(0382) 70 20 30
Замовити зворотній дзвінок
Укр

Видалення вузлів контагіозного молюска в Хмельницькому

Контагіозним молюском називають інфекцію шкіри і слизової оболонки, що провокує ДНК-вірус віспяної групи. Хвороба проявляється у формі висипань. Це – неболючі, опуклі новоутворення (вузлики) тілесного відтінку і розміром до 5 мм. Вони трохи «вдавлені» по центру, а при натисканні можуть виділяти густу рідину. 

Причини виникнення молюска

Інфекцію, ортопоксвірус молюска (MCV), можна підходити контактно-побутовим шляхом. Поширені зони виникнення папул –  сідниці, стегна, статеві органи ззовні, у дітей – складки шкіри, обличчя.

Хвороба вражає лише поверхневі шари шкіри, але є заразною. Крім цього, вузли з часом розростаються, ущільняються й сверблять завдаючи дискомфорту й психологічного напруження через зіпсовану зовнішність. 

При травматизації вузлика одягом або розчісуванням можна занести вторинну інфекцію і розповсюдити її. Це ускладнює картину появою набряків, почервонінням і  рубцюванням. Тому, щоб гарантовано позбутися хвороби і ускладнень, записуйтесь до дерматолога медичного центру «Оксфорд Медікал» у Хмельницькому, щоб отримати кваліфіковану допомогу і якісне лікування.

Лікування контагіозного молюска видаленням

Щоб підібрати метод видалення папул молюска, дерматолог проводить повну діагностику через огляд шкіри, пальпацію, бак-посів, ПЛР-тести та імунограму. 

Лікування проводиться комплексно. Передусім призначають антибіотикотерапію для придушення збудника, а також місцеві гелі, мазі тощо. 

Найпростіший метод – механічне видалення молюска видавлювання за допомогою спеціальних інструментів і обробка шкіри антисептиками. Проте даний спосіб є травматичним й застосовується вкрай рідко і далеко не для кожного клінічного випадку.

Сьогодні за показаннями лікаря застосовуються сучасні малоінвазивні методи видалення.

Лазер

На уражені ділянки направляють лазерний промінь, який випалює взули молюска з одночасною коагуляцією судин. Сусідні тканини не травмуються. При поширених утвореннях іноді проводять  до 3-5 сеансів.

Кріотерапія

Вузли заморожують за допомогою рідкого азоту. Для маленьких і нечисленних утворень застосовують кріоаплікацію. Тканини молюска під дією екстремального холоду відмирають, беруться кірочкою і протягом тижня відпадають.

Радіохвильове видалення

Найбільш ефективно вогнища інфекції і вузли усувають радіохвильовим скальпелем на апараті Сургітрон. Цей метод – нетравматичний, оскільки високочастотні хвилі діють лише на уражені ділянки. За бажанням пацієнта застосовують місцеве знеболення.

Вузлики відсікають, не зачіпаючи здорові тканини, тому рубців не залишається. Кровотеча – відсутня за рахунок миттєвої коагуляції судин, що живлять новоутворення. Ризик інфікування в ході операції – також нульовий, так як радіохвильове видалення – безконтактний метод. 

Період реабілітації – мінімальний. Процедура проводиться амбулаторно протягом 5-20 хв. залежно від кількості вузлів. Після видалення пацієнт може повернутися до звичайного життя. 

Перші 1-2 тижні слід утриматись від сауни, відвідування басейнів і захищати шкіру від сонця. 

З метою профілактики молюска необхідно виконувати кілька рекомендацій: дотримуйтесь правил гігієни вдома і при відвідуванні громадських басейнів та лазні, користуйтесь індивідуальними предметами гігієни і побуту – рушники, капці для душа тощо, захищайтесь при статевих контактах, а також зміцнюйте імунітет і вчасно лікуйте хвороби інфекційні і запальної природи.

В більшості випадків вузли контагіозного молюска добре піддаються лікуванню і видаляються без болю і за один сеанс, тому не ігноруйте та не запускайте проблему, а записуйтесь до фахівців медичного центру «Оксфорд Медікал» у Хмельницькому.

( Рейтинг: 0, голосів: 0 )

відгуки
Тетяна 30-10-2021 РЕКОМЕНДУЮ. Была на приёме два раза, планирую еще раз. Очень переживала, как, что, отзывов не много один и то от неудовлетворенного мужчины. Пришла первый раз с вопросом удаления родинок. На второй раз пришла на осмотр после удаления с дальнейшим удаление др.родинок, все зажило и на теле не было и следа. Но также я попросила осмотреть долго мучающую меня перхоть, в итоге диагноз: ПСОРИАЗ. Спасибо доктору назначил лечение. Неделя и на одежде ни следа, как и на голове.

відділення: Дерматологія

Залишити відгук
Ваші персональні дані не будуть опубліковані на сайті

актуальна інформація

Дякуємо!

Дякуємо за Ваш запит. Найближчим часом менеджер зв'яжеться з вами

Залишити повідомлення для адміністрації клініки
Ваші персональні дані не будуть опубліковані на сайті
up

Записатися на прийом

Якщо ви не знайшли потрібну інформацію - зв’яжіться з нами зручним для вас способом