія дозволяє збільшити зображення в п’ять разів, і відповідно – більш детально роздивитись структуру та будову очного дна. Таке зображення надзвичайно інформативне, але показується у перевернутому вигляді. 

Найсучасніший різновид офтальмоскопії – лазерний метод. Він проводиться за допомогою апарату, що відправляє лазерний промінь на сітківку, максимально її висвітлюючи. Отримане зображення виводиться на екран.

Показання для проведення офтальмоскопії

Офтальмоскопія призначається офтальмологом при підозрі на такі захворювання: 

  • катаракта;

  • розшарування сітківки;

  • вроджена або набута дистрофія сітківки;

  • новоутворення на сітківці;

  • хвороби зорового нерву;

  • спадкові захворювання очей;

  • гіпертонія очного яблука. 

Офтальмоскопічне обстеження входить у щорічний профілактичний огляд, тому призначається і без явних показань. Регулярне проведення даного обстеження 1–2 рази на рік дозволяє контролювати стан сітківки та виявляти її хвороби на ранніх стадіях, коли патології легше піддаються терапії.  

Дослідження очного дня настільки інформативне та цінне, що призначається не тільки офтальмологами, а й іншими спеціалістами: кардіологами, ендокринологами, терапевтами та неврологами. Дані офтальмоскопії допомагають діагностувати та більш точно дослідити такі хвороби, як цукровий діабет, аутоімунні захворювання, патології центральної нервової системи, гіпертонію, хвороби серцево-судинної системи. 

Як відбувається обстеження

Офтальмоскопія проводиться на розширену зіницю, тому перед її проведенням в око крапають спеціальні препарати. Протягом 25–35 хвилин зіниця розширюється, що дозволяє краще оглянути очне дно. Іноді використовується два значення офтальмоскопії – на розширеній та звуженій зіниці.  

Варто пам’ятати, що очі темного кольору повільніше піддаються дії препаратів, тому час, який потрібен для повноцінного розширення, може збільшуватися. 

Через розширення зіниці спотворюється здатність ока чітко бачити предмети, тому після обстеження не дозволяється керувати автомобілем. Протягом однієї доби можуть виникати складнощі під час розглядання дрібних предметів або зображень, тому в цей період не рекомендується багато читати, писати та користуватися гаджетами. Деякий час після офтальмоскопії може виникати легке запаморочення та неприємні відчуття від яскравого світла. Ці симптоми не потребують корекції й минають самостійно.

Саме обстеження займає не більше 5–10 хвилин. Спочатку голова фіксується на підставці офтальмоскопа. Лінза наводиться прямо на зіницю, та випускається яскравий промінь світла або лазера – завдяки ньому сітківка стає освітленою та чіткою. Лікар спочатку оглядає зоровий нерв, а потім – периферійні ділянки ока. 

Переваги офтальмоскопії 

Завдяки своїм абсолютним перевагам офтальмоскопія набула широкого застосування. В першу чергу – це безпечність. Препарати, що вводяться для розширення зіниці, не завдають жодної шкоди організму, а офтальмоскоп не має жодного механічного впливу на око. Завдяки безпечності офтальмоскопія показана маленьким дітям, людям похилого віку, вагітним та годуючим мамам. 

Ще один плюс офтальмоскопії – це її інформативність. Навіть на перших стадіях хвороби офтальмоскоп дозволяє роздивитись найменші відхилення в сітківці. 

Офтальмоскопія – це надточне обстеження, яке гарантує правильне встановлення діагнозу та підбір вірної тактики лікування. У медичному центрі «Оксфорд Медікал Хмельницький» офтальмолог проводить обстеження очного дна на сучасній апаратурі експертного класу, тож отримані дані будуть максимально точними.

( Рейтинг: 0, голосів: 0 )

Наші СПЕЦІАЛІСТИ

усі спеціалісти



Лікар офтальмолог вищої категорії, кандидат медичних наук: Івасюк Леся Володимирівна
Івасюк Леся Володимирівна Лікар офтальмолог вищої категорії, кандидат медичних наук
Лікар офтальмолог вищої категорії, кандидат медичних наук: Івасюк Леся Володимирівна
Івасюк Леся ВолодимирівнаЛікар офтальмолог вищої категорії, кандидат медичних наук

інформація про лікаря

1994-2000рр. Закінчила Буковинський державний медичний університет.

2000-2002рр. Проходила інтернатуру в Чернівецькій обласній клінічній лікарні очного травм центру. 

2002-2004рр. Проходила клінічну ординатуру на базі кафедри БДМУ.

2002-2008рр. Працювала лікарем офтальмологом Чернівецькій обласній клінічній лікарні очного травм центру. 

2010р. Захист кандидатської дисертації.

2008-2012рр. Працювала лікарем офтальмологом Чернівецькій приватній клініці «Медікус».

З 2012р. по сьогоднішній день працює у Хмельницькій міській лікарні лікарем офтальмологом.

З 2012р. по сьогоднішній день працює викладачем у Хмельницькому базовому медичному коледжі.

2012-2013рр. Працювала у Хмельницькому центрі відновлення зору Анатолія Совви.

З 2020р. Працює у медичному центрі Оксфорд Медікал Хмельницький.

показати повний текст

відгуки




Залишити відгук
Ваші персональні дані не будуть опубліковані на сайті

Акції




актуальна інформація

Дякуємо!

Дякуємо за Ваш запит. Найближчим часом менеджер зв'яжеться з вами

Залишити повідомлення для адміністрації клініки
Ваші персональні дані не будуть опубліковані на сайті
up

Записатися на прийом

Якщо ви не знайшли потрібну інформацію - зв’яжіться з нами зручним для вас способом