(0382) 70 20 30
Замовити зворотній дзвінок
Укр

Лікування грибка в Хмельницькому

До одних із найрозповсюдженіших патологічних мікроорганізмів, які здатні викликати різноманітні захворювання, відносяться грибкові (мікозні) агенти. Вони можуть вражати різні внутрішні та зовнішні органи пацієнта, але особливо часто дерматологи діагностують грибок на шкірі та придатках шкіри. 

Збудники грибкових захворювань досить довго розвиваються, іноді безсимптомно, часто рецидивують й тяжко піддаються лікуванню. Не дивлячись на складний шлях лікування грибка – вилікувати його можливо, варто лише звернутися до лікаря дерматолога медичного центру «Оксфорд Медікал Хмельницький» та чітко притримуватися рекомендацій.

ПРИЧИНИ ПОЯВИ ГРИБКОВИХ ЗАХВОРЮВАНЬ ШКІРИ

Оскільки мікози надзвичайно легко передаються від носія до здорової особи, заразитися ним можна де завгодно. Найчастіше зараження відбувається в родинному колі після спільного використання взуття, засобів особистої гігієни, рушників та інших побутових речей. Додатковим фактором розвитку патологічної грибкової флори стає послаблення імунітету та дисбаланс власної мікрофлори.

Оскільки грибки можуть вражати не тільки шкіру, а й її придатки (нігті та волосся), спільне використання гребінця для розчісування теж може спричинити зараження мікозом. Грибки прекрасно розвиваються у вологому теплому середовищі, тому відвідування саун, лазень та бань, де не дотримуються санітарних норм, також може нести потенційну небезпеку зараження грибком.

До внутрішніх причин розвитку грибкової хвороботворної мікрофлори відноситься надмірна пітливість організму. Додатковим фактором слугує недотримання особистої гігієни, хронічні захворювання та літній вік.

СИМПТОМИ ГРИБКОВОГО УРАЖЕННЯ ШКІРИ

Кожен різновид грибка має специфічні ознаки, але до основних, найрозповсюдженіших симптомів відносяться такі:

  • свербіж шкіри;

  • лущення шкіри;

  • почервоніння, які локалізуються в одному або чисельних місцях на шкірі;

  • утворення кірочок на шкірі, лущення;

  • зміна кольору нігтя, його відшарування.

Один із найрозповсюдженіших видів грибкових уражень – кандидоз. Його викликає збудник Candida, який може вражати не лише шкіру, а й внутрішні органи (репродуктивна система, ротова порожнина та ін.). Для нього притаманні білі виділення зі статевих органів, білий наліт на ротовій порожнині. 

МЕТОДИ ДІАГНОСТИКИ ГРИБКА 

Перш за все на консультації лікаря-дерматолога проводиться опитування пацієнта, огляд уражених зон та проведення дерматоскопії. Таким чином оцінюється стан шкіри, етап хвороби та поширення зараження. 

Надалі, після ретельного збору анамнезу, дерматолог може призначити ряд загальних та специфічних аналізів крові чи біоматеріалу. Особливо інформативним є аналіз зіскобу, коли досліджується безпосередньо уражена ділянка шкіри. Завдяки цьому можна визначити тип збудника та підібрати найоптимальнішу терапевтичну схему.

МЕТОДИ ЛІКУВАННЯ ГРИБКА 

Схему лікування призначає лише лікар дерматовенеролог або дерматолог, спираючись на результати проведених аналізів та обстежень.

Обрана тактика терапії залежить від різновиду мікозу, запущеності захворювання та загального стану пацієнта. Якщо грибок знаходиться на ранніх, незапущених стадіях, буває достатньо пройти курс зовнішніх препаратів з протигрибковою діючою речовиною (тербінафін, нафтифін, саліцилова кислота тощо). В разі більш складної ситуації  до місцевих препаратів підключаються внутрішні – таблетки та капсули протимікозної дії (флуконазол, ітраконазол та ін.). Оскільки такі лікарські засоби мають досить сильний вплив на печінку, кишкову мікрофлору та нирки, в якості підтримуючої терапії дерматолог може порекомендувати гепатопротекторні препарати та пробіотики.

Тривалість курсу та дозування препаратів визначає лише лікар!

Оскільки вживання солодких та мучних продуктів стимулює розвиток грибкових збудників, під час лікування варто максимально обмежити їх споживання. До того ж рекомендується посилювати власний імунітет.

Головний фактор швидкої та ефективної терапії – вчасне звернення до дерматолога медичного центру «Оксфорд Медікал Хмельницький». Не гайте часу та не допустіть ускладнень!

ЗАПИСАТИСЯ НА ПРИЙОМ

( Рейтинг: 0, голосів: 0 )

відгуки
Тетяна 30-10-2021 РЕКОМЕНДУЮ. Была на приёме два раза, планирую еще раз. Очень переживала, как, что, отзывов не много один и то от неудовлетворенного мужчины. Пришла первый раз с вопросом удаления родинок. На второй раз пришла на осмотр после удаления с дальнейшим удаление др.родинок, все зажило и на теле не было и следа. Но также я попросила осмотреть долго мучающую меня перхоть, в итоге диагноз: ПСОРИАЗ. Спасибо доктору назначил лечение. Неделя и на одежде ни следа, как и на голове.

відділення: Дерматологія

Залишити відгук
Ваші персональні дані не будуть опубліковані на сайті

актуальна інформація

Дякуємо!

Дякуємо за Ваш запит. Найближчим часом менеджер зв'яжеться з вами

Залишити повідомлення для адміністрації клініки
Ваші персональні дані не будуть опубліковані на сайті
up

Записатися на прийом

Якщо ви не знайшли потрібну інформацію - зв’яжіться з нами зручним для вас способом