(0382) 70 20 30
Замовити зворотній дзвінок
Укр

Видалення доброякісних кератом в Хмельницькому

Кератоми – поширені доброякісні утворення на шкірі, що утворюються із клітин епідермісу. Зустрічаються як правило на обличчі, шиї та спині й найчастіше проявляються у літніх людей.  

Зовні вони схожі на веснянки або родимки від тілесного до темно-коричневого відтінку. Кератома поступово розростається і по досягненні великих розмірів заважає людині, доставляючи біль. 

Причини виникнення кератом

Ключовою причиною вважається тривалий вплив УФ і вік (старечі кератоми), але це новоутворення можуть з’явитися у бідь-якому віці, у хворих на діабет або ожиріння. 

Появу кератом також провокують:

  • нейроендокринна дисфункція і метаболічні розлади; 

  • порушення синтезу статевих гормонів;

  • авітаміноз (дефіцит вітаміну А);

  • хімічне ураження і травматизація шкіри через тертя одягом.

Чи небезпечні кератоми

Самі по собі ці утворення не становлять загрози для організму, адже це естетичний недолік. А маленькі кератоми – взагалі відпадають самостійно. Проте вони можуть заглиблюватися і збільшуватися. Поверхня твердішає, тріскається і кровоточить. Це призводить до інфікування рани і приєднання інших захворювань.

Також вас мають насторожити кератоми, що стрімко розростаються, адже можуть з’явитися рогові кератоми, які небезпечні тим, що можуть перерости в онкологію. Тому швидше зверніться по допомогу до дерматолога медичного центру «Оксфорд Медікал» у Хмельницькому – фахівець підбере дієвий метод видалення утворень.

Лікування кератом

Діагностика і встановлення виду новоутворень починається з огляду і опитування пацієнта. Для уточнення діагнозу і вибору методики лікування проводиться біопсія тканин і гістологія, щоб виключити злоякісне походження. 

Дієвим способом кератом є їх видалення. Проте обов’язкове видалення не завжди показане: деякі пацієнти спокійно живуть з ними до старості. Прибирають лише ті новоутворення, що можуть переродитись у рак, і ті, що доставляють дискомфорт та мають естетичний дефект. З метою профілактики видаляють кератоми людям, які мають часто перебувати на сонці.

Сучасні методи видалення кератом

Метод видалення кератоми підбирається залежно від ситуації – кожного конкретного випадку.

Лазерна терапія

Промінь спрямовують чітко на кератому, й він випалює пошкоджену шкіру до здорових шарів. Одночасно коагулюються судини, які живлять новоутворення, тому кровотеча відсутня. Рана загоюється до 2 тижнів. В цей період не бажано паритися в сауні, приймати ванну і перебувати на сонці.  

Радіотерапія 

Виконується апаратом Сургітрон. Високочастотні радіохвилі діють схоже з лазером, безконтактно випалюючи уражені тканини, не зачіпаючи здорову шкіру.

Процедуру проводять під місцевим знеболенням протягом кількох хвилин. Після маніпуляції рана затягується кірочкою, що відпадає сама максимум через тиждень. Рубець – відсутній, почервоніння зникає протягом місяця. Зону видалення слід захищати від сонця.

Кріодеструкція 

Кератому видаляють кріоаплікатором з рідким азотом температурою -196 °C. Цей метод безболісний і безпечний. Під дією холоду патологічні тканини руйнуються та гинуть, відпадаючи через тиждень. На вільному місці регенеруються здорові шари шкіри, а відновлення триває до місяця. На місці маніпуляції лишається маленька світла пляма.  

Електрокоагуляція

На кератому діє високочастотний струм. Уражені тканини нагріваються, що спричиняє руйнацію і загибель патологічних клітин. Особливість методу – в можливості видаляти множинні кератоми, адже коагулюються навіть великі судини, що знижує ризик кровотечі. Але процедура залишає шрами.

Хірургічне висічення

До цього методу вдаються лише при дуже великих за розміром і множинних новоутвореннях, адже після операції лишаться помітні рубці. Хірург вирізає патологічні тканини скальпелем, перекриває судини й накладає 1 або кілька швів. 

Помітили на собі плями, що болісно зачіпаються одягом або кровоточать та сверблять без причини? Зверніться до дерматолога медичного центру «Оксфорд Медікал» у Хмельницькому, щоб швидко і безболісно позбутися кератом у комфортних умовах!

( Рейтинг: 0, голосів: 0 )

відгуки
Тетяна 30-10-2021 РЕКОМЕНДУЮ. Была на приёме два раза, планирую еще раз. Очень переживала, как, что, отзывов не много один и то от неудовлетворенного мужчины. Пришла первый раз с вопросом удаления родинок. На второй раз пришла на осмотр после удаления с дальнейшим удаление др.родинок, все зажило и на теле не было и следа. Но также я попросила осмотреть долго мучающую меня перхоть, в итоге диагноз: ПСОРИАЗ. Спасибо доктору назначил лечение. Неделя и на одежде ни следа, как и на голове.

відділення: Дерматологія

Залишити відгук
Ваші персональні дані не будуть опубліковані на сайті

актуальна інформація

Дякуємо!

Дякуємо за Ваш запит. Найближчим часом менеджер зв'яжеться з вами

Залишити повідомлення для адміністрації клініки
Ваші персональні дані не будуть опубліковані на сайті
up

Записатися на прийом

Якщо ви не знайшли потрібну інформацію - зв’яжіться з нами зручним для вас способом