Доброякісні новоутворення інтимних зон – поширена проблема у людей будь-якої статі. Папіломи, невуси, кондиломи та бородавки приносять естетичні дефекти і незручності для людини та її партнера. Родимки – не заразні, а от папіломи швидко переходять іншій людині.
У разі появи таких новоутворень радимо якнайскоріше звернутися до дерматолога медичного центру «Оксфорд Медікал» у Хмельницькому.
Причини появи новоутворень інтимних зон
Різні новоутворення на шкірі з’являються через ВПЛ (папіломавірус людини). Він у певній формі є в організмі кожного, але при зниженні імунітету і хронічних захворюваннях виходить з-під контролю та провокує появу генітальних кондилом, папілом і бородавок.
Вони групами або поодиноко локалізуються на статевих органах, лобку, в паховій зоні та внутрішній частині стегон. Гостроконечні кондиломи виникають на шийці матки, слизовій піхви тощо.
Коли слід звернутися до лікаря
Проблема достатньо делікатна, але ви маєте розпізнати перші симптоми і не затягувати з візитом до лікаря. Ознаки новоутворень – маленькі пухирці від тілесно-рожевого до коричневого кольору, пласкі або «на ніжці». Кілька папілом за формою нагадують суцвіття капусти. Кондиломи розташовуються поверхнево та іноді вростають всередину органа.
Як правило, вони не болючі, але через тертя об одяг або при статевому акті вони травмуються, що викликає кровотечу і біль. В інтимній зоні виникає печіння і свербіж. Проте папілома чи бородавка не лише не зникає, а й росте і провокує появу нових.
Інша особливість в тому, що деякі новоутворення зникають самостійно, не завдаючи людині болю. Наприклад, міцний імунітет може впоратися з вірусом папіломи і придушити його всередині, разом з чим шкіра також очищається. Але так відбувається не завжди, і якщо утворення з’являються постійно, розростаються і завдають дискомфорту – не відкладайте візит до лікаря! Тим паче, звернутися до дерматолога і здати необхідні аналізи варто, оскільки іноді доброякісне новоутворення може переходити у форму онкології.
Діагностика і лікування доброякісних утворень в інтимних зонах
Спеціаліст оглядає проблемні ділянки дерматоскопом. Зазвичай діагноз ставиться вже на цьому етапі. Додатково призначаються обстеження (тест ПАП і ДНК-тести на ВПЛ) і складається план лікування.
Найефективнішим способом терапії новоутворень є їх видалення. Підходящий метод визначає лікар. При цьому лікування має бути комплексним: усунення зі шкіри та прийом ліків, щоб прибрати збудника зсередини.
Радіохвильова терапія
Сучасний метод безконтактної операції, повністю безпечної для пацієнта через відсутність ризиків інфікування, рубців і кровотеч. На уражену ділянку діє «скальпель» із високочастотних хвиль, що відсікає утворення з миттєвим припіканням судин та повним збереженням здоровим тканин. Процедура потребує лише місцевого знеболення, триває від 5 хвилин і не вимагає реабілітації для загоєння.
Після видалення утворення відправляють на гістологію, щоб виключити його злоякісність.
Лазеротерапія
Промінь діє на шкіру, руйнуючи судини, що живлять новоутворення зсередини. Процедура займає до 30 хв. залежно від кількості. Достатньо до 3 сеансів.
Кріодеструкція
Бородавки, папіломи тощо заморожують рідким азотом температурою -196 °C. Після впливу холоду утворюється кірочка – новоутворення відмирає і відпадає на 5-7 день. На місці залишається майже непомітна світла цятка.
Класичне висікання
Якщо утворення – велике, показана звичайна операція скальпелем. Це гарантує усунення проблеми, але залишає шрами, а відновлення відбувається довше.
Місцева терапія
Використовуються розчини та мазі. Курс займає 2-3 тижнів, але це працює лише в комплексі з видаленням або на ранніх стадіях. При папіломах лікар обстежує пацієнта на ВПЛ і за необхідності призначає антибіотики.
Не чекайте, коли доброякісні новоутворення почнуть заважати вам жити! Записуйтесь на консультацію дерматолога медичного центру «Оксфорд Медікал» у Хмельницькому, щоб позбутися їх назавжди – швидко і без болю!