Про цілющі властивості масажу знає кожен, та мало хто сприймає серйозно особливий його вид – масаж передміхурової залози (простати). В урології така методика застосовується з профілактичною, лікувальною та діагностичною метою.
Класифікують масаж простати на два основні види: ручний та апаратний. В першому випадку маніпуляції проводяться лікарем-урологом за допомогою рук, а в другому – за допомогою спеціальних приладів.
Показання до проведення масажу простати
Призначити масаж простати з лікувальною метою може лише лікар-уролог, який ознайомився з результатами аналізів і досліджень та встановив точний діагноз.
Показанням для проведення процедури є такі випадки:
хронічний простатит в стадії загострення;
хронічний бактеріальний простатит;
проблеми з ерекцією або її повна відсутність;
застійні явища в тазовій зоні;
постійні хронічні болі в тазовій області;
безпліддя.
При гострому перебігу захворювань масаж використовується як один з елементів комплексної терапії. Його призначають разом з фізіотерапією та лікарськими засобами.
З профілактичною метою масаж рекомендується при хронічному простатиті в стадії ремісії, для попередження загострення. При такому діагнозі курс масажу варто періодично повторювати.
Діагностична цінність масажу полягає в тому, що з його допомогою добувають секрет простати, який направляється в лабораторію для подальшого вивчення.
Як проходить процедура
Під час проведення ручного та апаратного масажу простати використовуються різні інструменти та техніки. По-перше, це ручний трансректальний масаж, який проводять пальцем. Лікар використовує стерильні рукавички та спеціальний лубрикант, з допомогою якого проникає в анальний отвір та впливає на передміхурову залозу масажними рухами.
Існує і зовнішній пальцевий масаж, але він не передбачає проникнення всередину та проводиться за допомогою впливу на передміхурову залозу через шкіру. Для апаратного масажу потрібно використовувати спеціальний прибор, який заміняє руки уролога й має видовжену форму. Такий вид процедури ще називають пневмомасажем, а прилад, що використовується під час такої процедури, зветься бужем.
Окрім ручного та апаратного, існує і гідромасаж. Суть такого методу полягає у введенні в пряму кишку 300–500 мл розчину з антисептиками, поєднаного з відваром ромашки або інших фітозасобів. Тримати рідину потрібно протягом 20–30 хв.
Ще один вид масажу – непрямий. Він здійснюється за допомогою спеціальних вправ, під час яких на передміхурову залозу зсередини впливають м’язи тазового дна.
Перед будь-яким видом масажу необхідно очищувати пряму кишку за допомогою клізм і тільки через 15–30 хвилин після очищення приступати до процедури.
Призначають масаж курсами. Тривалість курсу та частота процедур обирається індивідуально та залежно від індивідуальних особливостей організму, інтенсивності протікання хвороби та супутніх захворювань.
Переваги масажу простати
Масаж простати широко використовується в урології адже вважається ефективним методом лікування хронічних і гострих захворювань. Ефективність методу головним чином забезпечується посиленням кровопостачанням в тканини залози, нормалізацією лімфотоку та насиченням тканин поживними речовинами.
Ще один важливий ефект масажу простати – вивільнення її секрету. Через застій виникає набряклість, дискомфорт, больові відчуття, а іноді навіть запальні процеси. За допомогою професійного масажу накопичена рідина виходить назовні, й хворобливі відчуття зникають. Окрім цього, вивільнення секрету простати викликає приємні відчуття.
Масаж простати й досі сприймається як проблематична процедура, адже викликає певні незвичні фізичні та психологічні відчуття. В медичному центрі «Оксфорд Медікал Хмельницький» його проводять в максимально комфортних умовах, допомагають легко подолати психологічний бар’єр, підходячи до такого делікатного питання уважно та м’яко.
При проявах простатиту, еректильної дисфункції або інших «чоловічих» проблемах варто якомога швидше звернутися до уролога та пройти курс масажу простати, згідно з лікарськими рекомендаціями, адже це – вірний шлях до швидкого одужання!
Проблему можна вирішити!
ЗАПИСАТИСЯ НА ПРИЙОМ