NEW! Первинний огляд у лікаря трихолога 300 грн. Прийом з 25 червня. Тел. 097 470 20 30

Лікування гідроцеле

Гідроцеле (водянка яєчка) - це урологічне захворювання, характерною ознакою якого є збільшення мошонки внаслідок накопичення рідини в шарах тканини навколо яєчка. При нормальній роботі оболонки яєчок виробляється незначна кількість рідини, що забезпечує їх рух в мошонці. Для захворювання характерним є безболісне збільшення розмірів мошонки.

 

Розрізняють гідроцеле як вроджену патологію (яка проходить протягом першого місяця життя малюка) і набуту (внаслідок впливу екзогенних факторів).

ПРИЧИНИ ВИНИКНЕННЯ ГІДРОЦЕЛЕ

У новонароджених хлопчиків поява водянки пов'язана з надходженням рідини з черевної порожнини в область яєчок. Локалізація захворювання зазвичай одностороння.

Причини виникнення набутого гідроцеле:

  • травми мошонки;

  • запалення яєчок та їх придатків;

  • пухлина яєчка;

  • печінкова та серцево-судинна недостатність;

  • післяопераційні ускладнення;

  • порушення відтоку лімфи від лімфатичних вузлів в паху і тазу;

  • набряки прилеглих органів та ніг.

ФОРМИ ЗАХВОРЮВАННЯ

Гідроцеле протікає в гострій або хронічній формі. Гостра форма є наслідком запальних процесів яєчка, його травм та пухлини. Без лікування дана форма перетікає в хронічну. Хронічна форма проявляється на запущеній стадії захворювання.

 

Запалення яєчок та його придатків часто провокують появу реактивного гідроцеле, що зникає після лікування основного захворювання. Реактивна водянка яєчок з'являється одночасно з іншими патологіями (туберкульоз та ін.).

СИМПТОМАТИКА ГІДРОЦЕЛЕ

Основним симптомом гідроцеле є збільшення розмірів мошонки у декілька разів. У хлопчиків при вродженій гідроцеле заявляється набряк протягом дня, а в нічний час доби він зменшується. Зазвичай, болісних відчуттів при цьому немає.

Під час прогресування набутої водянки яєчок значний набряк завдає дискомфортних відчуттів під час ходьби, сечовипускання, статевих актів. Згодом стає неможливим визначити контури яєчка.

 

Якщо вчасно не розпочати лікування, то запалення поширюється, набряк збільшується, в результаті чого, здавлюються кровоносні судини яєчок. Як наслідок, можуть виникнути кровотечі, захворювання ендокринної системи, легенева недостатність, рак.

ДІАГНОСТИКА ТА ЛІКУВАННЯ ГІДРОЦЕЛЕ В МЦ "ОКСФОРД МЕДІКАЛ"

Для постановки діагнозу лікар проводить наступні обстеження:

  • пальпація (як правило, безболісно);

  • діафаноскопія (просвічування тканин ліхтариком);

  • УЗД, що дозволяє визначити стан яєчок, кількість рідини, наявність новоутворень, гриж.

Хлопчики з вродженим гідроцеле перебувають під наглядом лікаря до однорічного віку. Якщо захворювання не проходить, то можливе уже хірургічне втручання. У дорослих чоловіків гідроцеле також лікується хірургічним методом, окрім гострої форми патології, яка передбачає більш складне та довготривале лікування.

 

При перших симптомах захворювання не зволікайте та записуйтесь на прийом до лікаря в МЦ "Оксфорд Медікал" за тел.:70-20-30 або он-лайн на сайті.

Будьте здорові та впевнені в собі!

Акції
актуальна інформація

Текстові відгуки

10-01-2015 Звернувся до лікаря з проблемою передчасного сім'явиверження. Лікування тривало близько 2 місяців, постійно приходив до лікаря на прийом, який контролював процес лікування. Сподобалось мені ставлення з боку персоналу: дуже чемне та ввічливе. Дякую, що віднеслись з розумінням та вилікували мене. Бажаю вам успіху та процвітання!

відділення: Урологія

Спасибо!

Благодарим за Ваш запрос. В ближайшее время менеджер свяжется с вами

Оставить сообщение для администрации клиники
Ваші персональні дані не будуть опубліковані на сайті

Записатися на прийом

Якщо ви не знайшли потрібну інформацію - зв’яжіться з нами зручним для вас способом